Čtvrtek
19
října

Haputanga - Maorská tradice těhotenství a porodu - skupinový seminář IV. LEKTOŘI z NOVÉHO ZÉLANDU: Te Kaha & Anaru - více info o lektorech níže.
  
SEMINÁŘE: Jedná se o cyklus 4 na sebe navazujících večerních seminářů vždy 18.00 - 20.30 v A centru - Vítkova 10, Praha 8 - Karlín:

čtvrtek 5. 10. (seminář Haputanga I.)
pátek 6. 10. (seminář Haputanga II.)
čtvrtek 12. 10. (seminář Haputanga III.)
čtvrtek 19. 10. (seminář Haputanga IV.)

PRO KOHO JSOU SEMINÁŘE URČENÉ:

těhotným ženám a párům
také mužům, ženám či párům, kteří ještě nečekají děti a plánují je až třeba někdy v budoucnu
dulám a porodním asistentkám
všem, kteří mají zájem o metodu podporující zcela přirozené těhotenství a porod

Semináře budou probíhat v angličtině - tlumočení do/z češtiny zajištěno.
Účast na všech seminářích cyklu není bezpodmínečně nutná, ale je vřele doporučená, neboť v následujících seminářích se bude navazovat na to, co již bylo řečeno dříve.
Pokud jste již byli na Te Kahových seminářích o Haputanze - maorské tradici těhotenství a porodu - v červnu či v červenci, tyto semináře se budou lišit, neboť nyní budou mít jiný rozměr. Takže i pokud jste na seminářích s Te Kahou byli již dříve, doporučujeme Vám účast na těchto nových seminářích. Te Kaha bude hovořit zejména o prohlubování partnerského vztahu, o komunikaci s nenarozeným dítětem a o aktivním zapojení muže do celého procesu během těhotenství a porodu. Anaru se zaměří na období před otěhotněním (problémy párů s otěhotněním, odstraňování bloků, příprava na těhotenství) a po porodu (včetně poporodních masáží a narovnání, srovnání pánevní kosti - i 20 let po porodu) a na téma bloků (fyzických, mezigeneračních, emocionálních, psychických, spirituálních).
Vše bude doprovázeno také praktickými ukázkami masáží apod.
Během semináře není možno fotografovat a pořizovat vlastní audio či video záznamy (můžete si však psát poznámky).
Děti jsou vítány.
CENA: 400 Kč/den za osobu, 550 Kč/den za pár.
VSTUPENKY NA TOMTO ODKAZU

Haputanga je praktikována od počátku věků a úzce zapojuje do celého procesu těhotenství a porodu partnera, čímž velmi zkvalitňuje a prohlubuje vazbu mezi partnery i vztah s nenarozeným dítětem. Dle maorské tradice je nejlepší porodní bábou ženy její muž, který pravidelně praktikuje Oriori (tradiční umění porodního zpěvu) ve spojení se specifickým druhem masáže.
Zvuk je v době těhotenství považován za klíčový element. Jedná se o prastarou maorskou tradici přímé komunikace mezi otcem a dosud nenarozeným dítětem. Pravidelnou praxí se vytvoří jakýsi podmíněný reflex (Te Kaha se vyhýbá slovu telepatie). Oriori je považováno za přesnější a spolehlivější metodu pro kontrolu stavu dítěte než moderní ultrazvuková skenovací zařízení.
Haputangu však nelze chápat jako pouhý soubor technik, neboť její přesah je mnohem hlubší. Jedná se o celkové naladění, úctu a přístup k partnerce i k vynořující se duši, která přichází na svět jako dítě, a napojení se na přirozenou sílu a moudrost. Finalitou je pak dosažení přirozeného a nekomplikovaného porodu.
 
Naučit se Haputangu a praktikovat ji může každý, skvělým důkazem toho je žena Te Kahy, která pochází ze Skotska. Te Kaha sám říká, že nás nepřichází učit něco nového, ale pomáhá v nás znovuprobudit dávné vědění, které praktikovali naši pradávní předci všude na světě a jež pouze upadlo v zapomnění.
 
Haputanga jsou také osvědčené praktiky:
 
• péče o ženu během těhotenství a porodu
• zdroj endorfinů pro matku, dítě i otce
• jak pomoci s otáčením dítěte v bříšku
• jak ulevit od bolesti
• jak uzavřít děložní hrdlo, když dítě sklouzává
• co je důležité v případě císařského řezu, atd.

Připomínáme, že těhotné ženy/páry mají také možnost se objednat na 90min. individuální praxi/konzultaci s Te Kaha, kde si mohou ujasnit a prohloubit to, co se již naučili a budou mít zároveň prostor pro řešení individuálních otázek.
A všichni (nejen těhotné páry/ženy) mají také možnost 90min. individuálního léčení s Anaru, které léčí nejen tělo, ale i traumata a bloky na úrovni emocí, psychiky, ducha, buněčné paměti a až na úroveň DNA; též předporodní příprava, poporodní narovnání pánevní kosti - i 20 let po porodu, problémy s otěhotněním.
Určeno v každém věku a kondici - pro těžce nemocné i zdánlivě fyzicky zdravé, jelikož se jedná nejen o léčení těla. 

O lektorech:

TE KAHA je jedním z posledních strážců maorské tradice - úchvatné, ale zanikající kultury. Spolu s manželkou žijí na ostrově Aotearoa (Nový Zéland), mají tři děti, které všechny štastně odrodili tradičním způsobem Haputanga. Žijí soběstačně, pěstují si své potraviny, mají vlastní zdroj energie, denně se koupou v řece, kterou považují za svého předka, právě tak jako zemi nebo
nebe. 
Te Kaha denně pracuje s tradičním kamenem Pounamu (novozélandský nefrit) - vyřezává z něj kultovní předměty, nefritové nožíky na léčivé byliny a jiné; a pomáhá těhotným párům.
Autentičnost a dosud nepřerušené spojení Te Kaha s vesmírem ohromí každého, kdo se s ním setká nebo má možnost vyslechnout si jeho příběhy, životní moudrost nebo specifické tradiční praktiky. Jeho semináře nejsou jenom o těhotenství či porodu, jsou také o posvátnosti spojení mezi mužem a ženou, člověkem a přírodou, člověkem a vesmírem... Jsou o rozpomenutí se na
to, kým opravdu jsme, o hloubce, kterou máme v sobě a která nám dává možnost proměnit svůj svět a stanout tak v celé síle a plnosti svého bytí. Te Kaha čerpá z vlastních zkušností, z posvátné tradice svých předků a moudrosti vlastní přírodním národům.
Te Kaha poprvé navštívil a pořádal semináře v ČR na přelomu května/června 2017. Pro velký úspěch Te Kaha přijíždí již potřetí do Prahy nyní v říjnu 2017, setkání s ním rozhodně stojí za to, a to i pokud zrovna neplánujete mít v dohledné době děti :-)
S Te Kahou se v říjnu můžete těšit na:​

2 x workshop výroby vlastního náhrdelníku z maorského posvátného kamene pounamu (včetně symboliky, významu a vlastností pounamu) + tanec haka (sobota 14. nebo sobota 21.10.).
individuální konzultace pro těhotné ženy či páry (společně s Ngahinou).
Filmový večer o Papa Joe (28.10. v A centru - Vítkova 10, Praha 8): promítání filmu No ordinary Joe s následným sdílením osobních vzpomínek a zážitků Anaru a Te Kaha s Papa Joe a následná diskuze/dotazy.
Zde se můžete podívat na záznam z Duše K (4/6/2017), kde byl Te Kaha hostem Jaroslava Duška.
Rozhovor s Te Kaha na Babywebu.

ANARU je tradiční domorodý maorský léčitel s 20letou praxí, který v říjnu poprvé navštíví Prahu a stane se tak zcela prvním tradičním maorským léčitelem, který navštíví ČR. Skupiny maorských léčitelů již několik let pravidelně přijíždějí a působí v různých zemích Evropy, USA a jinde, u nás jsme si museli počkat až na letošní říjen.
Anaru je přímým žákem Hohepa Delamere, alias Papa Joe - vysoce váženého maorského stařešiny a světově proslulého léčitele z Nového Zélandu, který cestoval, léčil a pomáhal lidem po celém světě. Více o Papa Joe a jeho odkazu se dozvíte během jednotlivých seminářů maorské tradice a také v rámci Filmové večer o Papa Joe 28.10. v A centru - Vítkova 10, Praha 8 - Karlín) kde budeme promítat film No ordinary Joe s následným sdílením a diskuzí. Anaru též cestuje po světě, pořádá léčitelské workshopy a úspěšně léčil již tisíce lidí na Novém Zélandě, v Austrálii, USA, Havaji, Švýcarsku a Velké Británii.
Anaru je bratrancem Te Kaha, pochází z kmene Tuhoe a vyrostl mezi svým lidem okolo marae (maorský tradiční dům, kde se místní z kmene setkávají a kde probíhají ceremoniály) Tauarau v Ruatoki (region Urewera) na ostrově Aotearoa (Nový Zéland). Tuhoevé se rádi hluboce a srdečně smějí, protože věří, že smích zbavuje strachu a léčí. Mají rčení, které říká, že nezáleží na tom, jak málo početní Tuhoové jsou, jejich smích se rozléhá nocí. Takový je i Anaru. 

S Anaru se můžete těšit na:

Cyklus 3 na sebe navazujících celodenních nedělních (8., 15. a 29.10.) workshopů maorského tradičního léčitelství (práce s energií a techniky maorského tradičního léčitelství) - vhodné pro

širokou veřejnost, místní léčitele, maséry, bodyworkery atd.)

90min. individuální léčení, masáže, předporodní přípravu, poporodní narovnání, čištění prostor, atd.
Maorský kulturní večer

Více o maorském tradičním léčení si můžete přečíst v knize (v angličtině), která je s největší pravděpodobností jedinou existující knihou o maorském léčitelství (maorská tradice se jinak předává totiž ústně) "Returning to the Void" od Iris Loesel (ke koupi přes Amazon, v případě zájmu nám napiště na maorskatradice@gmail.com a můžeme Vám zaslat odkaz).

Přihlášení na akci: http://www.acentrum.eu/program/haputanga-maorska-tradice-tehotenstvi-a-porodu-skupinovy-seminar-iv-2017-10-19-1800 .

Vybrané akce:

2. – 3.2.2019, 2 dny
Biodanza pro ženy: Být ženou. Být sama sebou
Karlovka, Karlova 25, Praha 1
Datum není stanovené
Nábor do tanečního souboru
Praha
14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
Cena: 180 Kč
Lektor:
Místo konání:
A centrum o.s.
A centrum je ojedinělé rodinné centrum v Praze, které nabízí široké spektrum kontinuálních pohybových a vzdělávacích aktivit pro těhotné, rodiče s dětmi.
Dostanete se k nám tramvají č. 8 nebo 24 na zastávku Karlínské náměstí nebo pěšky přímo od metra Florenc.
Adresa: Vítkova 10, Praha 8, 186 00
Pořadatel: A centrum o.s., podpora rodiny
Váš průvodce těhotenstvím a rodičovstvím

Kontakt: A centrum o.s.
Tel.: 224 811 190