Pátek
1
června
Sobota
9
června

AMOR=auto-mega-okruh-republikou

Markéta Černocká, Jiří Žemlík
AMOR
1.- 9.6. 2018
Auto-mega-okruh-republikou
K výročí 100 let založení České republiky

Autoputování dodávkou podél hranic okolo Čech.
Projedeme Podyjí, Českou kanadu, Novohradské hory, Šumavu, Český les, Ašský výběžek, Krušné, Lužické a Jizerské hory, oba severočeské výběžky, Krkonoše, Broumovsko a Orlické hory. Spát budeme ve stanech v divočině, s celodenním stravováním vařeným na ohni nebo plynových vařičích. Navštívíme města, národní parky, přírodní rezervace, hory, řeky, jezera, rozhledny, hrady, kostely, železničky, skanzeny, technické zajímavosti, měsíční krajinu, památníky a významná drobná místa české historie.

Společná vlast Čechů a Slováků se stala minulostí. Vypravíme se teď do naší rodné země, která se podobá čarovnému ořechu, ukrývajícím v sobě všechno, téměř všechno. Nádherná země s pestrou přírodou jako málokde jinde. Nocovat se dá všude, na trávě, pod jedlí, u dobrých lidí na seně. Také večerní oheň pod skálou v odlehlých krajinách skoro nikomu nevadí a voda v potocích je sladká.

Předběžný program:

1.den - 1.6. pátek – odjezd z Brna odpoledne na Den Dětí, přiblížení k hraničnímu pásmu a přejezd kolem Znojemska a Podyjí do České Kanady. Spaní v kraji tajemných balvanů.

2.den - 2.6. sobota – Návštěva historického města Jindřichova Hradce s odborným výkladem rodačky. Následuje přejezd krajinou rybníků Třeboňska - KRAJ KOMÁRŮ A STŘÍBROČENÝCH HLADIN, dále Novohradských hor se zastávkou u poutní Dobré Vody a příjezd do Dolního Dvořiště. Tady na prahu Šumavy vzpomeneme na T.G.M. a cestu zakončíme projetím kolem českého moře – Lipna a koupáním. Přespání v kempu na slavném Soumarském mostě na Šumavě.

3.den - 3.6. neděle – Kemp na břehu národní řeky Vltavy nás naladí na dopolední plavbu na kánoích krásnou přírodou NP Šumava - KRAJ PLÁNÍ, SLATÍ A ZVÍŘECÍ SVOBODY. Odpoledne budeme pokračovat severozápadním směrem opět Šumavou a den zakončíme na prahu Českého lesa ve stínu pomníku J. S. Koziny.

4.den - 4.6. pondělí – Český les nás bude provázet celý den i při návštěvě Mariánských Lázní a ještě dál až do Aše. Dotkneme se nejzápadnějšího cípu naší země a zakončíme u SOOSu, kouzelné přírodní rezervace plné plynů, bahna a bublání. KRAJ VONNÝCH PRAMENŮ.

5.den - 5.6. úterý – Nabereme směr severovýchod neboli Krušné hory. Necháme se obdařit na Božím Daru a sfárame do Jáchymovských dolů, potkáme náhorní krušnohorské pláně a zakončíme u měsíční krajiny Chomutova a Mostu, kde je mimo jiné Kamencové jezero a přesunutý kostel.

6. den - 6.6. středa – Krušné hory jsou velké pohoří a budou nás ještě doprovázet až do Hřenska, nejnižšího místa ČR. Před tím ještě spatříme například pomník Přemysla Oráče. A je tu NP České Švýcarsko se výletem ke slavné Pravčické bráně. KRAJ PLCHŮ A SKALNÍ SAMOTY. Spaní plánujeme ve slavném Šluknovském výběžku. JA WOHL!

7. den - 7.6. čtvrtek – Malé ale malebné Lužické hory potkáme cestou do Frýdlantského výběžku a na úpatí Jizerských hor pobudem při návštěvě svérázných místních obyvatel budujících skanzen, větrný mlýn a mnoho dalšího.KRAJ MĚSÍČNIC A VLHKÝCH ÚŽLABIN.

8. den - 8.6. pátek – Hory dnešního dne budou Jizerské a Krkonoše kolem kterých se přesunem na Růžový palouček J.A.K. a následně na Broumovsko, kraj pískovcových skalních měst a barokních památek. KRAJ TISÍCŮ SKAL

9. den - 9.6. sobota – Poslední hory budou Orlické, možná koupání v Rozkoši, určitě návštěva prvorepublikových pevností z války, poutního a silného místa Neratov a dojezd do Králík. Tady zakončíme pohraniční cestu a vydáme se přímo rovně na jih přes Svitavsko do Brna.

Cesta zabírá 5 pracovních dnů + dva víkendy.

Doprovodný program:

Na různých místech budeme pobývat, sdílet v kruhu, číst o historii, zpívat, meditovat, hrát improdivadlo nebo cvičit. Budeme se hodně koupat, zpívat s kytarou i acapela, nejen české písničky. A určitě nás čekají překvapení a nápady, které vyplynou v různé okamžiky. Cestu vede Markéta Černocká a Juráš Žemlík

Cena: 6.900 Kč.
Cena zahrnuje: dopravu minibusem (půjčení vozu, spotřeba nafty, příspěvek na účast řidiče, dálniční známka, parkování), příspěvek na organizaci, ubytování v kempu v NP Šumava a ve skanzenu na severu Čech, plavbu po horní Vlavě (půjčovné lodí, doprava, rezervace a povinný průvodce v NP), zpěvníky a plnou penzi po celou dobu.
Cena nezahrnuje: vstupné do ostatních drobných míst (rozhledny, vyhlídky, koupaliště, muzea apod.) Vstupenky si platí každý účastník na místě sám. Dále nezahrnuje ostatní noclehy - budeme přespávat ve volné přírodě.

Stravování: celodenní strava vařená na ohni nebo plynových vařičích ve velkém hrnci. Ráno sladké obilné kaše, přes den pečivo, sýry, ovoce, zelenina, sušenky, svačinky, večer vegetariánská teplá jídla. V rámci naší zájezdní polní kuchyně několikrát ochutnáte i speciality vařené místními.

Ubytování: ve vlastních stanech v přírodě. Počet stanů vyladíme podle počtu přihlášených lidí. K dispozici pitná voda z barelu. Mytí v řekách.

Velikost skupiny: minimálně 7, maximálně 12 účastníků. Buď pouze jedna dodávka nebo dodávka + osobní auto.

přihlášky k Cestě AMOR: Jura Žemlík, 608 380 802, jzemlik@email.cz http://www.praminky.cz

Film z Cesty do Jugošky 2016: https://www.youtube.com/watch?v=CaThNSuFX3s&feature=youtu.be

Film z Cesty na Slovensko 2017: https://www.youtube.com/watch?v=WI6IE9l5hEk&t=1074s

Vybrané akce:

1.6.2022, 2 hodiny, 19:00 – 21:00
Kruh pro matky a dcery bez matek
A centrum o.s.
3. – 5.6.2022, 2 dny
Workshop ájurvédského vaření
Rašovice 22 u Kutné Hory
3. – 5.6.2022, 2 dny
Alchymistická zahrádka
Sklenářka
11.6.2022, 9 hodin, 9:00 – 18:00
Den pro mě 2022
Bzenec
22. – 27.7.2022, 5 dnů
KRAJINOU JAVORNÍKŮ
Javorníky, Beskydy, Karpaty
Datum není stanovené
61. Setkání příznivců masáží v Praze
Centrum Loreto na Praze 8 (Štorchova 1555/5)
Datum není stanovené
Na vlně ženství - jsi nádherná
~Online
24.5.2022, 2 hodiny, 14:00 – 16:00
Moudrost traumatu - promítání a beseda s režiséry filmu
Komunitní centrum Unitaria, Anenská 186/5, Praha 1 - Staré M
26.5.2022, 2 hodiny, 18:00 – 20:30
Večerní cesta do hlubin těla i duše
Prostor Duševna, Mánesova 811/8, Praha 2
27.5.2022, 1 hodina, 19:00 – 20:00
Duchovní energetické léčení na dálku
Léčení v klidu a pohodlí vašeho domova
4. – 5.6.2022, 2 dny
Kurz reflexní masáže plosek nohou podle pěti elementů
Institut RM na Statku Bernard
4.6.2022, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Rodinné konstelace - štěstí
Rybalka
Cena: 6.900 Kč
Lektor: Markéta Černocká, Jiří Žemlík
Místo konání:
cesta okolo České Republiky
Pořadatel:
Nabízím semináře Rodinných konstelací, individální terapii (regrese, NLP, osobní konstelace a další techniky), pobyty v přírodě s programem, cesty do zahraničí a další

Kontakt: Jiří Žemlík
Tel.: 608 380 802
Další způsob kontaktu: http://www.praminky.cz