Úterý
20
června

Obřad letního Slunovratu

Xolotl Martinez (Mexiko)
obřad povede aztécký strážce moudrosti Xolotl

20. – 21. června 2017

Letní Slunovrat je čas vysokých frekvencí a energií, které se dají zaměřit a uchytit na individuální úrovni k vytvoření fyzické, psychické a duševní harmonie. Také je možné vnést obrovskou energii do ceremoniálních a magických úrovní.

Je to oslava ke světovému dni modliteb za mír a ochranu posvátných míst světa svolaná náčelníkem Arvool Looking Horsem, strážcem posvátné dýmky Bílého Bizona lakotských, dakotských a nakotských národů.

Vítání Slunovratu bude mít tentokrát dvě části:

Noční očistná ceremonie v týpí

Noční ceremonie s posvátným očistným ohněm bude ve znamení čísla 8 a symbolu IK – Větru. Je to velká noc pro předání poznání, které jsme zdědili po naších předcích. Číslo 8 harmonicky ozařuje naší bytost, a připomíná nám, abychom probouzeli vědomí do vyšší inteligence, která může vidět různé aspekty života z jasného a prostého záměru.

Symbol Větru symbolizuje oltáře, první nebo poslední dech života, transformaci duchovního poznání. Je to výborný čas na léčení fyzických i mentálních nemocí, požádání o ochranu a růst v kosmické spiritualitě.

Začátek mezi 20 – 21 hodinou v úterý 20.6. Svítáním a uvítáním Slunovratu, který nastává v brzkých ranních hodinách 21.6. naši očistnou ceremonii zakončíme.

Denní slavnostní ceremonie

Slunovratový den bude řízen číslem 9, které znamená realizaci, dosažení plnosti našeho Bytí, mistrovství Ducha, nejvyšší vibraci našeho života. Toto číslo nám umožňuje vnímat s větší jasností elementární svět přírody a lépe s ní komunikovat. Znamená spojit se se šamanským, léčitelským a magickým vědomím.

Symbolem tohoto dne je Akbal – Svítání – Nová Cesta. Znamená nový den, obnovu životních etap. Je spojován se zářícími paprsky Slunce a vítězným východem z temnoty zapomnění.

Letní Slunovrat přivítáme posvátnými tanci, písněmi, vykouřením posvátné dýmky z obřadů Tance Slunce. Přijmeme požehnání od posvátných per Orla a Kondora v ceremoniálním ohni.

Začátek ve 12 hod. ve středu 21. června. Konec v odpoledních hodinách.

Xolotl Martinez (Mexiko)

Je aztécký strážce moudrosti a náčelník posvátných obřadů. Je učitelem posvátných tanců, průvodcem očistných potních rituálů Temazcalli a expertem na aztéckou kosmologii, stejně jako šamanské léčivé techniky.

Xolotl se narodil v roce 1953 na místě zvaném Xochimilco – Místo květin. Díky tomu, že byli jeho předkové oddaní své kultuře a tradici, pronikl do tajných učení a bohaté kosmovize, která sahá až k počátkům věku Pátého Slunce a spojuje jeho předky s linií dávného národa Teochichimeců. Učil se různým druhům přírodní léčby, krystaloterapii, józe, taichi a pracoval s technikami přežití ve volné přírodě.

Ve své komunitě je Xolotl známý jako člověk, který chrání a stará se o kulturní dědictví svých předků, praktikuje a vyučuje ceremoniální aztécké tradice a propojuje je s různými domorodými rituálními praktikami, které obklopují jeho život v Mexiku i mimo něj. Ve svém aktivním životě se podílí na setkávání a propojování znalostí moudrých stařešinů a zasvěcování mladé generace do starodávných tradic a kultury. Na podzim roku 2015 byl hlavním organizátorem celesvětového “10. setkání moudrých babiček a dědečků planety”, které se konalo v Mexiku ve dnech podzimní rovnodennosti.

Setkání se koná v Buchově, Postupice u Prahy.

Pro přivítání Slunovratu se všemi jeho energiemi noci i světla doporučujeme zúčastnit se obou částí programu. Je ale také možné přijít pouze na jednu část.

Cena 1 300 Kč za noční ceremonii v týpí (kapacita je omezená!).

Dobrovolný příspěvek za denní slavnost.

Vybrané akce:

Datum není stanovené
Nábor do tanečního souboru
Praha
22. – 24.2.2019, 2 dny
Hlasový workshop s Idou kelarovou
Centrum LORETO
16.3.2019, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Rodinné konstelace - s vůní jara
A centrum
5. – 7.4.2019, 2 dny
MUŽSKÁ SÍLA - Masculine Power
Meditační centrum Lažánky
14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
25. – 28.4.2019, 3 dny
I. STUPEŇ Mohendžodáro - Tantra jóga pro ženy, základní kurz 25.-28.4.2019
Meditační centrum Lažánky
Cena: 1 300 Kč za noční ceremonii v týpí (kapacita je omezená!).
Lektor: Xolotl Martinez (Mexiko)
Místo konání:
Druna
náhorní planina - tanec, hlas a meditace. Trojická 10, Praha 2
(kousek od Palackého náměstí pod Emauzy)
Pořadatel: Druna o.s.
Prostor pro kontaktní improvizaci, tanec, pohyb, meditaci...

Kontakt: Bára Vahalová
Tel.: 725 449 409