Pátek
5
května

Jízda křivkou časoprostoru

Ray Chung (USA)
5. – 8. května 2017

Kontaktní improvizace. Padání a létání vyvolané obrazem jízdy po zakřiveném prostoru.

Fyzika vidí gravitaci jako zakřivení prostoru kolem velkých objektů, i kolem země. Jeden způsob, jak se pohybovat v poli gravitace je padání a létání vyvolané obrazem jízdy po křivce prostoru. V kontaktní improvizaci taková hra pomáhá ovládnout dovednosti a způsoby, pomocí nichž lze opouštět zemi, pohybovat se vzduchem a bezpečně přistávat.

Začneme od základů: uzemněním, vyvážením, záměrem a pohybující se podporou. Od toho přejdeme k modulování váhy, odlehčování se, přesnému umísťování center, vyvíjení optimálního napětí a propojení těla při náhlých přesunech váhy.

Dáme důraz na to, abychom tvořili cesty. Místo zvedání se a nošení spíš sledovali možnosti pohybu od podlahy, do vzduchu, nebo na partnera. Budeme praktikovat chytání a skákání jako začátek kontaktu a pokračovat v něm tak, že začneme podporovat pohyb partnera a ne jeho váhu.

Ve hře na hraně možností každého z nás je pro každého někdy výzvou jít do toho naplno, pustit se do vzdušného pohybu, do přistávacích technik a strategií chytání.
Budeme se pokoušet využít něčí váhu a pohyb právě tak, abychom si mohli dovolit víc, aby to oběma přinášelo více možností. Budeme praktikovat propojování center, hladké i neohrabané. Budeme se učit vybírat srážky a nárazy bezpečně. To vše je součástí slovníku, který budeme vyvíjet a potom jej vnášet do tance.

Pro všechny úrovně zkušených tanečníků.

Ray Chung (USA)

Ray je performer, inženýr a umělec. Jeden z nejzajímavějších a nejpřitažlivějších učitelů kontaktní improvizace. Tanec je jeho vášní, a rád ho sdílí s ostatními. Jeho hlavním zaměřením je improvizace. Od roku 1979 pracuje s kontaktní improvizací jako jednou z praktik improvizovaného představení. Do své práce také zahrnuje další pohybové směry jako bojová umění, bodywork a Autentický Pohyb. Pracoval s předními učiteli kontaktní improvizace a pravidelně spolupracuje s tanečníky, hudebníky a dalšími umělci. Jeho práce byla k vidění na mnoha mezinárodních festivalech a na mnoha místech světa. V současné době sídlí v San Francisku a Švédsku, a učí po celém světě a jeho žáci rostou obdivuhodně…

Dílna je intenzivní (pátek 17:30 – 19:30, sobota – pondělí 10:00 – 13:00 a 15:00 – 17:00). Možnost přespání v místě konání.

Cena 3 900 Kč při platbě do 5. dubna. Po tomto datu je cena 4 200 Kč. Pro rezervaci místa třeba uhradit zálohu 1 900 Kč.

Vybrané akce:

Datum není stanovené
Nábor do tanečního souboru
Praha
15. – 17.3.2019, 3 dny
Bardo
Meditační centrum Osho ShangriLa
16.3.2019, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Rodinné konstelace - s vůní jara
A centrum
22. – 24.3.2019, 2 dny
Rodinné konstelace v Praze s Petrem Sedláčkem
Centrum šestý smysl
5. – 7.4.2019, 2 dny
MUŽSKÁ SÍLA - Masculine Power
Meditační centrum Lažánky
14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
Cena: 3 900 Kč při platbě do 5. dubna. Po tomto datu je cena 4 200 Kč. Pro rezervaci místa třeba uhradit z
Lektor: Ray Chung (USA)
Místo konání:
Druna
náhorní planina - tanec, hlas a meditace. Trojická 10, Praha 2
(kousek od Palackého náměstí pod Emauzy)
Pořadatel: Druna o.s.
Prostor pro kontaktní improvizaci, tanec, pohyb, meditaci...

Kontakt: Bára Vahalová
Tel.: 725 449 409