?
-----

Fotografická dílna - semestrální i individuální kurz
Jaroslav Balík

Fotografická dílna - semestrální i individuální kurz

Nosíte svůj fotoaparát stále u sebe? Milujete pohled na svět pomocí sofistikované optiky? Chtěli byste se u nás naučit základy tohoto média a postupně se učit novým a složitějším tématům? Zajímá Vás, co následuje po zmáčknutí spouště a jaké jsou možnosti dalšího nejen počítačového zpracování fotek? Pohybujete se na hranici fotografie, obrazu, konceptu, malby?...
"Přestaňte jenom mačkat spoušť a začněte konečně fotit kreativně!"
Patříte k těm lidem, kteří rádi fotí? Chtěli byste ze svých fotek dostat něco víc? Koupili jste si novou zrcadlovku nebo kompakt a nevíte si s ním tak úplně rady? Pak je tenhle kurz přesně pro Vás! Začneme pěkně od začátku a postupně si probereme všechny základní principy a naučíme se je využívat kvalitně a hlavně kreativně. Ve fotografii (stejně jako v každém jiném umění) platí, že pravidla jsou od toho, aby se porušovala. Aby je ale člověk mohl porušovat, musí je nejdřív dokonale znát.
Co Vás na kurzu naučíme?
V našem kurzu se postupně naučíme zvládat čtyři nejdůležitější součásti každé dobré fotografie:
1) vlastní fotoaparát a další vybavení - protože kdo nezná dokonale svoje nástroje, nezná ani svoje možnosti a omezení a nemůže tudíž začít svobodně tvořit.
2) světlo a expozici - Čím jsou pro malíře barvy a pro hudebníka tóny, tím je pro fotografa světlo. Musí se naučit znát jeho různé podoby a formy (a světlo má těch podob nespočet) a využívat je ve svůj prospěch, protože co jiného je fotografie než zachycené světlo?
3) kompozici a specifika jednotlivých fotografických žánrů - protože, jak už věděli staří malíři, z jejichž kompozičních zákonů fotografie vychází, každý milimetr obrazové plochy hraje významnou roli v tom, jak na nás fotografie působí.
4) fotografa - Někdo stojí na místě a zmáčkne spoušť 20x v domnění, že aspoň jeden snímek se vydaří. Jiný lozí v blátě i po štaflích. Mění objektivy a úhly a možná ani trochu neví, co by vlastně chtěl sdělit. V téhle fázi se naučíme, jak nebýt líní a jak vyfotit skvělou fotku v hlavě ještě dřív, než vůbec zmáčkneme spoušť.
Nakoukneme ale i pod pokličku postprodukce - Digitální fotografie sice přímo vybízí k všelijakému počítačovému dolaďování a dotahování (a ruku na srdce - kdo se bez toho dnes obejde?), ale musíme mít na paměti, že sebelepší software ze špatné fotografie zázrak neudělá. Dobrou fotku však může ještě vylepšit.
Kurz je koncipovaný jako otevřený seminář. Začneme sice nezbytnou teorií, ale zároveň by bylo skvělé konzultovat společně vlastní tvorbu studentů nejen s lektorem, ale i s ostatními studenty ve skupině. Výuka bude také vždy zakončena zadáním dobrovolných domácích prací a námětů k vlastní tvorbě. Časem bychom také mohli (a měli) opustit zdi ateliéru a vyrazit na společné focení ven.
Kurz je určen pro zájemce všeho věku, především ale úplným nováčkům a mírně pokročilým.
Co na kurzu budete potřebovat?
Máte vlastní digitální kompakt nebo zrcadlovku jakékoliv úrovně? Nenechávejte jí doma na poličce a vezměte jí s sebou!
Máte vlastní fotografickou tvorbu? Přineste jí s sebou vytištěnou, na flashce či CD ke konzultaci s lektorem i s ostatními účastníky kurzu.
Jedinou skutečnou podmínkou pro navštěvování kurzu ale je pouze dobrá nálada a chuť naučit se něco nového spolu s dalšími podobně nadšenými lidmi.
Lektorem je Jaroslav Balík, student režie a scénáristiky na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku a člen úspěšného fotoklubu Soudkovitost Aš.
Náplň kurzu a jeho jednotlivé lekce jsou upravovány podle individuálních požadavků každého studenta či celé skupiny. V rámci kurzu je možno se věnovat relaxačně svému koníčku nebo se třeba intenzivně připravovat na přijímací zkoušky.

Výuka probíhá v atelieru Praze 2:
pondělí 18:30 - 20:00 (nutná rezervace místa)

Více zde: http://www.malovanikresleni.cz/products/fotograficka-dilna/
Disclaimer: Kontaktujte organizátora akce pro upřesnění všech údajů.
Provozovatel letacek.cz neručí za přesnost a pravdivost informací vkládaných uživateli těchto stránek.

Spolujízda, pozitivní zkušenosti a doporučení

Lektor:
Jaroslav Balík
Místo konání:
Atelier Malování kreslení, o.s. , Balbínova 28, Praha 2
Cena:
Pro přihlášky a další info kontaktujte:
Ing. arch. Nina Hedwic
Tel.: 608 231 209
Další způsob kontaktu:
www.malovanikresleni.cz
Podmínky použití | Kontakt na provozovatele | Reklama | Odkazy a banery | Partnerské odkazy