Sobota
8
července

Temazcal - úplňkový potní rituál

Xolotl Martinez (Mexiko)
8. – 9. července 2017

Temazcal je bránou mezi dimenzemi do elementárního světa, do léčivých a regeneračních vlastností Země, očistné síly vody, vysokých vibrací větru a transformační esence ohně.
Temazcal znamená „dům horkých kamenů“. Je to tradiční terapie v Mexiku, rituální úplná očista se čtyřmi elementy.

V temazcalu se používají různé léčivé techniky jako aromaterapie s živými rostlinami, geoterapie (léčení s energiemi země), hydroterapie (použití vody pro léčebné účely), termoterapie (léčení teplem), a skupinová psychoterapie s písněmi a tradičními nástroji jako buben a chrastítka. Takovýto způsob terapie přináší prospěch pro všechny úrovně lidské bytosti.

Tentokrát se temazcal bude konat na břehu řeky Vltavy v Praze, což je velmi důležitý a symbolický způsob, jak můžeme intenzivně spolupracovat s touto historickou a posvátnou řekou.

Sobota 8. července

Setkání je určeno pro dospělé, kteří chtějí projít hlubokou zkušeností prostřednictvím tohoto rituálu.

Den AHAU – SLUNCE, s číslem 13. Ideální den pro individuální hlubokou očistu těla, mysli a ducha. Ahau je podle Mayů nejposvátnější glyf. Znamená Osvícení, vyšší Vědomí, propojení Kolektivního Vědomí a vědomí spoluvytváření. Ahau je bezpodmínečná Láska.

Neděle 9. července

Setkání pro rodiče s dětmi.

Den IMIX – DRAK, s číslem 1. Energie podporující sílu osobnosti, zdroj života, důvěru, pevnost, aktivitu, sebedůvěru, pracovitost. Otevírá nás novým počátkům. Počátkům všech věcí původní tvořivé síly.

Xolotl Martinez (Mexiko)

Je aztécký strážce moudrosti a náčelník posvátných obřadů. Je učitelem posvátných tanců, průvodcem očistných potních rituálů Temazcalli a expertem na aztéckou kosmologii, stejně jako šamanské léčivé techniky.

Xolotl se narodil v roce 1953 na místě zvaném Xochimilco – Místo květin. Díky tomu, že byli jeho předkové oddaní své kultuře a tradici, pronikl do tajných učení a bohaté kosmovize, která sahá až k počátkům věku Pátého Slunce a spojuje jeho předky s linií dávného národa Teochichimeců. Učil se různým druhům přírodní léčby, krystaloterapii, józe, taichi a pracoval s technikami přežití ve volné přírodě.

Ve své komunitě je Xolotl známý jako člověk, který chrání a stará se o kulturní dědictví svých předků, praktikuje a vyučuje ceremoniální aztécké tradice a propojuje je s různými domorodými rituálními praktikami, které obklopují jeho život v Mexiku i mimo něj. Ve svém aktivním životě se podílí na setkávání a propojování znalostí moudrých stařešinů a zasvěcování mladé generace do starodávných tradic a kultury. Na podzim roku 2015 byl hlavním organizátorem celesvětového “10. setkání moudrých babiček a dědečků planety”, které se konalo v Mexiku ve dnech podzimní rovnodennosti.

Xolotl také poskytuje individuální léčivou terapii.

Začátek setkání v 11 hod. Konec v odpoledních hodinách cca kolem 16 hod. Platí pro sobotu i neděli

Místo rituálu pro oba dny: Libeňský ostrov, Praha 8. V blízkosti zastávky Libeňský most. Vstup přes Loděnici Vltava a Dům dětí a mládeže – lanové centrum.

Cena pro jednotlivce je 1 500 Kč při registraci a uhrazení zálohy do 4. července. Po tomto datu je cena 2 000 Kč.

Cena nedělního rituálu pro rodiny je 2 000 Kč (zahrnuje dva dospělé a děti) při registraci a uhrazení zálohy do 4. července. Po tomto datu je cena 3 000 Kč.

Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 500 Kč.

Vybrané akce:

22. – 24.2.2019, 2 dny
Hlasový workshop s Idou kelarovou
Centrum LORETO
16.3.2019, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Rodinné konstelace - s vůní jara
A centrum
22. – 24.3.2019, 2 dny
Rodinné konstelace v Praze s Petrem Sedláčkem
Centrum šestý smysl
5. – 7.4.2019, 2 dny
MUŽSKÁ SÍLA - Masculine Power
Meditační centrum Lažánky
14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
Cena:
Lektor: Xolotl Martinez (Mexiko)
Místo konání:
Druna
náhorní planina - tanec, hlas a meditace. Trojická 10, Praha 2
(kousek od Palackého náměstí pod Emauzy)
Pořadatel: Druna o.s.
Prostor pro kontaktní improvizaci, tanec, pohyb, meditaci...

Kontakt: Bára Vahalová
Tel.: 725 449 409