Sobota
11
února

Lehkost v síti fascií

Zita Pavlištová
sobota 11. února 2017

Dílna kontaktní improvizace, v níž zažijeme měkkost a sílu zároveň. Ponoříme se do proměnlivé, neuchopitelné sítě fascií. Naučíme se aktivovat a využívat polotekutý systém, protkaný celým tělem, pojivovou tkáň, která obaluje a propojuje tělo ve všech směrech a v závislosti na vnějších a vnitřních vlivech dokáže měnit svou konzistenci.

Pružnost fascií, jejich schopnost přenášet sílu, dovoluje zvláštní kvalitu spojení s partnerem a společný pohyb v neuvěřitelných polohách a s úžasnou lehkostí. Přináší pocit propustnosti jak fyzické, tak emoční.

Fascie hrají zásadní roli při propriocepci… Pro těla, která se v kontaktní improvizaci pohybují ve fyzickém kontaktu, je v síti fascií ukrytý šestý smysl-snímání polohy, pohybu, tahu a tlaku. Díky nim můžeme vnímat partnera v celém svém těle a v celém těle na něj reagovat.

Svět fascií budeme zkoumat v souvislosti s dalšími soustavami: s kostmi, svaly a kůží. Pocítíme jejich souhru a odhalíme nové zdroje inspirace.

Práce s fasciemi proměňuje vztah k vnitřnímu a vnějšímu prostoru a dovoluje prožívat novým způsobem i čas.

Zita Pavlištová

Je jednou z mála učitelů kontaktní improvizace v Čechách. Působí v Praze i ve světě (Španělsko, Německo, Polsko, Thaiwan) a její kurzy navštěvují profesionální tanečníci i ti, kteří jsou přitahováni tímto druhem tance a chtějí prozkoumat neznámé krajiny. V jejím okruhu se přirozeně vytváří komunita otevřených, odvážných lidí, kteří zkoumají svět skrze tělo a nechávají se jím vést do situací, které běžný život nenabízí. Předává umění pohybu, jehož základem je naslouchání tělu – organismu s neobyčejnou inteligencí a neprozkoumanými možnostmi, který nám zprostředkuje spojení se sebou i se světem. Ve své práci hledá hranice a miluje extrémy. Je jí stejně vlastní dlouhé, klidné a vědomé pozorování vnitřního pohybu, jako rychlost, ztráta kontroly a risk – situace, kdy je třeba dát tělu bezvýhradnou důvěru.

Dílna je intenzivní (sobota 10 – 17h).

Cena 1 100 Kč.

Seminář se koná v Brně. Místodržitelský palác, Moravské nám. 1a.

Vybrané akce:

2. – 3.2.2019, 2 dny
Biodanza pro ženy: Být ženou. Být sama sebou
Karlovka, Karlova 25, Praha 1
Datum není stanovené
Nábor do tanečního souboru
Praha
19.1.2019, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Rodinné konstelace - nové počátky
Rybalka
14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
Cena: 1 100 Kč.
Lektor: Zita Pavlištová
Místo konání:
Druna
náhorní planina - tanec, hlas a meditace. Trojická 10, Praha 2
(kousek od Palackého náměstí pod Emauzy)
Pořadatel: Druna o.s.
Prostor pro kontaktní improvizaci, tanec, pohyb, meditaci...

Kontakt: Bára Vahalová
Tel.: 725 449 409