Pátek
28
července

Inspirace je divoká kočka

Zita Pavlištová a Michal Turek
28. července – 4. srpna 2017

Příprava těla a mysli pro nespoutanou improvizaci. Letní pohybová, hudební a hlasová tvůrčí dílna.* Jedno z intenzivních uměleckých setkání v přírodě Orlických hor bude zaměřeno na souhru a džemování. Budeme zjemňovat citlivost těla a všechny své smysly. Čekají nás každodenní tréninky taneční a kontaktní improvizace, hudební a hlasová praxe a umění synergie. Budeme rozvíjet fyzické dovednosti a hledat stav otevřené mysli, která neomylně vede naši akci, přináší inspiraci, umožňuje prožívat.

Když se mysl a spojí s tělem, naše schopnosti se nečekaně rozšiřují. Pak jsme připraveni setkat se s inspirací. Nikdy nevíme, kde se objeví, pohybuje se ostražitě a přichází v jedinou chvíli. Cítíte ji jako pohyb, slyšíte ji jako hudbu. Nesmíte ji vyplašit a nesmíte ji nechat proklouznout. Když dokážete inspiraci následovat, její pohyb tělem a její hudbu zvukem, stanete se součástí. Vše vzniká a zaniká právě teď způsobem, který vyžaduje odvahu a bdělost, připravené tělo, akci stejně jako uvolnění.

Ve skupině se vzájemně podporujeme a udržujeme v bdělosti, pěstujeme zvláštní propojení mysli, emocí a těla. Jsme otevřeni omylům a riskování. Nasloucháme svému nitru, nasloucháme tomu, co právě ožívá v prostoru, nasloucháme si vzájemně.

Zmámeni kouzlem improvizace nevynecháme jedinou příležitost se do ní znovu ponořit. Na společné cestě se vzájemně vedeme, lákáme, jdeme si vstříc, dáváme si přednost, dotýkáme se, milujeme, následujeme, rozcházíme, zastavujeme, unikáme…

Zita Pavlištová

tanečnice, choreografka, učitelka taneční a kontaktní improvizace

Najít a používat živočišné reflexy. Myslet tělem a pěstovat citlivost nervové soustavy a připravit tělo na neočekávané situace. Zostřit smysly, rozvinout citlivost a vnímaní dotekem. Vytvářet a proměňovat prostor pohybem. Předávat si pohyb, doprovázet se a ovlivňovat v kontaktu. Vzájemná setkání, myšlenky a představy proměňují náš tanec.

Michal Turek

hudebník, zpěvák, geniální improvizátor a skladatel

Najít v tichu melodie, zkoumat vnitřní svět zvuků hravě a jednoduše, cítit rytmus, co vychází kdo ví odkud. Vydat se cestou intuice a hrát na svůj hlas i na různé hudební nástroje. Dojít k harmonii, umět vést i doprovázet. Prostor se otevře hudbě. Vše kolem nás je hudba, hudba je v nás, hudba je všude. Je to zvuk, proměna nálad i představa.

Pěčín – Orlické hory

Pěčín je místo v Orlických horách, vesnice, kde je veliké nebe a to se pořád mění. Jsou to kopce, louky, lesy… voní tam tráva a voda. Je tam ticho, ve kterém člověk slyší promlouvat svou duši. V malé skupině budeme tančit, žít příběhy, rozeznívat hlas, pozorovat tělo, dotýkat se, ladit na ostatní, na místa v přírodě, nabírat sílu. To všechno jednoduše a přímo, prostřednictvím pohybu, hlasu, rytmu, tepu srdce. Ve způsobu života dáme prostor vzájemné rozdílnosti, aby se projevila . Pak budeme sledovat, jak vzniká harmonie celku. Ve stráni je chaloupka u Věchtů, kde budeme bydlet. Pod ní na návsi starý taneční sál. Každý, kdo se přidá má důležité místo a velký vliv na to, co se bude dít.

Do Pěčína jede vlak směr Rokytnice v Orlických horách (přes Hradec Králové a Doudleby nad Orlicí) nebo autobus z Prahy-Florence a Brna-Zvonařky směr Rokytnice v Orlických horách. Příjezd je první den odpoledne (večer), ptejte se na penzion Hamernice. Odjezd poslední uvedený den dopoledne do 12h. (GPS: 50°10’32.786“N, 16°25’52.600“E).

Mapa cesty od vlaku do chalupy je tady.

Cena je 6.900 Kč při platbě zálohy do 30. června. Po tomto datu je cena 7.500 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 3.000 Kč. (Cena nezahrnuje stravu).

Seminář začne v pátek 28.7. večer. Konec je v pátek 4.8. po snídani do 10h.

Vybrané akce:

5. – 7.4.2019, 2 dny
Terapeutická práce s dotekem
14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
Cena:
Lektor: Zita Pavlištová a Michal Turek
Místo konání:
Druna
náhorní planina - tanec, hlas a meditace. Trojická 10, Praha 2
(kousek od Palackého náměstí pod Emauzy)
Pořadatel: Druna o.s.
Prostor pro kontaktní improvizaci, tanec, pohyb, meditaci...

Kontakt: Bára Vahalová
Tel.: 725 449 409