JAK MÍT PRO STRACH UDĚLÁNO (workshop)

Inzerát z rubriky Různé. Pro návrat na výpis inzerce klikněte tady.
17.11.2014, Pondělí, 12:40

Byla jsem nesmělé, bázlivé a ustrašené dítě. Po tom, co mi ve dvou letech zemřela maminka, jsem se bála téměř všeho. Dlouho jsem neviděla, za čím vším, je můj strach schovaný. Že je za mou nervozitou, trémou, stresem nebo studem. Vytvořila jsem si ho v dětství, aby mě chránil, ale v dospělosti mě brzdil a omezoval. Místo, aby se mi s přibývajícím věkem ulevovalo, čím dál víc mě svazoval.

Proto jsem začala hledat, co se s tím dá dělat. Dostala jsem se k technice, která mě naučila můj strach zvládat a porozumět mu. Přestala jsem s ním bojovat a přijala jsem ho. Naučila jsem se, jak strach rozpoznat a pracovat s ním tak, aby mě neovládal. Nyní funguje jen jako kontrolka, která mi chce něco říci. Úleva byla naprosto ohromující. Bát jsem se sice úplně nepřestala, ale strach už mě neparalyzuje a neomezuje. Většinou teď vypadá jen jako lehká tréma. A to je obrovský rozdíl.

Když s ním člověk bojuje sám, pravděpodobně nevyhraje. Vím, o čem mluvím. Například jsem se doslechla, že se mám zaměřit na dech, abych si rychle pomohla od strachu. Zkusila jsem si to a žádnou velkou úlevu mi to nepřineslo. Myslela jsem si, že to nefunguje. Až když jsem byla přesně vedena krok za krokem a dostala jsem tím návod jak na to, přišla úleva.

Napadlo mě, že to, co pomohlo mně, může pomoci i vám. Proto jsem se domluvila s lektorkou Helenou Kurzweilovou, která má se strachem také své zkušenosti. Používá několik technik, které přinášejí úlevu. A tak vznikl workshop Jak mít pro strach uděláno.

Přihlásit se můžete na této adrese http://www.kurzweilova.cz/jak-mit-pro-strach-udelano
nebo zde http://www.jklimesova.cz

Těšíme se na vás

já Jarka a lektorka Helena

Odpověď na inzerát