Pátek
2
listopadu
Neděle
4
listopadu

Podzimní Cesta čtyř

Tereza Dlabalová
Zvu ženy na komorní putování krajinou, které otevírá krajinu vlastní duše. Využijeme energii období podzimu a keltského svátku Samhain (u nás Dušičky), k oslavě archetypu Čarodějnice a Stařeny, uzavírání, loučení a zanoření se do hlubin vnitřního podzimu.

Necháme se vést přírodou a naším nitrem a společně utkáme jedinečný příběh našeho setkání, v plynutí přítomnosti, ne-konání a objetí všeho, čím právě TEĎ JSME.

Pouť společně otevřeme a požehnáme, a také společně s poděkováním ukončíme. Vše, co se stane mezí tím, je řečí, kterou promlouvá Velká Matka. Je dobré nic neočekávat, nic si nepředstavovat, nehodnotit. Přijímat dary i úskalí cesty jako zrcadlo vlastního momentálního rozpoložení. Bloudění, déšť i komáři jsou poslové, od kterých se můžeme učit stejně jako od modré oblohy, vůně květů a kapek rosy… Každá pouť se nese na energii jiné roční doby a s tím souvisejícího archetypu v nás, doplněné o osobní záměry.

Průvodkyní cesty je Tereza Dlabalová, žena na cestě domů k sobě a ke Zdroji, která se stále učí našlapovat tiše a vnímat řeč Země, Vody, Ohně, Větru, Lesa, Slunce, Luny a Srdce.

Proč “Cesta čtyř”?

Ve vizi, kterou jsem měla, je setkání čtyř žen. Což neznamená, že musíme pokaždé putovat ve čtyřech, ale cesta je provázena čtyřmi vnitřními archetypy (panna, matka, čarodějnice, stařena), chráněna a tvořena čtyřmi směry a elementy, s propojením s dalšími čtveřicemi, které tvoří náš fyzický život na Zemi – čtyři tváře měsíce a menstruačního cyklu, čtyři roční doby, čtyři fáze dne i lidského života.

Praktické záležitosti:

Sejdeme se v pátek večer, na cestu se vydáme v sobotu před polednem a strávíme den a noc venku. Pouť zakončíme v neděli odpoledne. Výchozím bodem je Sklenářka, odkud můžeme vyrazit pěšky, či popojet kousek autem nebo vlakem do Orlických hor. V případě nepříznivé předpovědi budeme spát pod stanem nebo pod střechou na trase pouti. Jídlo na cestu si buď poneseme s sebou, nebo si ho obstaráme cestou. Na Sklenářce můžeme mít sobotní nebo nedělní oběd (nebo oba nebo žádný) podle toho, jak se vyvine vlastní cesta – vše doladíme v pátek večer, až se společně sejdeme.

pátek: příjezd, večeře, sdílení, naladění, propojení záměrů
sobota: ranní očista, protažení a meditace, snídaně, otevření poutě, (oběd), putování a noc venku
neděle: ranní putování a návrat, uzavření poutě, (oběd), sdílení, konec cca 16h

Celá cesta se uskuteční bez mobilního telefonu. Prosím zařiďte si svůj osobní prostor tak, abyste ho alespoň na 24 hodin vlastního putování nemusely použít.

S sebou vezmeme co nejméně věcí, neboť půjdeme na lehko, a aspoň na chvíli se vzdáme civilizačních vymožeností. Co se ale opravdu hodí vzít: karimatka, spacák, baterka, předměty síly, buben/chřestidlo, zápisník a tužka/pastelky, voda, hrneček, repelent, vhodné oblečení a obutí, kartáček a pasta na zuby

Doporučuji nechat cestu nějaký čas doznít a nechat si po skončení klidný čas před návratem do shonu výkonné společnosti.

Informace: tereza@floresta.cz

V případě zájmu o účast se PŘIHLAŠTE ONLINE: https://goo.gl/forms/htren2tw3iSwoXst2

Příspěvek:

noc na Sklenářce (pátek): 250,-
strava na Sklenářce (V, S, O): 290,-
strava na cestu: dle dohody buď vlastní nebo z kuchyně na Sklenářce
náklady na dopravu, jídlo koupené venku, případně ubytování mimo Skl: každá sama
provázení: dobrovolný příspěvek průvodkyni – stanovení odměny je součást našeho setkání a spolutvoření rovnováhy, na základě ohodnocení vašeho vlastního času a energie, a osobního přínosu pouti pro vás. Upřednostňuji finanční příspěvek, ale je možné se i domluvit na výměně za výrobky, služby apod.

Vybrané akce:

17. – 22.8.2021, 5 dnů
Láska, sex a duše
Janovická louka v Krkonoších
4. – 8.8.2021, 5 dnů
Kurz: Jak porozumět svým emocím
Statek Anglická sezóna, Hobšovice 11
7.8.2021, 8 hodin, 10:00 – 18:00
Biodanza - Tanec života, Jednodenní seminář: SEXUALITA - VÁŠEŇ & SMYSLNOST
Studio ITAKA, Korunní 35, Praha 2
7.8.2021, 6 hodin, 14:00 – 20:00
RODINNÉ KONSTELACE PRO ŽENY
Dayal, Vyšehradská 43, Praha 2
18. – 22.8.2021, 5 dnů
Festival Radosti ze života 2021
Ekocentrum Loutí, Rabyně
Cena: 999,-
Lektor: Tereza Dlabalová
Místo konání:
Sklenářka
Centrum meditace a přírodního učení Sklenářka
Kostelec nad Orlicí
Pořadatel:

Kontakt: Tereza Dlabalová
Další způsob kontaktu: http://www.floresta.cz