Sobota
29
července

Dary a učení Draka

Xolotl Martinez (Mexiko)
29. – 30. července 2017

Dvoudenní seminář s poznáním, která nám dává archetyp Draka.

Drak reprezentuje to bezedné, neprozkoumatelné, nevyzpytatelné, energické a mocné. Bytost draka si užívá létání po obloze mezi mraky a větrem. Nechává se větrem houpat jako dub, pevný ale ohebný.

Dle různých tradic, Drak pobývá na obloze v létě, v zimě se vrací na zem, a když přijde jaro, drak se zvedá ze země v mlze a rose. Pokud země potřebuje bouřku, drak vydechuje blesky a řve hromy. To je jazyk draka, a déšť je darem od něj.

Drak je magickým archetypem, symbolem moudrosti v mnoha starověkých kulturách světa. Vztahuje se k ohnivým mocnostem a skrytým silám přírody, a také je to síla vyššího vědomí lidských bytostí.

Na kameni Sluncí, klasickém památníku mexicko-toltéckých kultur, dva nebeští hadi (Xiuhcoatl) obklopují a chrání manifestaci života a nejcennější poznání našeho světa.

Program semináře

Temazcal. Rituální mexická potní lázeň zaměřená na Dech Draka, s důrazem na přítomnost a ohnivou sílu draka v temazcalu.

Příběhy o Drakovi. Interaktivní část semináře, kdy každý účastník přinese nějaký příběh, báseň, malbu draka z jakékoliv části světa a jakékoliv tradice, zahrnujíc i archetyp draka české země.

Snění s drakem. Praktiky snění s archetypem draka jako noční rituál v teepee.

Hledání stop Draka. Cvičení, která nás spojují s vizí a stopami Draka.

Xolotl Martinez (Mexiko)

Je aztécký strážce moudrosti a náčelník posvátných obřadů. Je učitelem posvátných tanců, průvodcem očistných potních rituálů Temazcalli a expertem na aztéckou kosmologii, stejně jako šamanské léčivé techniky.

Xolotl se narodil v roce 1953 na místě zvaném Xochimilco – Místo květin. Díky tomu, že byli jeho předkové oddaní své kultuře a tradici, pronikl do tajných učení a bohaté kosmovize, která sahá až k počátkům věku Pátého Slunce a spojuje jeho předky s linií dávného národa Teochichimeců. Učil se různým druhům přírodní léčby, krystaloterapii, józe, taichi a pracoval s technikami přežití ve volné přírodě.

Ve své komunitě je Xolotl známý jako člověk, který chrání a stará se o kulturní dědictví svých předků, praktikuje a vyučuje ceremoniální aztécké tradice a propojuje je s různými domorodými rituálními praktikami, které obklopují jeho život v Mexiku i mimo něj. Ve svém aktivním životě se podílí na setkávání a propojování znalostí moudrých stařešinů a zasvěcování mladé generace do starodávných tradic a kultury. Na podzim roku 2015 byl hlavním organizátorem celesvětového “10. setkání moudrých babiček a dědečků planety”, které se konalo v Mexiku ve dnech podzimní rovnodennosti.

Xolotl také poskytuje individuální léčivou terapii.

Toto setkání se uskuteční v Kostelci nad Orlicí, v areálu vily Sklenářka. Začátek setkání v sobotu v 11 hod. Ukončení programu v neděli cca mezi 16 – 17 hod.

Cena 2 900 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 900 Kč.

Možnost účastnit se pouze sobotního programu s temazcalem za poloviční cenu.

(Cena zahrnuje tlumočníka a pronájem areálu pro naši práci na 2 dny. Nezahrnuje stravu a ubytování)

Příspěvek 100 Kč na zázemí (sprcha/wc). Možnost přespání v chatce 250 Kč.

Strava: 200 Kč zahrnuje snídani a oběd v neděli (na sobotu doporučujeme přivézt střídmou stravu z domova ke společnému sdílení).

Kapacita míst v potní chýši, stejně jako v teepee, je omezena, hlaste se proto co nejdříve!

Vybrané akce:

14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
Cena: 2 900 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 900 Kč.
Lektor: Xolotl Martinez (Mexiko)
Místo konání:
Druna
náhorní planina - tanec, hlas a meditace. Trojická 10, Praha 2
(kousek od Palackého náměstí pod Emauzy)
Pořadatel: Druna o.s.
Prostor pro kontaktní improvizaci, tanec, pohyb, meditaci...

Kontakt: Bára Vahalová
Tel.: 725 449 409