Sobota
29
července

Feldenkraisova metoda
Ester Jánošiová

Feldenkraisova metoda

sobota 29. července 2017

Feldenkraisova metoda nás vede k lepšímu uvědomování vlastního těla, vytváří nové vzorce pohybu a pomáhá odbourávat staré stereotypní návyky. Prostřednictvím sekvence konkrétních pohybů zlepšujeme nejen své pohybové schopnosti, ale i celkovou kvalitu našeho fungování. Pohyb provádíme s vědomou pozorností a díky schopnostem našeho mozku vytvářet nová spojení měníme i naše vnímání, prožívání a myšlení.

Kromě celkového uvolnění, volnějšího dýchání a přirozenějšího postoje přináší tato metoda i lepší koordinaci pohybů, větší flexibilitu a lepší schopnost soustředění. Pomáhá snižovat stavy bolesti, stresu, fyzických a neurologických omezení.

Metoda je na celém světě vyhledávaná tanečníky, muzikanty, zpěváky, ale je vhodná pro všechny nezávisle na věku nebo fyzické kondici. Je určena každému, kdo si přeje pohybovat se a žít s větší lehkostí a rovnováhou.

Tato dílna Ohebná záda, volná hlava je pro každého, kdo se chce naučit lépe používat své tělo. Většina cvičení proběhne vleže na zemi. Postupně budeme snižovat nadbytečné napětí, omezující náš pohyb. Naučíme se využít sílu naší pánve a lépe porozumíme funkčnímu propojení jednotlivých částí našeho těla. Uvědomíme si, jak pohyby hlavy působí na celou páteř od krku po pánev a prozkoumáme, jak velice jemné pohyby můžou ovlivnit naši schopnost používat páteř lépe a efektivněji.

Ester Jánošiová

Ester je certifikovaná lektorka Feldenkraisovy metody, která svým přístupem podporuje individuální proces učení každého jednotlivce, s důrazem na zmenšování úsilí a objevování nové kvality pohybu. Vede skupinové lekce Pohybem k sebeuvědomění (Awareness Through Movement), s mezinárodním certifikátem Feldenkrais Training Program, akreditovaném EuroTAB (Feldenkrais® European Training and Accreditation Board) a IFF (International Feldenkrais® Federation).

Dílna je intenzivní (sobota 10:00 – 18:00) a je otevřená všem bez ohledu na věk a zkušenosti.

Cena 1 000 Kč. Pro rezervaci místa třeba uhradit zálohu 500 Kč.
Disclaimer: Kontaktujte organizátora akce pro upřesnění všech údajů.
Provozovatel letacek.cz neručí za přesnost a pravdivost informací vkládaných uživateli těchto stránek.

Spolujízda, pozitivní zkušenosti a doporučení

Do akce ještě 8 dnů
Lektor:
Ester Jánošiová
Akci pořádá:
Druna o.s.
Místo konání:
Druna , náhorní planina - tanec, hlas a meditace. Trojická 10, Praha 2
(kousek od Palackého náměstí pod Emauzy)
Cena: 1 000 Kč. Pro rezervaci místa třeba uhradit zálohu 500 Kč.
Pro přihlášky a další info kontaktujte:
Bára Vahalová
Tel.: 725 449 409
Podmínky použití | Kontakt na provozovatele | Reklama | Odkazy a banery | Partnerské odkazy