Úterý
11
dubna

Musica Imagina - audiovizuální meditace

Musica Imagina
11.4.2017 výjimečná událost! Petr Piňos spojí síly s Jan Frank za vizuálního doprovodu Pavel L. Kopecký v audiovizuální úplňkové meditaci.

Téma, na které budou společně improvizovat dva hudební skladatelé, host úterního koncertu Musica Imagina Petr Piňos, Jan Frank, a sopranistka Renata Jandová, je téma raně renesančního chorálu exponované v tzv. církevním modu. Je to vlastně tonální prostor, který je daleko starší - a dodejme, že někdy i daleko harmonicky působivější, nežli evropské moderní durové a molové stupnice.
Petr Piňos si vybral pro toto nosné téma barytonovou kytaru, která má velmi široké zvukové i dynamické možnosti a dokáže, jak jsme při zkouškách zjistili, vygenerovat i takové zvuky, které s kytarou jako takovou vůbec nesouvisejí.
Smyčcový ensemble tvoří harmonický podklad této zajímavé kombinace nástrojů a současně také tvoří dostatečný ambiente pro výslednou podobu takto prezentované hudby.
Podle všeho nás čeká toto úterý 11.4. ve 20.00 v kostele ve Farského ul. č. 3 hudební zážitek, který nás zavede za dosavadní hranice našich představ o možnostech této kombinace hudebních nástrojů.
Toto unikátní spojení doprovodí živými animovanými fotomontážemi výtvarník P.L.Kopecký.
Unikátní spojení živé hudby a animace v improvizaci na klasická i moderní témata. Soprán a alikvótní zpěv Renaty Jandové a improvizační virtuozitu klávesisty a skladatele Jana Franka dokreslují abstraktní živé obrazy P.L.Kopeckého. Touto symbiózou zvuku a obrazu vzniká nový umělecký směr - Musica Imagina.
Signály z kláves, mikrofonem snímaný zpěv a vstupy grafika přímo softwarově (Touchdesigner, Orbit) řídí 3D animace promítané do 10m širokého kněžiště. Každé vystoupení je tak neopakovatelným multižánrovým audiovizuálním zážitkem s duchovním přesahem.
Je nám ctí realizovat tento projekt v nádherném a inspirujícím prostředí modlitebny CČSH.
http://www.musicaimagina.com

Vybrané akce:

3.12.2021, 1 hodina, 17:00 – 18:00
Koncert Společná věc 2021
Sál JZ
Datum není stanovené
Beaux-Arts-atelier francouzské malby
Malování kresleni - Balbínova 28
20.10.2021, 4 hodiny, 18:00 – 22:00
Rapé Ceremonie
Your People
23.10.2021, 8 hodin, 9:00 – 17:00
VÝUKA JÓGOVÝCH POZIC od A do Z
Králův Dvůr - Beroun
23.10.2021, 8 hodin, 10:00 – 18:00
Životní konstelace v Jičíně
Lázně Hilarion
27.10.2021 – 5.1.2022, 2 měsíce 9 dnů
VÝJIMEČNÝ ONLINE KURZ TAROTU: STAŇTE SE TAROTOVÝMI MISTRY A PROFESIONÁLY
Kdekoli - online akce
Cena: 150,- / 50,- děti, důchodci
Lektor: Musica Imagina
Místo konání:
Husitský kostel
Farského 3, Praha 7
(5 minut od metra Vltavská)
Pořadatel:
P.L.Kopecký - výtvarník, animátor, VJ, průkopník na poli spojení hudby a pohyblivého obrazu využitím nejmodernějších technologií. Pro své kompozice ve virtuálním 3D prostoru používá výhradně vlastní fotomontáže a videa ze série „mem-brány“ (memebranes), výsledkem je organická koláž, kterou pak tiskn…

Kontakt: P.L.Kopecký