Sobota
4
března

Nenásilná komunikace

Ondřej Přibyla
4. – 5. března 2017

Já… Ty… My… a svět. Principy nenásilné komunikace hned od začátku výrazně proměňují nejen vaše chování, ale hlavně vnímání.

Vztah k sobě, k druhému, ke skupině a k okolnímu světu.
V rodině… Já, dítě, celá rodina, sousedé
V práci… Já, můj šéf, tým a zákazníci

Každý něco potřebuje, po něčem touží, o něčem sní. Na koho brát ohled, a jak moc? Jak spolu o tom mluvit? Jak najít zdravý vztah k svým potřebám a touhám? Nezapomínat na sebe, ale také neprosazovat se na úkor ostatních? Navíc většinou v životě nebývá situace ideální. Nemáme dost času, vůle, nápadů nebo chuti se měnit.

Nenásilná komunikace je metoda (nebo možná umění) zvládání konfliktů a pěstování kvalitních vztahů. Učí, jak skrze jasnou a otevřenou komunikaci budovat ve vztazích důvěru a nevytvářet emocionální odpad.

Klasický přístup v Nenásilné komunikaci se zaměřuje na techniku 4P: Pozorování, Pocity, Potřeby, Prosba. V tomto semináři se podíváme na principy, které za touto technikou stojí, které používali třeba Gandhí nebo M.L. King. A také na to, jak tyto principy aplikovat přímo ve vztazích, nejen v konverzaci.

Těžištěm semináře budou cvičení (individuální, dvojice, malé skupiny) a jejich společné reflexe. Tímto způsobem se budeme snažit principy napojit přímo na vaši osobní zkušenost, podívat se, zda jsou relevantní a jak je můžete aplikovat. Seminář je vhodný pro začátečníky i pokročilé.

Ondřej Přibyla

Ondráš se ve své lektorské a koučovací práci opírá zejména o metody Nenásilné komunikace, které jsou užitečné k zvládání konfliktů, napětí anebo prostě komunikačně náročných situací. Jako jeden z mála v Česku má mezinárodní certifikaci Centra pro Nenásilnou Komunikaci. Na seminářích i při koučovacích sezeních rád experimentuje a vytváří simulované situace – takové malé instatní výzvy, na kterých společně s vámi zkouší různé nápady a sleduje, jaký by mohly mít efekt.

“Mám rád neformální prostředí, kde nemusím sledovat konvence a hrát komunikační hry. Kde můžeme být prostě tím, kým jsme. Baví mě sledovat myšlení lidí, vidět předpoklady, chápat vzorce chování a vnímat souvislosti v plné šíři – v tom se projevuje moje vědecké pozadí (studoval jsem teoretickou fyziku). V tom, co dělám, potřebuju vidět smysl. Když zrovna pracuju, pracuju se zápalem a vášní a jsem rád, když věci mají spád. Nejsem perfekcionista a nevadí mi pracovat s omezeními – času, energie, i schopností – důležité pro mě je využít co nejlépe potenciál, který zrovna situace a lidé v ní mají.”

Dílna je intenzivní (sobota a neděle 10 – 18h).

Cena 2 500 Kč. Pro rezervaci místa třeba uhradit zálohu 1 000 Kč.

Seminář se uskuteční na adrese Pštrossova 15, budova školy, zvonek Druna.

Může být fajn, pokud si před seminářem přečtete knihu M. Rosenberga Nenásilná komunikace nebo se podíváte na jeho workshop:

Vybrané akce:

21.1.2019, 3 hodiny, 9:00 – 12:00
Snídaně s hernou v Áčku
A centrum o.s.
22.1.2019
ESENCE ŽENSKÉ ENERGIE - Pro ženy i muže
Dům osobního rozvoje MAITREA
6.3. – 22.5.2019, 2 měsíce 16 dnů
Mohendžodáro docházkový kurz, 9 lekcí
Solná jeskyně Sůl nad zlato, Praha-Lužiny
23.3.2019, 8 hodin, 9:30 – 17:30
POTŘEBUJÍ DĚTI HRANICE?
Praha, místo bude upřesněno
13. – 14.4.2019, 2 dny
Balance-Recovery Momenty Pravdy
Studio Pro
14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
Cena: 2 500 Kč. Pro rezervaci místa třeba uhradit zálohu 1 000 Kč.
Lektor: Ondřej Přibyla
Místo konání:
Druna
náhorní planina - tanec, hlas a meditace. Trojická 10, Praha 2
(kousek od Palackého náměstí pod Emauzy)
Pořadatel: Druna o.s.
Prostor pro kontaktní improvizaci, tanec, pohyb, meditaci...

Kontakt: Bára Vahalová
Tel.: 725 449 409