Pátek
4
května
Úterý
8
května

PO PROUDU ORLICE

Markéta Černocká, Jiří Žemlík, Hasky a Lina
PO PROUDU ORLICE
čtyřdenní májová plavba
po české vodácké řece
4.-8.5.2018

Jarní vodácké putování po řece Orlici. Táboření v kempech i v přírodě, večery u ohně s kytarou, návštěva pamětihodností a sebepoznávací i vzdělávací odborný recesní program. S certifikovanými lektory vodáckého oddílu SKOKANI BRNO. Hop, hop, hop!

Nemusíš tlačit vodu z kopce dolů. Teče sama. Po proudu odtéká, co pustíme, naše minulost. Po proudu přitéká k nám Nové, naše budoucnost. Vítejte a neváhejte vstoupit do řeky! Přidejte svoji kapku do proudu.

Cena: 2.900 Kč zahrnuje ubytování ve vodáckých kempech či jinde, jídlo 3x denně + svačinky po celé 4 dny, příspěvek na organizaci, materiál a program, vstupné do památek, jízdenky na vlak na přesun podél řeky, příspěvek na benzín a parkování doprovodného vozidla s přívěsem, zapůjčení veškerého vodáckého vybavení (lodě, pádla, vesty, pytle), dopravu lodí a přepravu lidí podél řeky. Cena je oproti jiným letům o 150 Kč mírně navýšena, protože budeme živit navíc i vodácké instruktory.

Můžete se rozhodnout navíc pro dobrovolný příspěvek do fondu pro sociálně slabší účastníky, kteří by chtěli na plavbu jet, ale kvůli financím nemůžou (nezaměstnané a studentky). Vyrovná se vám velkou vděčností těchto účastníků. Transparentní účet „Socfond“: https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2801132520 Zájemci o plavbu, kteří jsou v sociálně slabé situaci, mohou požádat o příspěvek na toto putování. Ozvěte se, kdo máte zájem a potřebujete.

S sebou bude potřeba: teplý spacák, karimatka, dobrá pláštěnka!, baterka, nůž, ešus nebo miska, lžíce, láhev na vodu, hygienické potřeby, oblečení do každého počasí! Povinně kompletní oblečení navíc na převlečení pro případ převrácení lodě a namočení. A jedno světlejší hladké tričko (bude pomalováno jako oddílové. Skokani Brno. Hop, hop, hop).

Noclehy: Spát budeme ve vodáckých kempech ve stanech (stany si musíte zajistit sami, případně kdo nemá, může být ubytován u někoho, kdo má - hlaste se oběma směry). V kempech jsou někde umývárny, WC, pitná voda, někde jsou tábořiště vybavena méně. Někde vůbec.

Jídlo na putování bude zajištěno celodenně. Ráno zdravé obilné kaše s oříšky, někdy přes den studený oběd (chléb, choceňské pomazánkové máslo, sýr, pomazánka, zelenina, ovoce), někdy teplé jídlo i přes oběd. Večer bude nachystáno navařené jídlo (vegetariánská kuchyně nad ohněm nebo na plynové bombě). Začínáme večeří v pátek, končíme obědem v úterý. Každý den dostanete i svačinku.

Doprovodné auto s přívěsným vozíkem přiveze každý večer do kempu nádobí na vaření, potraviny, stany, dřevo, vaše spacáky (aby byly v suchu), takže můžete po celý den jet v lodi nalehko jen se sudem se svými věcmi. V případě nouze naloží i nemohoucího vodáka.

Lodě: řeku budeme sjíždět na dvoumístných kánoích z půjčovny. K lodi bude mít každý účastník půjčený i vodotěsný sud na osobní věci a pádlo a vestu. Všichni účastníci se budou v lodích střídat a poznávat plutí ve dvojicích s různými lidmi.
Počet účastníků: max 14 (7 lodí) + 1 organizátorská + 1 instruktorská

Trasa a zkušenosti: Toto putování přibírá i účastníky s málo zkušenostmi a začátečníky. Vodáckým dovednostem vás naučíme. Tentokrát bude skutečný vodácký výcvik s opravdovým lektorem. Kdo na vodě nikdy nejel, bude první den ve dvojici s někým zkušenějším. Plavit se budeme po řece Tichá Orlice z Verměřovic přes Letohrad, Ústí nad Orlicí, Choceň, do Týniště nad Orlicí. Tam se Tichá Orlice spojuje s Divokou. Soutokem se z nich stává Orlice. Na soutoku plavbu zakončíme. První část vody může být náročnější, protože Tichá Orlice teče v prudkých a podemletých meandrech, kde se mohou vyskytovat padlé stromy, a nenadálé prudké návaly proudu do břehů či stromů. Poté se teprve stane tichou. (Po naší loňské jarní zkušenosti z obtížnou řekou Moravou bude tato méně náročná).
Podmínka účasti je umět plavat.

Orlici zná každý, kdo jezdí vlakem po koridoru… Na této akci se budeme věnovat tématice vodáctví. Vzhledem k jubilejnímu 10. konání našich čtyřdenních vodáckých putování, nadešel čas se konečně něco naučit a začít rozumět řece. Zažijeme atmosféru vodáckého oddílu pod vedením kvakvakvalitních instruktorů. Stanete se konečně opravdovými vodáky, halelúja! a zažijete mnoho dalších dobrodružství.

Začátek akce: pátek 4.5. večer v Ústí nad Orlicí.
Konec akce: v úterý 8.5. odpoledne v Týništi nad Orlicí.

Přihlášky: Markéta Černocká,
jezi@centrum.cz, 776 662 435
http://www.praminky.cz

Orlice je řeka ve východních Čechách. Vzniká soutokem dvou zdrojnic - Divoké Orlice a Tiché Orlice. Jméno Orlice získává od soutoku v Týništi nad Orlicí. V Hradci Králové se pak vlévá do Labe. Tok Orlice charakterizují četné meandry a slepá ramena. Jde o jeden z mála zachovalých a minimálně narušených vodních toků v Česku. Tok řeky tvoří základ přírodního parku Orlice, jehož součástí je řada přírodních rezervací. Řeka je vhodná pro vodní turistiku, protože je sjízdná v celé své délce až po soutok s Labem. Jezy je nuté přenést. Jinak je klidně meandrující řeka poměrně nenáročná a vhodná i pro začátečníky.

Film PO PROUDU ŘEK 2014-2015: https://www.youtube.com/watch?v=J2psb7fqvws
PO PROUDU ŘEK II.díl 2016-2017: https://www.youtube.com/watch?v=j9mlVH9-9rM&t=64s

Vybrané akce:

26.1.2022, 2 hodiny, 14:30 – 16:30
Masáže miminek & aromaterapie I.
A centrum o.s.
19.2.2022, 5 hodin, 10:00 – 15:00
VÝTVARNÝ kurz MALOVÁNÍ MANDAL technikou DOT-ART
Centrum setkávání
Datum není stanovené
61. Setkání příznivců masáží v Praze
Centrum Rybalka na Praze 10
Datum není stanovené
On-line program Šťavnatý návyk
Facebook
Datum není stanovené
Na vlně ženství - jsi nádherná
~Online
27.1.2022, 3 hodiny, 17:30 – 20:30
Konstelace s Katkou Zachovou v Hradci Králové
Klid na Křižovatce, Resslova 600, Hradec Králové
27.1.2022, 1 hodina, 19:00 – 20:00
Energetické léčení na dálku se Svatou trojicí
Léčení v klidu a pohodlí vašeho domova
29.1.2022, 8 hodin, 10:00 – 18:00
Biodanza - Tanec života, Jednodenní seminář: AFEKTIVITA - LASKAVOST & CIT
Studio Itaka, Korunní 35, Praha 2
5.2.2022, 6 hodin, 10:00 – 16:00
Konstelace s Katkou Zachovou v Praze
Prostor Duševna, Mánesova 811/8, Praha 2
12.2.2022, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Rodinné konstelace - probouzení
Rybalka
Cena: 2.900 Kč
Lektor: Markéta Černocká, Jiří Žemlík, Hasky a Lina
Místo konání:
knihkupectví Rituál, Vachova 3, Brno
Pořadatel:
Nabízím semináře Rodinných konstelací, individální terapii (regrese, NLP, osobní konstelace a další techniky), pobyty v přírodě s programem, cesty do zahraničí a další

Kontakt: Markéta Černocká
Tel.: 776 662 435
Další způsob kontaktu: www.praminky.cz
voda  řeka