Sobota
9
září

Přístup Trager® - profesionální výcvik
Martin Heigl (Německo)

Přístup Trager® - profesionální výcvik

9. – 10. září 2017, hlásit se lze pouze do 1. srpna

Úvodní seminář ke dvouletému profesionálnímu výcviku. Můžete se stát prvními praktikanty přístupu Trager® v České republice, neboť se zde výcvik otevírá poprvé.

O metodě

Trager® je fyzioterapeutický přístup objevený a rozvíjený v průběhu 65 let Miltonem Tragerem v USA. Pomáhá uzdravovat hluboce zakořeněné tělesné a mentální vzorce a tím umožňuje dosáhnout stavu hlubokého uvolnění, zvyšuje pohyblivost a duševní pohodu.

Trager po objevu tohoto přístupu zasvětil zbytek svého života jeho zpřístupnění veřejnosti a zahrnutí do běžného zdravotnického systému. Pro svou absenci oficiálního lékařského vzdělání byl po dlouhou dobu odbornou veřejností odmítán. Přišel však čas, kdy už nemohla ignorovat jeho výsledky a tak byla založena mezinárodní asociace Trager.

Jak sezení terapeuta s klientem probíhá

V první fázi terapeut skrze speciální jemné pohybovani tělem a natahování jeho částí dovolí klientovi zažít pocit uvolnění, pohodlí a lehkosti. Klient přesouvá svou pozornost mezi částmi svého těla a pomocí vyslovení příjemných pocitů je hluboce uloží do svého podvědomí.

Ve druhé fázi terapeut ukáže klientovi, jak si pocity hlubokého uvolnění později připomínat a znovu je navozovat. Bude se tak dít pomocí jednoduchých uvolňujících pohybů, které klient během sezení provádí pod vedením terapeuta, a které bude mít v budoucnu kdykoliv k dispozici.

Komu může aplikace metody pomoci

Přístup Trager je vhodný pro kohokoliv, kdo cítí pohyb jako vzácnou součást svého života. Zejména pak může pomoci těmto skupinám:

Lidem trpícím bolestmi zad, krku hlavy či jiné části těla.
Lidem potýkajícím se s ochablostí svalů.
Lidem diagnostikovaným s roztroušenou sklerózou či jiným neurologickým onemocněním.
Sportovcům a tanečníkům.
Hráčům na hudební nástroje.
Zpěvákům.

Komu je výcvik určen

Výcvik je vhodný pro fyzioterapeuty, maséry a lékaře. Zároveň jeho absolvování vřele doporučujeme komukoliv, kdo je ochoten investovat do svého zdraví a cítí pohyb jako vzácnou součást svého života nebo by rád pomohl někomu ze svého okolí.

Studijní plán

Absolvováním výcviku získáváte mezinárodně platný certifikát terapeuta. Absolvování úvodního semínáře je nezbytným předpokladem pro účast na dalších částech výcviku. Úvodní seminář lze absolvovat i samostatně. Školící program je rozdělený do několika částí:

1.    
Úvodní seminář            
9. – 10. září 2017                    
2 dny

2.
Úroveň 1
23. – 28. září 2017
6 dní

3.
Anatomie 1
16. – 18. února 2018
3 dny

4.
Mentastics
30. března – 1.dubna 2018
3 dny

5.
Úroveň 2
5. – 10. května 2018
6 dní

6.
Anatomie 2
29. června – 1. července
3 dny

7.
Úroveň 3
říjen 2018
5 dní

Předběžná kalkulace

Cena celého výukového programu (včetně úvodního kurzu) tj. 30 výukových dnů, je zhruba 95.000 Kč + DPH (odvíjí se od aktuálního kurzu eura). Platba bude probíhat po částech, vždy měsíc předem za jeden výukový blok. Platby se budou pohybovat mezi 19.200 Kč a 9.600 Kč + DPH poměrně k počtu dní.

Tutoři, učitelé a asistenti

Martin Heigl (Německo) – úvodní seminář, úroveň 2, anatomie a mentastics, ošetření

Díky svému studiu jógy a fyzioterapie pochopil obrovský význam pohybových vzorců v podvědomí. Jeho práce a učení jógy se proměnily od chvíle, kdy poprvé na vlastní kůži zažil Trager přístup. Přináší mu nesmírnou radost, že může s vámi studenty sdílet to, co se naučil od svých učitelů, zejména od Betty Fuller a Miltona Tragera.

Ingrid Hörlezeder (Rakousko) – supervize a konzultace, ošetření

Ingrid je od roku 2007 kvalifikovanou praktikantkou přístupu TRAGER ® a vede svou praxi ve Vídni. Byla také učitelkou více než 22 let pohybu, učila moderní techniky založené na tělesném zkoumání. Se svým manželem a dvěma dětmi žije ve Vídni.

Gabriela a Bill Scholl (Švýcarsko) – úroveň 1 a 3, ošetření

Společně vnášejí do svých seminářů více než 60 let zkušeností s Trager přístupem. Bill strávil mnoho let studiem u Miltona Tragera. Díky tomu sdílí se svými studenty chápání, přání a záměry Dr. Tragera. Gabriela nabízí svým studentům jemný, bezpečný prostor pro prozkoumávání. Více než 30 let se zajímá o měkké a jemné způsoby, jak lze zacházet s tělem a protahovat jej.

Úvodní seminář je intenzivní (sobota 10 – 19h, neděle 9:30 – 17h).

Cena 4 200 Kč se dělí na zálohu 2 000 Kč a doplatek 2 200 Kč.
Disclaimer: Kontaktujte organizátora akce pro upřesnění všech údajů.
Provozovatel letacek.cz neručí za přesnost a pravdivost informací vkládaných uživateli těchto stránek.

Spolujízda, pozitivní zkušenosti a doporučení

Do akce ještě 20 dnů
Lektor:
Martin Heigl (Německo)
Akci pořádá:
Druna o.s.
Místo konání:
Druna , náhorní planina - tanec, hlas a meditace. Trojická 10, Praha 2
(kousek od Palackého náměstí pod Emauzy)
Cena: 4 200 Kč se dělí na zálohu 2 000 Kč a doplatek 2 200 Kč.
Pro přihlášky a další info kontaktujte:
Bára Vahalová
Tel.: 725 449 409
Podmínky použití | Kontakt na provozovatele | Reklama | Odkazy a banery | Partnerské odkazy