Pátek
28
července

Inspirace je divoká kočka
Zita Pavlištová a Michal Turek

Inspirace je divoká kočka

28. července – 4. srpna 2017

Příprava těla a mysli pro nespoutanou improvizaci. Letní pohybová, hudební a hlasová tvůrčí dílna.* Jedno z intenzivních uměleckých setkání v přírodě Orlických hor bude zaměřeno na souhru a džemování. Budeme zjemňovat citlivost těla a všechny své smysly. Čekají nás každodenní tréninky taneční a kontaktní improvizace, hudební a hlasová praxe a umění synergie. Budeme rozvíjet fyzické dovednosti a hledat stav otevřené mysli, která neomylně vede naši akci, přináší inspiraci, umožňuje prožívat.

Když se mysl a spojí s tělem, naše schopnosti se nečekaně rozšiřují. Pak jsme připraveni setkat se s inspirací. Nikdy nevíme, kde se objeví, pohybuje se ostražitě a přichází v jedinou chvíli. Cítíte ji jako pohyb, slyšíte ji jako hudbu. Nesmíte ji vyplašit a nesmíte ji nechat proklouznout. Když dokážete inspiraci následovat, její pohyb tělem a její hudbu zvukem, stanete se součástí. Vše vzniká a zaniká právě teď způsobem, který vyžaduje odvahu a bdělost, připravené tělo, akci stejně jako uvolnění.

Ve skupině se vzájemně podporujeme a udržujeme v bdělosti, pěstujeme zvláštní propojení mysli, emocí a těla. Jsme otevřeni omylům a riskování. Nasloucháme svému nitru, nasloucháme tomu, co právě ožívá v prostoru, nasloucháme si vzájemně.

Zmámeni kouzlem improvizace nevynecháme jedinou příležitost se do ní znovu ponořit. Na společné cestě se vzájemně vedeme, lákáme, jdeme si vstříc, dáváme si přednost, dotýkáme se, milujeme, následujeme, rozcházíme, zastavujeme, unikáme…

Zita Pavlištová

tanečnice, choreografka, učitelka taneční a kontaktní improvizace

Najít a používat živočišné reflexy. Myslet tělem a pěstovat citlivost nervové soustavy a připravit tělo na neočekávané situace. Zostřit smysly, rozvinout citlivost a vnímaní dotekem. Vytvářet a proměňovat prostor pohybem. Předávat si pohyb, doprovázet se a ovlivňovat v kontaktu. Vzájemná setkání, myšlenky a představy proměňují náš tanec.

Michal Turek

hudebník, zpěvák, geniální improvizátor a skladatel

Najít v tichu melodie, zkoumat vnitřní svět zvuků hravě a jednoduše, cítit rytmus, co vychází kdo ví odkud. Vydat se cestou intuice a hrát na svůj hlas i na různé hudební nástroje. Dojít k harmonii, umět vést i doprovázet. Prostor se otevře hudbě. Vše kolem nás je hudba, hudba je v nás, hudba je všude. Je to zvuk, proměna nálad i představa.

Cena je 6.900 Kč při platbě zálohy do 30. června. Po tomto datu je cena 7.500 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 3.000 Kč. (Cena nezahrnuje stravu).

Seminář začne v pátek 28.7. večer. Konec je v pátek 4.8. po snídani do 10h.

Dílna se koná ve vesnici Přím – Orlické hory.
Disclaimer: Kontaktujte organizátora akce pro upřesnění všech údajů.
Provozovatel letacek.cz neručí za přesnost a pravdivost informací vkládaných uživateli těchto stránek.

Spolujízda, pozitivní zkušenosti a doporučení

Do akce ještě 7 dnů
Lektor:
Zita Pavlištová a Michal Turek
Akci pořádá:
Druna o.s.
Místo konání:
Druna , náhorní planina - tanec, hlas a meditace. Trojická 10, Praha 2
(kousek od Palackého náměstí pod Emauzy)
Cena:
Pro přihlášky a další info kontaktujte:
Bára Vahalová
Tel.: 725 449 409
Podmínky použití | Kontakt na provozovatele | Reklama | Odkazy a banery | Partnerské odkazy