Sobota
16
září

Základy cvičení Qigong a Osm kusů brokátu
Markéta Hrdá

Základy cvičení Qigong a Osm kusů brokátu

16. – 17. září 2017

Osm kusů brokátu je klasické cvičení. Jeho cílem je obnovení rovnováhy sil v těle. Tělo je odshora dolů procvičováno. Pohyby následují principy systému Daoyin Yangsheng Gong, jako například vytáčení paží. Profesor Zhang sestavil cviky tak, že se zatížení postupně zvětšuje a tělo je od hlavy přes ramena a paže, trup a nohy až k chodidlům propracováno. Cviky jsou rozmanitě vytvořeny. Název cviku obsahuje současně jeho téma a léčivé účinky. Tak působí dohromady positivně na orgánový systém, podporuje funkční okruhy srdce a plic, reguluje trojitý ohřívač, stimuluje funkční okruh jater, harmonizuje žaludek a slezinu a posiluje funkční okruh ledvin.

Název Qigong je možné přeložit jako: „Práce s životní energií″. Je to cvičení pomalých, na sebe navazujících plynulých pohybů, které přinášejí konkrétní zážitek vlastní energie a jsou velmi účinnou cestou k vnitřní rovnováze a uvolnění. Skrze pohyb, dech a vedení pozornosti se při cvičení vede tělem energie Qi, která je životodárnou silou proudící ve všem živém. Pomalé, lehké a plynulé pohyby podporují tok lymfy, oběh krve v žilách a proudění Qi v meridiánech. Zároveň se tak procvičují klouby, šlachy a svaly, aniž by se přetěžovaly. Qigong zvyšuje pohyblivost, posiluje a harmonizuje tělo i ducha. Jemné, na energii bohaté pohyby nás dovedou do meditativního stavu, ve kterém nalezneme uvolnění a vnitřní klid. Cvičení Qigong vzniklo před více než 5ti tisíci lety v Číně. Je jedním z pěti pilířů tradiční čínské medicíny.

Markéta Hrdá

Vyučuje a předává Daoyin Yangscheng Gong, styl, který vytvořil profesor Zhang Guangde z Pekingské sportovní univerzity. Jeho systém spojuje tradiční principy s poznatky moderní sportovní medicíny, je pověstný mimořádným účinkem. Cvičení Qigong začala praktikovat, když po letech vrcholové sportovní činnosti hledala cestu, jak se vrátit k vlastní síle, rovnováze, tělesnému a duševnímu zdraví. Poté jej studovala nejdříve v Německu a potom na Sportovní univerzitě v Pekingu přímo u prof. Zhanga.

www.cviceniqigong.cz

Dílna je intenzivní (sobota 10:00 – 17:00, neděle 9:30 – 15:00 ).

S sebou: pohodlné oblečení a cvičební obuv se světlou a tenkou podrážkou.

Cena je 2 300 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 1 000 Kč.
Disclaimer: Kontaktujte organizátora akce pro upřesnění všech údajů.
Provozovatel letacek.cz neručí za přesnost a pravdivost informací vkládaných uživateli těchto stránek.

Spolujízda, pozitivní zkušenosti a doporučení

Do akce ještě 27 dnů
Lektor:
Markéta Hrdá
Akci pořádá:
Druna o.s.
Místo konání:
Druna , náhorní planina - tanec, hlas a meditace. Trojická 10, Praha 2
(kousek od Palackého náměstí pod Emauzy)
Cena:
Pro přihlášky a další info kontaktujte:
Bára Vahalová
Tel.: 725 449 409
Podmínky použití | Kontakt na provozovatele | Reklama | Odkazy a banery | Partnerské odkazy