Čtvrtek
22
dubna

Psychika po císařském řezu - online+záznam 
Jste po císařském řezu a stále si kladete otázky typu: "Co jsem měla
udělat jinak?" Nebo "Kdybych (ne)udělala "to a to" mohlo to dopadnout jinak?" Myšlenky typu "moje tělo mě zklamalo", "neumím porodit své vlastní dítě"...
Nebo se setkáváte s větami typu: Alespoň jsi to měla bez bolesti. Nebo Ten porod fakt děsně bolí, to si neumíš představit.
Hledáte porozumění a radu, jak z tohoto bludného kruhu ven?
O čem si budeme povídat:
- proč po císařském řezu je častější poporodní blues
- jaké jsou fáze vyrovnávání se s císařským řezem
- co pro svou psychiku a zpracování porodu můžu udělat sama doma
- jaké jsou základní terapie, které pomáhají se zpracováním traumatu
- rituál zavírání kostí
- rituál znovuzrození
- MIMINKO a vliv sekce na jeho psychiku

Vede Kateřina Černá

Sama jsem si prošla císařským řezem, vím, jak moc je důležitá příprava a hlavně podpora při dalším těhotenství a porodu.
Vždy jsem cítila, že pomáhat a pečovat o druhé je něco, co je pro mě přirozené a je mi blízké. I proto jsem vystudovala resocializační pedagogiku, jejímž úkolem je pomáhat lidem, kteří jsou vyčlenění ze společnosti a snaha o jejich návrat do společnosti, týká se např. nezletilých matek, uživatelů drog, mentálně i fyzicky postižených, národnostních menšin, atd. V rámci studia jsem absolvovala i akreditovaný kurz pro práci s mentálně postiženými dětmi. Osud mě však zavál trochu jiným směrem a já se svému oboru profesně nevěnovala.

V lednu 2017 se mi narodilo moje první dítě, můj úžasný syn. Avšak porod nebyl takový, jaký jsem očekávala, a skončil sekcí. Stala jsem se císařovnou. Procházela jsem různými fázemi od pocitu prázdného břicha a vděčnosti, že nás zachránili, až po uvědomění si, že kdyby do porodu nikdo nezasahoval a já byla víc informovaná, nemusel dopadnout operací. O rok později jsem znovu otěhotněla, byla jsem nadšená a zároveň jsem cítila nejistotu a strach, že se bude opakovat to, co jsem zažila. Proto jsem začala studovat, číst nádherné knížky, byla jsem na kurzu pro ženy po sekci od Marie Vnoučkové. Během těhotenství jsem začala s pořádáním podpůrných večerů pro ženy po císařském řezu a následně po porodu v tom pokračovala. V prosinci 2018 jsem si prožila svůj úžasný VBAC (= Vaginal Birth After Cesearean) a přivítala na svět svoji nádhernou dcerku. A v této době už jsem si byla jistá, jakým směrem se chci ubírat. Začala jsem si dělat kurzy, abych podpořila své vědomosti a rozšířila své možnosti, jak pomoci ženám zpříjemnit jejich těhotenství a mateřství.
Díky svému prvnímu porodu jsem se vydala na nádhernou cestu, pomáhat ženám prožít svoje těhotenství, porod a poporodní období jako krásnou životní etapu. Nevěřím, že těhotenství a porod se musí vydržet, přetrpět. Věřím, že těhotenství i porod může být krásným obdobím v životě ženy, na které bude s láskou vzpomínat.

Cena: 240 Kč / sponzorská cena 340 Kč
Údaje k platbě: číslo účtu: 2300088787/2010, variabilní symbol: 21042221, specifický symbol: 324001.
Do zprávy pro příjemce uveďte vaše jméno a příjmení.
Po zaplacení obdržíte odkaz na online událost.

Platba v Eurech:
Cena: 10 EUR / sponzorská cena 15 EUR
Číslo účtu: 2300088779/2010
IBAN: CZ5120100000002300088779
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Přednáška je součástí volného cyklu přednášek o císařském řezu:

Tělo po císařském řezu - 15.4.
Psychika po císařském řezu - 22.4.
Příprava na vaginální porod po císařském řezu - 29.4.

 
Přihlášení na akci: https://www.acentrum.eu/program/psychika-po-cisarskem-rezu-onlinezaznam-2021-04-22-1700 .

Spolujízda, pozitivní zkušenosti a doporučení

Do akce ještě 9 dnů
Cena:
Lektor:
Místo konání:
A centrum o.s.
A centrum je ojedinělé rodinné centrum v Praze, které nabízí široké spektrum kontinuálních pohybových a vzdělávacích aktivit pro těhotné, rodiče s dětmi.
Dostanete se k nám tramvají č. 8 nebo 24 na zastávku Karlínské náměstí nebo pěšky přímo od metra Florenc.
Adresa: Vítkova 10, Praha 8, 186 00
Pořadatel:
Váš průvodce těhotenstvím a rodičovstvím

Kontakt: A centrum o.s.
Tel.: 224 811 190