Středa
2
srpna
Neděle
6
srpna

PO PROUDU ORAVY A VÁHU

Markéta Černocká a Jiří Žemlík
PO PROUDU ORAVY A VÁHU
čtyřdenní letní plavba po slovenských řekách
2.-6.8.2017

Vodácké letní putování po Oravě a Váhu s tábořením v kempech i na divoko, večery u ohně s kytarou a programem. Plout budeme na dvoumístných gumových kánoích značky "Pálava" z Tvrdošína dál po proudu Oravy. Po dvou dnech přejezd na Váh. Vítáme Vás na letní plavbě!

Cena: 2.750 Kč zahrnuje: jídlo 3x denně po celé 4 dny + svačinky, ubytování v kempu (některé noci spíme bez kempů), příspěvek na organizaci, materiál a program, vstupné do pamětihodností, příspěvek na benzín a parkování doprovodného vozidla, zapůjčení veškerého vodáckého vybavení, dopravu lodí, přepravu lodí a lidí podél řeky.
Můžete se rozhodnout navíc pro dobrovolný příspěvek do fondu pro sociálně slabší účastníky, kteří by chtěli na plavbu jet, ale kvůli financím nemůžou (nezaměstnané a studentky). Vyrovná se vám velkou vděčností těchto účastníků. Transparentní účet „Socfond“: https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2801132520 Zájemci o plavbu, kteří jsou v sociálně slabé situaci, mohou požádat o příspěvek na toto putování. Ozvěte se, kdo máte zájem a potřebujete.

S sebou bude potřeba: stan, spacák, karimatka, dobrá pláštěnka!, baterka, nůž, ešus nebo miska, lžíce, láhev na vodu, hygienické potřeby, oblečení do každého počasí! Povinně kompletní oblečení navíc na převlečení pro případ převrácení lodě a namočení. Další věci potřebné na sebepoznávačně-recesní program obdrží přihlášení do mejlu.

Noclehy: Spát budeme ve vodáckých kempech i mimo ně ve stanech (stany si musíte zajistit sami, případně kdo nemá, může být ubytován u někoho, kdo má - hlaste se oběma směry). V kempu jsou umývárny, WC, mimo kemp se musíme obejít bez toho. Vždy bude dovezena v barelu pitná voda.

Jídlo na putování bude zajištěno 3x denně. Ráno teplé obilné kaše, přes den chléb, máslo, sýr, pomazánky, zelenina, ovoce… Večer bude nachystáno navařené vegetariánské jídlo. Občas možná k tomu opečete i něco od masa. Začínáme večeří ve středu, končíme obědem v neděli. Každý den dostanete i sladké svačinky.

Doprovodné auto pojede s přívěsným vozíkem podél řeky, přiveze každý večer nádobí na vaření, potraviny, případně i vaše spacáky a stany (aby byly v suchu), takže můžete po celý den jet v lodi nalehko jen se sudem se svými věcmi. V případě nouze naloží i nemohoucího vodáka.

Lodě: řeku budeme sjíždět na dvoumístných tentokrát pro změnu zase gumových kánoích "Pálava" z půjčovny. K lodi bude mít každý účastník půjčený i vodotěsný pytel na osobní věci a pádlo a vestu. Čerstvě zamilovaní partneři mohou plout v lodi spolu, ostatní účastníci (včetně párů) se budou v lodích střídat a poznávat plutí ve dvojicích s různými lidmi.
Počet účastníků: max 16 (8 lodí) + 1 organizátorská

Trasa a zkušenosti: Toto putování přibírá i účastníky s málo zkušenostmi a začátečníky. Vodáckým dovednostem se naučíte. Kdo na vodě nikdy nejel, bude první den ve dvojici s někým zkušenějším. Plavit se budeme z Tvrdošína na Oravě po proudu, v určité fáze budou lodě i lidi převezeni k Váhu, odkud budeme pokračovat až do Žiliny. Podmínka účasti je umět plavat.

Začátek akce: středa 2.8. kolem 19 h v Tvrdošíně. Odtud se přesuneme do k ubytování a večeři. Konec akce: v neděli 6.8. kolem 15 h v Žilině

Pásmo rozezpívaných fotek z Vltavy, Ohře, Lužnice a Otavy:
https://www.youtube.com/watch?v=J2psb7fqvws

Přihlášky: Markéta Černocká,
jezi@centrum.cz, 776 662 435
www.praminky.cz

ORAVA je řeka na severozápadním Slovensku v historickém regionu Orava. Je 60,3 km dlouhá a ústí do Váhu. Orava je široká příjemně tekoucí řeka bez větších záludností.
VÁH je nejdelší řeka Slovenska, levý přítok Dunaje. Jeho délka činí 403 km. Řeka vzniká nedaleko Kráľové Lehoty soutokem Bílého a Černého Váhu. Zdrojnice pramení ve Vysokých a Nízkých Tatrách. Převážnou část protéká v horách a až pod Novým Mestem nad Váhom vtéká do Podunajské nížiny. Ústí do Dunaje u města Komárno. Na Váhu, stejně jako např. na Vltavě existuje soustava přehradních hrází a nádrží - Vážská kaskáda. Celkem je jich 22, nejznámější přehradou je Liptovská Mara. Města na Váhu: Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Vrútky, Žilina, Považská Bystrica, Púchov, Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Sereď, Komárno.

Orava i Váh po celou dobu plavby příjemně tečou, jen málo jezů, několik pěkných peřejí, ale nic těžkého. Okolí řek má krásné výhledy - Tatry na obzoru, Oravský hrad, Strečno. Ideální na letní akci pro mírně pokročilé vodáky.

Tato akce přesně navazuje na cykloputování přes Kysuci, Oravu a Liptov 28.7.-2.8.2017, ke kterému se můžete s námi také připojit - dát si kompletní desetidenní prožitkovou dovolenou ORAVÁH SLOVENSKÝ. Pošleme bližší informace, jak obě akce propojíme (kde schováme kola...)

Vybrané akce:

29.11.2021, 1 hodina, 8:45 – 9:15
Pilates po porodu - online
A centrum o.s.
30.11.2021 – 22.1.2023, 1 rok 1 měsíc 23 dnů
EKOZAHRADY 2022 - důkladný roční permakulturní kurz
https://kurzy.ekozahrady.online
3. – 5.12.2021, 2 dny
Čarodějky v kuchyni
Sklenářka
7.12.2021, 2 hodiny, 17:00 – 19:00
Permakultura pro budoucnost - online
Online
Datum není stanovené
61. Setkání příznivců masáží v Praze
Centrum Rybalka na Praze 10
Datum není stanovené
On-line program Šťavnatý návyk
Facebook
Datum není stanovené
Na vlně ženství - jsi nádherná
~Online
30.11.2021 – 22.1.2023, 1 rok 1 měsíc 23 dnů
EKOZAHRADY 2022 - důkladný roční permakulturní kurz
https://kurzy.ekozahrady.online
4.12.2021, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Adventní konstelace
Rybalka
4.12.2021, 7 hodin, 10:00 – 17:00
RODINNÉ KONSTELACE PRO ŽENY Praha 2
Praha 2, místo bude upřesněno
30.12.2021 – 2.1.2022, 3 dny
Transformační Silvestr
Your People
Cena: 2.750 Kč
Lektor: Markéta Černocká a Jiří Žemlík
Místo konání:
Slovensko
Pořadatel:
Nabízím semináře Rodinných konstelací, individální terapii (regrese, NLP, osobní konstelace a další techniky), pobyty v přírodě s programem, cesty do zahraničí a další

Kontakt: Markéta Černocká
Tel.: 776 662 435
Další způsob kontaktu: http://www.praminky.cz