Sobota
11
února

Lehkost v síti fascií

Zita Pavlištová
sobota 11. února 2017

Dílna kontaktní improvizace, v níž zažijeme měkkost a sílu zároveň. Ponoříme se do proměnlivé, neuchopitelné sítě fascií. Naučíme se aktivovat a využívat polotekutý systém, protkaný celým tělem, pojivovou tkáň, která obaluje a propojuje tělo ve všech směrech a v závislosti na vnějších a vnitřních vlivech dokáže měnit svou konzistenci.

Pružnost fascií, jejich schopnost přenášet sílu, dovoluje zvláštní kvalitu spojení s partnerem a společný pohyb v neuvěřitelných polohách a s úžasnou lehkostí. Přináší pocit propustnosti jak fyzické, tak emoční.

Fascie hrají zásadní roli při propriocepci… Pro těla, která se v kontaktní improvizaci pohybují ve fyzickém kontaktu, je v síti fascií ukrytý šestý smysl-snímání polohy, pohybu, tahu a tlaku. Díky nim můžeme vnímat partnera v celém svém těle a v celém těle na něj reagovat.

Svět fascií budeme zkoumat v souvislosti s dalšími soustavami: s kostmi, svaly a kůží. Pocítíme jejich souhru a odhalíme nové zdroje inspirace.

Práce s fasciemi proměňuje vztah k vnitřnímu a vnějšímu prostoru a dovoluje prožívat novým způsobem i čas.

Zita Pavlištová

Je jednou z mála učitelů kontaktní improvizace v Čechách. Působí v Praze i ve světě (Španělsko, Německo, Polsko, Thaiwan) a její kurzy navštěvují profesionální tanečníci i ti, kteří jsou přitahováni tímto druhem tance a chtějí prozkoumat neznámé krajiny. V jejím okruhu se přirozeně vytváří komunita otevřených, odvážných lidí, kteří zkoumají svět skrze tělo a nechávají se jím vést do situací, které běžný život nenabízí. Předává umění pohybu, jehož základem je naslouchání tělu – organismu s neobyčejnou inteligencí a neprozkoumanými možnostmi, který nám zprostředkuje spojení se sebou i se světem. Ve své práci hledá hranice a miluje extrémy. Je jí stejně vlastní dlouhé, klidné a vědomé pozorování vnitřního pohybu, jako rychlost, ztráta kontroly a risk – situace, kdy je třeba dát tělu bezvýhradnou důvěru.

Dílna je intenzivní (sobota 10 – 17h).

Cena 1 100 Kč.

Seminář se koná v Brně. Místodržitelský palác, Moravské nám. 1a.

Vybrané akce:

Datum není stanovené
Nábor do tanečního souboru
Praha
30.3.2019, 10 hodin, 9:30 – 19:00
Rodinné konstelace a pohyby duše s Jankou Ľorkovou
Náměstí Kinských 601/3
30.3.2019, 7 hodin, 9:30 – 16:30
Hlas v těle, tělo v hlase
Hálkova 8, Praha 12000
13.4.2019, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Rodinné konstelace - láska v nás
Centrum Šestý smysl
13. – 14.4.2019, 2 dny
PŘIJETÍM RODIČŮ ROSTU DO SÍLY
Maitrea
14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
Cena: 1 100 Kč.
Lektor: Zita Pavlištová
Místo konání:
Druna - náhorní planina
prostor v centru Prahy určený pro rozvoj pohybových, hlasových a dalších uměleckých dovedností úzce spojených s tělem.
Pro ty, kdo chtějí objevovat a rozvíjet své vlohy, proměňovat sebe i své vnímání. Tady získáváte mnoho fyzických dovedností, zároveň se učíte odvaze, otevřenosti, upřímnosti, schopnosti vidět krásu a jednat. Probouzíte představivost, mysl která dokáže věci běžné měnit v pozoruhodné a působivé. Umění vám vstoupí do života, kdykoli to dovolíte a promění ho v závrať i poesii.
Pořadatel: Druna o.s.
Prostor pro kontaktní improvizaci, tanec, pohyb, meditaci...

Kontakt: Druna
Tel.: 725 449 409
Další způsob kontaktu: http://www.druna.cz/kontakt