Pátek
5
dubna

Terapeutická práce s dotekem

MUDr. Bc. Dana Hlaváčková
Osmé opakování ročního kurzu využití dotekových technik v psychoterapii s důrazem na výuku biodynamických masáží. Biodynamické masáže, jako součást biodynamické psychoterapie, jsou zaměřeny nikoliv na rozmasírování ztuhlých svalů, ale na energetické přeladění organismu a uvolnění energetických blokád. Samotná biodynamická psychoterapie a psychologie byla založenay norskou psycholožkou a fyzioterapeutkou Gerdou Boyesen.

Kurz je určen všem zájemcům jak z řad pomáhajících profesí, tak z řad veřejnosti.

Kurzu se často účastní verbálně pracující terapeuti, kteří si chtějí rozšířit své možnosti o oblast těla, nebo maséři a fyzioterapeuti, kteří do své práce chtějí přidat více psychoterapeutický postoj. A také se jej účastní ti, kdo chtějí udělat něco pro sebe a své tělo, protože na každém víkendu budete přijímat (a také dávat) obvykle 4 masážní ošetření.

Pokud se do nového ročníku chcete přihlásit, je předtím nutné absolvovat Úvodní víkend biodynamických masáží, kde se seznámíte s atmosférou kurzu i přístupem lektorky. Nejbližší termín úvodního víkendu je 18.–20.1.2019 v Praze. Výjimky z tohoto požadavku jsou možné pouze po schválení lektorkou kurzu.

Lektorka kurzu

Ročník zahájený v roce 2019 povede MUDr. Bc. Dana Hlaváčková, nar. 1960. Vystudovala lékařskou fakultu UK Praha, atestovala v oborech anesteziologie a resuscitace, urgentní medicína, veřejné zdravotnictví. Bakalářský titul obhájila na MU v Brně v oborech sociologie a politologie. Biodynamickým masážím se učila u Květy Paluskové, které na jejich kurzech také asistovala a podílela se i na zpracování učebních textů deep drainingu. Dana pracuje jako lékařka v týmech zdravotnické záchranné služby. V rámci této profese absolvovala mezinárodně certifikovaný kurz CISM (Critical Incident Stress Management) vedený Peterem Appel-Schumacherem, dále je absolventkou kurzů pro peery a krizové interventy pořádané Institutem pro další vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví v Brně.

Rozsah a cena kurzu

Kurz probíhá v šesti víkendových seminářích rozložených zhruba do jednoho roku. První víkend bude v termínu 5.-7.4.2019 v Praze. Rozpis dalších víkendů je na webových stránkách kurzu, viz níže.

Kurzu je nutné se zúčastnit jako celku, účast pouze na jednotlivých víkendech není možná. Cena za celý kurz je 13.500 Kč a je splatná ve čtyřech splátkách.

Možnosti ubytování
Možnost jednoduchého přespání v místě konání semináře. V případě zájmu se o podmínkách přespání informujte předem.

Podrobné informace a možnost se přihlásit je na webových stránkách:
https://www.vycviky.cz/kurz-body-psychoterapie-telo/delsi/psychoterapeuticka-prace-s-dotekem

Kontakt: Kateřina Skálová: 732 133 778, vycviky(zavinac)vycviky(tecka)cz

Vybrané akce:

13.3.2020, 6 hodin, 10:00 – 16:00
Předporodní příprava s dulou se cvičením gravidjógy 13.3. 2020 10:00
Cordeus - centrum trvalého zdraví
16. – 17.5.2020, 2 dny
KURZ ZÁKLADY SEBEKOUČOVÁNÍ
Praha
13. – 15.3.2020, 2 dny
Výcvik poradenských a terapeutických dovedností v Praze
Praha, Vršovické náměstí
21.3.2020, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Rodinné konstelace - s vůní jara
Rybalka
4.4.2020, 8 hodin, 10:30 – 18:00
Systemické konstelace
Starokošířská 9, Praha 5
15. – 19.4.2020, 5 dnů
Probuzené Mužství. Modul 1: Mistrovství sexuality
Skalka 22 - centrum osobního rozvoje, Skalka u Doks
Cena: 13.500 Kč
Lektor: MUDr. Bc. Dana Hlaváčková
Místo konání:
DDM Slezská
Pořadatel: Výcviky.cz - body-psychoterapeutické kurzy a výcviky
Kurzy z oblasti psychoterapie, především body-psychoterapie (psychoterapie zaměřené na tělo), včetně psychoterapeutického výcviku, určené nejen pomáhajícím profesím, ale všem zájemcům o osobní seberozvoj.

Dále podporujeme inovativní přístup Mony Lisy Boyesen ohledně péče o dítě a miminko s názve…

Kontakt: Kateřina Skálová
Tel.: 732133778
Další způsob kontaktu: https://www.vycviky.cz/