Neděle
8
prosince

Moje místo na Zemi (2.čakra) - seminář kineziologie

Petra Poláková
Seminář probíhá v sobotu i v neděli, ale je možné se účastnit jen jednoho dne.

Cena: 1000 Kč jeden den, 1800 Kč oba dny

Jídlo s sebou nebo je možné, pokud se nahlásíte do středy objednat vegetariánskou verzi z restaurace (cena cca 140 Kč za menu)

Prosincové setkání bude zaměřeno na témata druhé čakry.
Je to oblast smyslového vnímání, potěšení, slasti, potřeb, tužeb, pocitů a jako završení tohoto všeho i sexuality. Témata vypadají nevině, ale jsou klíčem k naší životní spokojenosti, dávají našemu životu šťávu, chuť se ráno probudit a pokračovat s nadšením. Pokud nefungují, život je příliš nudný, strohý, pracný, vysilující, nebaví nás to, nechce se nám, nemáme dost energie.

V SOBOTU:

Prozkoumáme, jestli máme povolené vnímání všemi smysly, jestli do svého vědomí pouštíme všechny podněty z venku, nebo některé blokujeme. Obvykle ze strachu ze zranění nebo z pocitu viny. Vnímání všemi smysly je náš jediný kontakt se světem , pokud některé vjemy filtrujeme, blokujeme, připravujeme se tím o informace i potěšení.
Dalším tématem bude obnovit ve své mysli právo na potěšení, vytvořit si pro něj dostatek prostoru a zbavit se pocitů viny, že prožíváme slast. Potěšení a radost jsou živá voda, bez nichž nemáme potřebnou chuť k životu a pouze přežíváme.
A démonem druhé čakry je pocit viny. Jak ho poznat, jak s ním zacházet. Případů, kdy je vina oprávněná bývá velmi málo. Většinou sami sebe týráme rozmanitými pocity viny, které jsme si zkopírovali z prostředí a tím zabíjíme potěšení a spokojenost ve svém životě.

Zdravotně se tato témata odrážejí problémy v pánvi. Zejména s reprodukčními orgány, ale také s močovým měchýřem, ledvinami, páteří v oblasti pánve, svaly v tříslech, se zadržováním vody v organismu. Takto tělo signalizuje, že máme potlačená témata druhé čakry.

V NEDĚLI:

Ukážeme si, kde se berou naše pocity, jak vznikají, jak s nimi zacházet. Obnovíme naše právo cítit a vyjadřovat jakýkoli pocit, i ty tzv. negativní, protože každý z nich je poselství, které čeká na vyslyšení. Pokud ho potlačíme, protože je tzv. společensky nepřijatelný, bude se vracet tak dlouho, dokud si zprávu nevyzvedneme.
Budeme se zabývat našimi potřebami, abychom pochopili, že jsou oprávněné, všechny! :-) a převzali odpovědnost za jejich naplnění.
Podíváme se také na to, po čem naše duše skutečně touží a jak důležitá je to energie pro naši vůli a činy. Pokud potlačujeme touhy, přicházíme o motor k dělání těch správných kroků.
A nakonec sexualita a intimita, která je završením témat druhé čakry a signálem psychického i fyzického zdraví v této oblasti. První odlehčení od nánosů dogmat, nepochopení a manipulací, která poškozují náš největší zdroj životního potěšení a energie a zatěžují také naše partnerské vztahy.

Vybrané akce:

Datum není stanovené
Sezení Access Bars®
Výstavní 169/20, Praha 11
17.10.2020, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Rodinné konstelace - podzimní zklidnění
Rybalka
Cena: 1000 Kč
Lektor: Petra Poláková
Pořadatel:

Kontakt: Petra Poláková
Tel.: 732851002
Další způsob kontaktu: www.anahatayoga.cz