Terapeut a kouč Matěj Richter

Therapy / couching

Každý si v životě prochází etapou, kdy se zastaví na tzv. mrtvém bodě, neví, jak dál, nebo si dokonce i uvědomuje, co ho brzdí, ale netuší, jak s tím dál naložit. I já jsem takovými zkouškami procházel mnohokrát za život. Jsem však člověk, který se nebojí požádat o pomoc. Prošel jsem rukama desítek různých terapeutů a koučů v Čechách i v zahraničí, abych pochopil sám sebe. S postupným prohlubováním mého sebepoznání se začalo prohlubovat i moje pochopení pro druhé. Z klienta jsem začal přirozeně přecházet do role naslouchajícího terapeuta a v současnosti působím jako terapeut/kouč, třebaže nemám v tomto směru žádné oficiální vzdělání ani certifikáty. Můžu však nabídnout klidnou a naslouchající mysl, plnou pochopení a funkčních technik, jak skrze svá vlastní slova a uvědomění dojít k odpovědím. Mým záměrem je pomáhat druhým v jejich cestě za šťastným, radostným a naplněným životem, protože právě to je podle mě opravdovým smyslem lidské existence. Mnohé cenné zkušenosti jsem získal během své masérské praxe.


Masáže

Dlouhé roky jsem si dopřával masáže jako klient, až jsem si v jeden moment uvědomil, že bych je také rád předával. Skrze různé kurzy v Čechách i v zahraničí jsem začal objevovat způsoby a techniky, jak uvolnit tělo i mysl.

Z klasických relaxačních masáží se postupně stal rituál, ve kterém pracuji s vnitřní energií, čistím tělo od nejrůznějších fyzických i energetických bloků a pomáhám tak odlehčit nejen od bolavého těla, ale současně i osvobodit mysl od tíživých myšlenek. Využívám různé šamanské techniky, reiky, tantru v různých kombinacích k dosažení maximálního uvolnění a pochopení, co se v životě děje a jak s touto informací naložit.

Kvalifikace a zkušenosti

6 let individuální terapeutické činnosti, mentoring.
3 roky masérské praxe

Kurzy s certifikáty:
Reiki 3
Tantra
Energické masáže
Masérký kurz
Šamanské rituály
Silvova metoda
Koučing a terapie