Sobota
9
září

Přístup Trager® - profesionální výcvik
Martin Heigl (Německo)

Přístup Trager® - profesionální výcvik

9. – 10. září 2017

Úvodní seminář ke dvouletému profesionálnímu výcviku. Absolvováním výcviku získáváte mezinárodně platný certifikát. Můžete se stát prvními praktikanty přístupu Trager® v České republice, neboť se zde výcvik otevírá poprvé.

Úvodní seminář vás seznámí s přístupem Trager® – integrací mysli a těla a se základy dvou aspektů práce: „tablework“, kdy je klient pasivní a „mentastics”, kdy klient pracuje aktivně. Úvodní seminář je povinnou součástí dvouletého studia, nezavazuje však k účasti na celém výcviku. Je koncipován tak, aby se zájemci mohli po jeho absolvování rozhodnout, zda mají o výcvik zájem či nikoli. Poskytuje informace o učitelích a asistentech a bude zde upřesněna i náplň tréninku, požadavky k účasti na tréninku, podmínky získání certifikátu a zápisu do mezinárodní databáze.

Úvodní seminář vás uvádí do povznášejícího zážitku principů práce. Co kdyby to byla pravda: Čím méně děláte, tím efektivnější je vaše práce!

Společně objevíme hlubší smysl pro gravitaci, pro cítění tvarů těla, rozšiřování a prodlužování struktur, hmotnost částí těla v pohybu, a pro hledání volnějšího a lehčího pohybu.

Trager přístup nabízí možnost prozkoumat rozdíl mezi pouhým dotýkáním a vnímavou kvalitou doteku. Trager podporuje myšlenku, že to nejdůležitější je pocitová zkušenost klienta. Jak klient zapojuje své pocitové zkušenosti (že je lehčí, víc uzemněný, svobodnější), pak je možná skutečná změna ve vzorci zadržovaného napětí. Klient může prožít zkušenost rozpuštění vzorce napětí skrze houpání, prodlužování a citlivě domlouvané zkoumání, které terapeut provádí.

Představíme Trager principy doteku a pohybu, který prohlubuje vědomí sebe a vysílá pozitivní pocity k těm, se kterými pracujete. Povedeme vás k jednoduchému sebedotazování, k pěstování pocitu lehkosti, uvolnění a sounáležitosti. Tento seminář podpoří a rozšíří schopnost být a zůstat ve svém těle, snížit svalové napětí, a uvolní naší mysl nenamáhavým způsobem, abychom poskytli smysluplnější dotek.

Trager sahá hluboko do tkání bez použití tlaku.

Cíle

Účastníci:

jsou schopni aplikovat lehčí kvalitu v práci s tělem a proto vytvořit větší bezpečnost pro klienta i terapeuta

se naučí snadné a jednoduché pohyby, které umožňují terapeutovi prohloubit kvalitu jeho vlastního pohybu a doteku

jsou schopni naučit klienta kvalitu jednoduché práce s tělem, během terapie samotné, a také naučit klienta cvičení tak, aby je mohl začlenit do svého každodenního života

porozumět konkrétní představě že přístup Trager je proces učení se a růstu,spíš než terapie

Metoda

Trager® je somatický průzkum, pohybový rozvoj, známý jako integrace těla a mysli. Cesta k nestárnutí. Inovativní přístup k učení se, vytvořený a rozvíjený v průběhu 65 let Miltonem Tragerem. Pomáhá uvolňovat hluboce zakořeněné fyzické a mentální vzorce a usnadňuje hlubokou relaxaci, zvyšuje fyzickou mobilitu a duševní jasnost.

Obsahuje dva aspekty práce:: „tablework“, kdy je klient pasivní a „mentastics”, kdy klient pracuje aktivně. Na stole je klient pasivní a leží. Odborník s ním pohybuje přirozeně, s kvalitou doteku, jíž mu dává zažít pocit pohybu bez námahy a pocit uvolnění. Kvalita pohybu bez námahy je posilována i v Mentastics. Jsou to jednoduché, aktivní pohyby, které může klient dělat sám, během každodenní činnosti a mohou se stát součástí jeho života v péči o sebe, zbavení se stresu a napětí. Pasivní i aktivní přístup mají stejný smysl, pokud jde o uvolnění zakořeněných vzorců.

Trager přístup je poměrně snadné se naučit, když jste připraveni cítit a pozorovat svoje pocity. Potom se děje hluboké uvolňující léčení na mnoha úrovních. Jedním z nejsilnějších aspektů Tragerova přístupu je schopnost vyvolat pocit hlubokého uvolnění a prožitek toho, jaké je pohybovat se volně a snadno.

Nyní po světě existuje asi tisícovka praktikujících, kteří pokračují v této práci.

Komu je výcvik určen

Všem, kdo pracují s tělem, fyzioterapeutům, lékařům a zdravotnickým profesím se zájmem o holistický přístup k tělu. Terapeutům ale i laikům, kteří hledají nový směr. Komukoli, kdo se zajímá o zkoumání sebe sama skrze uvědomění si těla a mysli.

Studijní plán

Ucelený školící program je rozdělený do několika částí:

1.    
Úvodní seminář            
9. – 10. září 2017                    
2 dny

2.
Úroveň 1
23. – 28. září 2017
6 dní

3.
Anatomie 1
16. – 18. února 2018
3 dny

4.
Mentastics
30. března – 1.dubna 2018
3 dny

5.
Úroveň 2
5. – 10. května 2018
6 dní

6.
Anatomie 2
29. června – 1. července
3 dny

7.
Úroveň 3
říjen 2018
5 dní

Po každé ze 3 úrovní je třeba:

dát aspoň 30 cvičných ošetření

dostat 10 ošetření, z nichž alespoň 2 musí být od akreditovaných praktikantů
(učitelé, asistenti či jiní pozvaní praktikanti)

absolvovat dvě profesionální supervize či konzultace (Ingrid Hörlezeder)

Předběžná kalkulace

Cena výukového programu (včetně úvodního kurzu) tj. 30 výukových dnů, je zhruba 95.000 Kč + DPH (odvíjí se od aktuálního kurzu eura). Platba bude probíhat po částech, vždy měsíc předem za jeden výukový blok. Platby se budou pohybovat mezi 19.200 Kč a 9.600 Kč + DPH poměrně k počtu dní.

Tutoři, učitelé a asistenti

Martin Heigl (Německo) – úvodní seminář, úroveň 2, anatomie a mentastics, ošetření

Díky svému studiu jógy a fyzioterapie pochopil obrovský potenciál terapeutického úspěchu spočívajícího ve změně pohybových vzorců v podvědomí. Jeho práce a učení jógy se proměnily od chvíle, kdy byl celý jeho pohybový přístup naplněn velmi výjimečnou Trager kvalitou. Přináší mu nesmírnou radost, že může se svámi studenty sdílet, co se naučil od mnoha učitelů, jmenovitě od Betty Fuller a Miltona Tragera.

Ingrid Hörlezeder (Rakousko) – supervize a konzultace, ošetření

Ingrid je od roku 2007 kvalifikovanou praktikantkou přístupu TRAGER ® a vede svou praxi ve Vídni. Byla také učitelkou pohybu více než 22 let, učila moderní techniky založené na somatickém zkoumání. Se svým manželem a dvěma dětmi žije ve Vídni.

Gabriela a Bill Scholl (Švýcarsko) – úroveň 1 a 3, ošetření

Společně přinášejí do svých výukových tříd více než 60 let zkušeností s Trager přístupem. Bill strávil mnoho let studiemi s Miltonem Tragerem. Díky tomu sdílí se svými studenty chápání, přání a záměry Dr. Tragera. Gabriela nabízí svým studentům jemný, bezpečný prostor pro prozkoumávání práce. Více než 30 let se zajímá o měkké a jemné způsoby, jak lze hýbat tělem a protahovat jej.

Úvodní seminář je intenzivní (sobota 10 – 19h, neděle 9:30 – 17h).

Cena 4 200 Kč pokud bude záloha 2 000 Kč uhrazena do 11. srpna.
Bude-li záloha uhrazena po tomto datu, cena je 4 700 Kč.
Disclaimer: Kontaktujte organizátora akce pro upřesnění všech údajů.
Provozovatel letacek.cz neručí za přesnost a pravdivost informací vkládaných uživateli těchto stránek.

Spolujízda, pozitivní zkušenosti a doporučení

Do akce ještě 50 dnů
Lektor:
Martin Heigl (Německo)
Akci pořádá:
Druna o.s.
Místo konání:
Druna , náhorní planina - tanec, hlas a meditace. Trojická 10, Praha 2
(kousek od Palackého náměstí pod Emauzy)
Cena: 4 200 Kč pokud bude záloha 2 000 Kč uhrazena do 11. srpna.
Pro přihlášky a další info kontaktujte:
Bára Vahalová
Tel.: 725 449 409
Podmínky použití | Kontakt na provozovatele | Reklama | Odkazy a banery | Partnerské odkazy