Pátek
4
května

Hlas a síla projevu - workshop

Komala de Amorim (Brazílie)
Už jako embrio v matčině lůně jsme velmi citliví na zvukové vibrace, na které můžeme reagovat. Tyto vibrace k nám přichází přes matku, která nás spojuje s vnějším světem. Rodíme se s velkým nástrojem, jehož prostřednictvím můžeme reagovat na způsob, jakým vnímáme život: dělat zvuky a vyjádřit náš vnitřní svět a naše potřeby skrze hlas. To je začátek naší schopnosti zpívat.

Pracovat na hlase neznamená naučit se zpívat. Jde o záchranu naší přirozené schopnosti zpívat spontánně a vyjadřovat tak naše vnitřní zkušenosti a naši duši. Takový způsob zpěvu je duchovní aktivitou, terapeutickým nástrojem a prostředkem k sebevyjádření. Je voláním po tom být plně v přítomném okamžiku a cokoli se děje vyjádřit zpěvem. Když se učíme naslouchat tomu, co se děje uvnitř nás, a dáme tomu prostor, umožníme, aby to bylo vyjádřeno vnějšímu světu, pak přirozenou cestou nastává harmonie.

U většiny z nás došlo k bolestnému potlačení našeho přirozeného daru vyjádřit sama sebe prostřednictvím hlasu, a tak vše, co zažíváme, necháváme ukryté uvnitř, nebo to vynášíme na povrch překrouceným a zmateným způsobem. Tělo si tak muselo vytvořit vzorce – napětí a držení – aby všechny ty věci, které nemohly být vyjádřeny, udrželo uvnitř určitým způsobem v pořádku.

V této dílně se naučíme skrze dech a pohyb vytvořit v těle prostor, aby zvuky, které uvnitř křičí, mohly být vyjádřeny. Osvobození těchto vnitřních zvuků je jako balzám, jako vnitřní masáž našich tkání, svalů, kloubů a buněk. Budeme následovat čakrový systém jako mapu, která nám umožní prozkoumat různé rozsahy a kvality zvuků, od těch nejnižších k nejvyšším frekvencím, od hrubosti k jemnosti, od hněvu k lásce, od potěšení k bolesti, od moci k radosti. Toto zkoumání přinese nové rozměry a kvality našemu zpěvu stejně jako mluvenému hlasu.

Na této cestě je schopnost naslouchat stejně důležitá jako schopnost vyjadřovat. Jako posluchači otevřeme všechny naše smysly, naše srdce, mysl, buňky k naslouchání vibrací. Staneme se naprosto přítomni a otevřeni přijímat. Když nasloucháme a jsme vnímavým zrcadlem, začneme mnohem jasněji cítit místa v našem těle, mysli a duši, která reagují, odmítají, stahují se. Uvědomění si takovýchto vnitřních míst je prvním krokem k tomu, abychom jim dali prostor a nechali je expandovat. Budeme zkoumat a hrát si s mnoha možnostmi našeho lidského hlasu v jeho nekonečných kvalitách zvuků, s úmyslem vyjádřit naše jedinečné Já a dosáhnout hloubky našeho vnitřního ticha.

Vítejte na hluboké a hravé cestě do nitra sebe samých!

Komala de Amorim (Brazílie)
Narodila se v Brazílii, kde absolvovala uměleckou školu a začala zkoumat hlas a spontánní zpěv jako způsob, jak se spojit se svým vnitřním já. Ve dvaceti letech se přestěhovala do Indie a po mnoho let žila v Oshově meditačním centru, kde se učila a zažila různé transpersonální a meditativní terapie, sebe-rozvojové techniky a práce s tělem.

Dílna je intenzivní (pátek 16:00 – 19:30, sobota 9:30 – 19:30 a neděle 9:30 – 18h) a je otevřená všem bez ohledu na věk a předchozí zkušenosti. Možnost přespání v Druně pro mimopražské účastníky. Tlumočeno.

Cena 4 800 Kč s DPH.

Více informací na druna@druna.cz, registrace na http://www.druna.cz/hlas-a-sila-projevu

Vybrané akce:

21.1.2019, 3 hodiny, 9:00 – 12:00
Snídaně s hernou v Áčku
A centrum o.s.
22.1.2019
ESENCE ŽENSKÉ ENERGIE - Pro ženy i muže
Dům osobního rozvoje MAITREA
6.3. – 22.5.2019, 2 měsíce 16 dnů
Mohendžodáro docházkový kurz, 9 lekcí
Solná jeskyně Sůl nad zlato, Praha-Lužiny
23.3.2019, 8 hodin, 9:30 – 17:30
POTŘEBUJÍ DĚTI HRANICE?
Praha, místo bude upřesněno
13. – 14.4.2019, 2 dny
Balance-Recovery Momenty Pravdy
Studio Pro
14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
Cena: 4 800 Kč
Lektor: Komala de Amorim (Brazílie)
Místo konání:
Pořadatel: Druna - náhorní planina
Druna - náhorní planina je prostor v centru Prahy určený pro rozvoj pohybových, hlasových a dalších uměleckých
dovedností úzce spojených s tělem. Místo pro ty, kdo chtějí objevovat a rozvíjet své vlohy, proměňovat sebe i své
vnímání. Na výběr je mnoho lekcí a kurzů od kontaktní improvizace, jógu p…

Kontakt: David Apltauer
Tel.: 725 449 409