Středa
30
srpna

O létání

Adrian Russi (Švýcarsko)
30. srpna – 3. září 2017

Mýty, obrazy a hlavně spousta taneční praxe z oblasti kontaktní improvizace.

Jaké představy a fantazie o létání nosím ve své hlavě? Co je třeba jako příprava na let a co se stane potom? Jak to všechno pracuje v těle ptáka? A jak mohu zažít okamžiky letu ve svém vlastním tanci?

Touha létat, cítit lehkost a volnost v tanci, je určitě jedním z důvodů, proč mnozí z nás praktikují kontaktní improvizaci a chtějí se ji učit. I když létání i padání přináší stejná rizika, většina tanečníků má lepší vztah právě k představě létání. Existuje mnoho snů a fantazií ohledně toho, jak dosáhnout stavu nekonečného letu bez jakéhokoliv úsilí – ale dle mých zkušeností bezpečné a příjemné létání vyžaduje hodně trpělivosti, stejně jako hlubokou angažovanost a ochotu pracovat intenzivně s tělem v poli gravitace. A máme výhodu, dokážeme-li být dostatečně chytří a skromní, abychom v krátkých okamžicích letu rozpoznali možný způsob létání a později se je naučili prodlužovat na delší fáze.

Během workshopu budeme zkoumat, jak využít gravitaci, setrvačnost a těla vyvážená v pohybu k dosažení lehkosti v letu. Budeme hledat správné načasování, komunikaci těla a váhu (naší vlastní, stejně jako váhu tanečního partnera) a zažijeme, že váha je v první řadě neutrální. Jestli ji cítíme jako těžkou nebo lehkou, záleží na našem vnitřním postoji a tělesné inteligenci – věci, které můžeme trénovat a ovlivňovat celkem přímo!

Workshop je pro účastníky, kteří již mají zkušenost s CI a kteří se chtěji setkat s gravitací dobře, vědomě a radostně, připraveni odevzdat se pohybu a vstoupit do hlubokého procesu učení.

Adrian Russi (Švýcarsko)

Adrian Russi učí kontaktní improvizaci ve Švýcarsku a cestuje po celé Evropě, aby vystupoval a učil kontaktní improvizaci. Naplno se téhle úchvatné taneční formě věnuje od roku 1992 a zasvětil jí největší část svého života.

Po jeho studiích na “New Dance” v “bewegungs-art” ve Freiburgu (Neměcko) pokračoval ve studiích s mnoha učiteli, mezi nimi se Stevem Paxtonem a Nancy Stark Smith, kteří se skupinou dalších tanečníků vyvinuli kontaktní improvizaci na počátku sedmdesátých let. Kromě toho je jeho učení ovlivněno také vlastní výzkumnou prací, studiemi různých bojových umění a kraniosakrální prací.

Pracuje s širokou veřejností a je také pravidelně zván do tanečních škol. Při výuce se zaměřuje na technické aspekty kontaktní improvizace (lehkost, přesnost a síla) stejně jako na téma vnímání (pocity, spojení vnitřního a vnějšího prostoru, vrchní a spodní části) a na kreativitu, která vychází z jasného vědomí těla. Potěšení ze hry, plné zapojení do tance, totální přítomnost a respekt k ostatním , to je pro něj to hlavní. S nimi může člověk dosáhnout v kontaktní improvizaci nejvíc.

Jako performer pracuje s umělci z různých zemí a jeho představení jsou založena hlavně na volné improvizaci, s prvky kontaktní improvizace, tance, tanečního-divadla v kombinaci s hlasem a živou hudbou. V roce 2007 byl nominován jako “Moving Men” a v mužském triu s Charlie Morrisseyem a Jacky Miredinem objeli celou Evropu.

www.adrianrussi.com

Dílna je intenzivní

         
středa          
17:00 – 20:00

čtvrtek – pátek
13:00 – 17:30

sobota – neděle
10:00 – 17:00

Cena je 3 900 Kč při platbě do 1. srpna. Po tomto datu je cena 4 300 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 2 000 Kč. Možnost přespání v místě konání pro mimopražské účastníky.

Vybrané akce:

2. – 3.2.2019, 2 dny
Biodanza pro ženy: Být ženou. Být sama sebou
Karlovka, Karlova 25, Praha 1
Datum není stanovené
Nábor do tanečního souboru
Praha
14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
Cena:
Lektor: Adrian Russi (Švýcarsko)
Místo konání:
Druna
náhorní planina - tanec, hlas a meditace. Trojická 10, Praha 2
(kousek od Palackého náměstí pod Emauzy)
Pořadatel: Druna o.s.
Prostor pro kontaktní improvizaci, tanec, pohyb, meditaci...

Kontakt: Bára Vahalová
Tel.: 725 449 409