Neděle
29
října

Workshop tradičního maorského léčitelství s Anaru III !! TRADIČNÍ MAORSKÉ LÉČITELSTVÍ POPRVÉ V ČR!!!
PŘIJĎTE SE NAUČIT (EFEKTIVNĚJI) PRACOVAT S ENERGIÍ A OBJEVIT NOVÉ METODY A TECHNIKY OD TRADIČNÍHO MAORSKÉHO LÉČITELE S VÍCE NEŽ 20LETOU ZKUŠENOSTÍ. VŠE, CO SE NA WORKSHOPECH S ANARU NAUČÍTE, MŮŽETE SNADNO APLIKOVAT NA JAKÝKOLI DRUH LÉČENÍ ČI PRÁCE S TĚLEM.

Workshopy jsou vhodné pro širokou veřejnost; léčitele; maséry; bodyworkery; pomáhající profese; osoby, které pracují s energií/s lidmi atd.

O lektorovi:
ANARU je tradiční domorodý maorský léčitel s 20letou praxí, který v říjnu poprvé navštíví Prahu a stane se tak zcela prvním tradičním maorským léčitelem, který navštíví ČR. Skupiny maorských léčitelů již několik let pravidelně přijíždějí a působí v různých zemích Evropy, USA a jinde, u nás jsme si museli počkat až na letošní říjen.
Anaru je přímým žákem Hohepa Delamere, alias Papa Joe - vysoce váženého maorského stařešiny a světově proslulého léčitele z Nového Zélandu, který cestoval, léčil a pomáhal lidem po celém světě. Více o Papa Joe a jeho odkazu se dozvíte během jednotlivých seminářů maorské tradice a také v rámci Filmového večera o Papa Joe (28.10. v A centru - Vítkova 10, Praha 8 - Karlín), kde budeme promítat film No ordinary Joe s následným sdílením a diskuzí. Anaru též cestuje po světě, pořádá léčitelské workshopy a úspěšně léčil již tisíce lidí na Novém Zélandě, v Austrálii, USA, Havaji, Švýcarsku a Velké Británii.

Anaru je bratrancem Te Kaha, jako on je strážcem maorské moudrosti a pochází z kmene Tuhoe. Vyrostl mezi svým lidem okolo marae (maorský tradiční dům, kde se místní z kmene setkávají a kde probíhají ceremoniály) Tauarau v Ruatoki (region Urewera) na ostrově Aotearoa (Nový Zéland). Tuhoevé se rádi hluboce a srdečně smějí, protože věří, že smích zbavuje strachu a léčí. Mají rčení, které říká, že nezáleží na tom, jak málo početní Tuhoové jsou, jejich smích se rozléhá nocí. Takový je i Anaru.

TRADIČNÍ MAORSKÉ LÉČITELSTVÍ:
Tradiční maorské léčitelství je vhodné pro každého v jakémkoli věku (včetně miminek - u těch se praktikuje spíše technika masáže MIRIMIRI) a kondici, s jakýmikoli potížemi od bolesti zad po rakovinu, problémy s otěhotněním, přípravou na porod (po fyzické stránce, ale i pro odstranění traumat a bloků na emocionální, psychické a duchovní úrovni pro lepší průběh porodu a aby se tyto věci nepředávaly dále děťátku a dalším generacím), poporodními komplikacemi, emocionálními a psychickými problémy atd.
Pro maminky maorské léčitelství poskytuje účinné poporodní masáže a opětné narovnání pánevní kosti (na době, která uplynula od porodu přitom nezáleží - může být i 20 let po porodu!).
Tradiční maorské léčitelství (ROMIROMI) je založené na hloubkové masáži (deep-tissue massage), fyzickými obtížemi to však nekončí, neboť tento úžasný druh léčení má mnohem hlubší přesah. ROMIROMI není běžná masáž, jedná se o léčení s prvky masáže. Za použití rukou, loktů, kolen, chodidel, posvátného kamene Pounamu, rakau (tradiční hůl), mořské vody na určitých částech/bodech těla uvolňuje a odstraňuje energie, entity a emoce, které jsou uvězněné v paměti těla - na úrovni spirituálního, emočního, fyzického a genealogického těla (whakapapa - DNA). Tyto energie mohou způsobovat negativní bloky, odvádět životní sílu člověka a být mu přítěží. Maorští tradiční léčitelé používají výše zmíněné nástroje, které jim předali jejich předci, aby uvolnili a odstranili negativní bloky a traumata zachycené v buněčné paměti (a to i ty, které vznikly před několika generacemi). Mohou tak být odstraňeny věci, které člověk v sobě nosí a které mu způsobují potíže, ale nepatří mu a potřebuje se jich zbavit. To, jaké nástroje budou použity, je vždy individuální u každého člověka a jeho životního příběhu. Romiromi je také charakterizováno hloubkovou masáží a znovunarovnáním kosterního a svalového systému. Celé léčení je mnohodimenzionální a zahrnuje mnoho aspektů.
Pojetí maorského léčitelství je zcela jedinečné a nedá se k ničemu připodobnit (nejbližší by bylo snad havajské lomilomi). Jestliže jste tedy zatím ještě neměli tu vzácnou příležitost absolvovat maorské léčení romiromi, nic podobného jste dosud nezažili. Romiromi ve vás otevírá kanály a úrovně vědomí, o kterých jste dosud neměli tušení, dochází k emocionálnímu a psychickému uvolnění. To může být provázeno i pláčem či jinými silnými emočními projevy. Každé ošetření je zcela jiné a každý člověk ho prožívá jinak. Léčení probíhá vždy skrz fyzickou rovinu a může být i dost fyzicky intenzívní, v některých případech a momentech i mírně bolestivé, avšak každé ošetření je vždy přizpůsobeno věku a stavu klienta tak, aby to dokázal unést (proto je velmi vhodné právě i pro těhotné ženy, staré osoby, děti či miminka). Někdo může pociťovat přechodně i intenzívní emocionální bolest, strach či únavu spojené s uvolněním minulých traumat a někdo zase bude prožívat pouze příjemné prožitky. Důležité je mít v léčitele důvěru, protože on skutečně ví, co dělá, tradičnímu maorskému léčení se věnuje přes 20 let, na Novém Zélandu se toto úžasné léčení předává již po mnoho generací a před vámi úspěšně pomohl již tisícům lidí na celém světě, kteří ho opakovaně zvou do svých zemí a přejí si od něj další ošetření. Vstřebávání těchto nových vjemů může přetrvávat ještě i několik dnů po ošetření. Maorští léčitelé jsou jasnovidní a sami poznají, kde je problém a co jim je dovoleno v tomto okamžiku vyřešit, na léčení tedy můžete jít, i pokud cítíte, že by Vám léčení udělalo dobře, ale neumíte třeba definovat konkrétní potíže nebo jich máte naopak povícero a nevíte, na kterou se zaměřit.
Maorské tradiční léčitelství si klade za cíl, abyste znovuobjevili svou skutečnou moc, svou sílu a napojení na tu bytost uvnitř Vás, která je mnohem větší a úžasnější, než možná vůbec tušíte. Abyste aktivovali celý svůj potenciál, svého vnitřního léčitele, své vnitřní vědění a mohli tak zářit svou plnou mocí a silou a byli tak více tím, kým ve skutečnosti jste. 
Při léčení klient zůstává oblečen - je vhodné volné a pohodlné oblečení (tričko a volné kraťasy či kalhoty, případně oblečení jako na jógu apod.). 
Maorské tradiční léčitelství zahrnuje i čištění prostor.

​Více o maorském tradičním léčení si můžete přečíst v knize (v angličtině), která je s největší pravděpodobností jedinou existující knihou o maorském léčitelství (maorská tradice se jinak předává totiž ústně); "Returning to the Void". Posledních pár kusů máme ještě k dispozici - cena je 450 Kč/kus a osobní vyzvednutí v říjnu v Praze nebo + poštovné (v případě zájmu zašlete krátký email na: maorskatradice@gmail.com).

WORKSHOPY:
Maorská tradice se předává ústně, využijte tedy jedinečné příležitosti, že je nyní maorské tradiční léčitelství poprvé i v ČR a přijďte se dozvědět více o této ohromující tradici léčitelství, Anaru probudí to, co dřímá uvnitř vás, přiučíte se něco nového a budete tak mít možnost rozvinout své dovednosti, o kterých jste doposud možná ani nevěděli. Tato příležitost se již nemusí opakovat.
V rámci tohoto cyklu workshopů se naučíte (efektivněji) pracovat s energií - být vnímavější vůči své vlastní energii, umět se na ni naladit a správně ji používat. Naučíte se různé techniky a práci s vizemi (obrazy) a slovy. Anaru se nacítí na skupinu a přizpůsobí náplň workshopů konkrétně potřebám skupiny. Každý pak může nově nabité dovednosti aplikovat do své vlastní stávající praxe. To, co se na těchto workshopech naučíte, využijete u jakéhokoli typu léčení, masáží, bodyworku či kontaktu s lidmi.
Důraz bude kladen na praxi a praktické využití - na workshopech bude k dispozici větší počet masážních lehátek a budeme pracovat v malých skupinkách tak, aby si všichni mohli vše hned vzájemně vyzkoušet. Cílem tohoto cyklu workshopů je, abyste se stali vnímavější a byli schopni začlenit skutečnou (bezpečnou a efektivní) energetickou práci do jakékoli práce s tělem. 
Jedná se o cyklus 3 na sebe navazujících nedělních workshopů. Workshopy jsou vždy celodenní od 10 do 17:30 v A centru - pozor, kromě 2. workshopu, který se koná v Rybalce (!!!):
1. workshop I. - neděle 8. října - A centrum - Vítkova 10, Praha 8 - Karlín (tram Karlínské nám. či metro Florenc).
2. workshop II. - neděle 15. října - Rybalka - Rybalkova 383/55, Praha 10 - Vršovice (tram Krymská).
3. workshop III. - neděle 29. října - A centrum - Vítkova 10, Praha 8 - Karlín (tram Karlínské nám. či metro Florenc).
Workshopy budou probíhat v angličtině, tlumočení do češtiny zajištěno. Počet míst omezen.
Není bezpodmínečně vyžadována účast na všech 3 částech cyklu, nicméně je vřele doporučena, jelikož workshopy na sebe navazují a to, co bude probíráno na jednom workshopu, budete potřebovat znát na následujícím workshopu. Pokud byste se z nějakých důvodů nemohli zúčastnit některé z předchozích částí cyklu, je na vás, abyste si doplnili od ostatních účastníků to, co bylo předmětem předchozích částí cyklu.
Na těchto workshopech není vhodná účast dětí.

VSTUPNÉ: 2 400 Kč/os./1 den. V případě účasti na všech třech workshopech můžete využít slevy a za celkový cyklus 3 workshopů tak zaplatíte pouze 6 400 Kč/os (místo 7 200 Kč) - je třeba však zarezervovat všechny 3 workshopy najednou.
Vstupenky je třeba rezervovat předem zde:

celý cyklus 3 workshopů (8., 15. a 29.10.) se slevou
pouze workshop I. 8.10. v A centru
pouze workshop II. 15.10. v Rybalce
pouze workshop III. 29.10. v A centru

Rezervace je platná až po uhrazení na účet zálohy 1 000 Kč/každou část cyklu workshopů, které se plánujete zúčastnit (číslo účtu naleznete v daném odkazu).
S sebou vhodné oblečení - viz níže, sešit na poznámky a psací potřeby.

Kromě tohoto cyklu 3 workshopů maorského léčitelství se můžete v říjnu s Anaru těšit také na: 

90min. individuální léčení, masáže, předporodní přípravu, poporodní narovnání, čištění prostor atd.
společně s Te Kaha: cyklus 4 večerních skupinových muže a jeho aktivní zapojení do celého procesu, prohlubování partnerského vztahu, komunikaci s dosud nenarozeným dítětem, otáčení miminka v bříšku, práci s bloky (fyzickými, emočními, psychickými, mezigeneračními, spirituálními), předporodní a poporodní péči a masáže, narovnání pánevní kosti po porodu, atd. přihlášky zde.
Maorský kulturní večer (4/10/2017 19-21 v A centru - Vítkova 10, Praha 8) 
Filmový večer o Papa Joe (28.10. v A centru - Vítkova 10, Praha 8), promítání filmu No ordinary Joe s následným sdílením osobních vzpomínek a zážitků Anaru a Te Kaha s Papa Joe a následná diskuze/dotazy.

Přihlášení na akci: http://www.acentrum.eu/program/clone-of-workshop-tradicniho-maorskeho-lecitelstvi-s-anaru-i-2017-10-29-1000 .

Vybrané akce:

30.1.2019, 3 hodiny, 11:00 – 14:00
Business oběd pro podnikající ženy
Rango restaurant
19.1.2019, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Rodinné konstelace - nové počátky
Rybalka
16. – 17.2.2019, 2 dny
Kurz ZY Qigong pro začínající
Kounicova 685/20, Brno
14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
Cena: 180 Kč
Lektor:
Místo konání:
A centrum o.s.
A centrum je ojedinělé rodinné centrum v Praze, které nabízí široké spektrum kontinuálních pohybových a vzdělávacích aktivit pro těhotné, rodiče s dětmi.
Dostanete se k nám tramvají č. 8 nebo 24 na zastávku Karlínské náměstí nebo pěšky přímo od metra Florenc.
Adresa: Vítkova 10, Praha 8, 186 00
Pořadatel: A centrum o.s., podpora rodiny
Váš průvodce těhotenstvím a rodičovstvím

Kontakt: A centrum o.s.
Tel.: 224 811 190