Zázraky na počkání a nemožné do tří dnů - příběh Všehost

Příběh festivalu, který se zrodil v hlavách lidem se zájmem o tvoření, cvičení a osobní rozvoj. Nespojovala je jen touha o osobní růst, ale také místo kde žijí nebo tvoří. Česká Lípa.
Kamarádky při dobré kávě a mlsání každý rok provokovaly, aby se něco v tom našem městě změnilo, aby se tu uskutečnilo něco zajímavého. „Praha a Brno má spoustu festivalů, samý osobní růst a duchovní vývoj a co my tady???“ „Tak ženy, kdy už to bude i u nás v České Lípě?“ Po fajn povídání jsme se všechny rozešly domů.

Jednoho červnového dne roku 2019 během práce to přišlo…Víte, ono něco přijde a ani si toho často nevšimneme a věnujeme pozornost povinnostem a stíhání všeho důležitého. A ono to z ničeho nic ke mně přišlo… Bylo to tu a bylo to se mnou… slovo… pár písmen… VŠEHOST. „Jsi tu a co já s Tebou?
Co znamenáš a proč jsi tu?“

Za pár okamžiků se nemožné stalo možným. Sdílela jsem toto slovo s kolegyňkami, s rodinou, přáteli. Za pár hodin jsem slyšela různé názory. A … zázrak už nebyl zázrakem… byl přítomností a skrze mně proudilo stále více energie a radosti z tvoření festivalu, který jsme si přály.

Všehost.

Všichni jsme hosti a je krásné spolupracovat, setkávat se, propojovat a vzájemně inspirovat a naše město je místo našeho domova… a tak jsme oslovily centra osobního a společenského rozvoje a dění tady u nás a majitelé řekli festivalu ANO. Tým se z nás, kamarádek, rozrostl o báječné lidi, kteří také řekli ANO a věnovali čas, píli, svůj talent a díky spolupráci v hravosti a doplňování kvalitami každého z nás, krok za krokem vznikal říjnový festival Všehosti.

Všeho je dosti… oslovovali jsme známé i později i neznámé lidičky, kteří tvoří s láskou v našem městě a okolí různé výrobky, pomáhají lidem s různými problémy pohybového ústrojí, pomáhají s psychikou, cvičí jógu, čchi kung, tančí, zpívají, hrají a vznikla nádherná nabídka všech setkání s lidmi, kteří tu žijí a o své koníčky a práci se rádi dělí s ostatními.

A víte, co? Všeho je dosti? Napadlo vás do této chvíle se ptát na peníze? Myslím, že ano. Ráda se podělím o nemožné, jak říká má šéfová: Nemožné plníme do tří dnů“. Je to jednoduché, na začátku bylo 0,- Kč. Zázraky pokračovaly i peněžní… přišly dary od lidí, kterým dával festival smysl. Kteří věděli, že se mohou stát podporou právě financemi. Vždy v pravý okamžik přišlo setkání s někým, koho jsme potřebovali pro uskutečnění našeho záměru. Objevila se účetní, šikovný tvůrce webu, úředníci pomáhající se všemi lejstry a povoleními, firma tiskárna, sponzoři a úředníci našeho města, manželé darující lípu a firma darující kompost pro ni a mnozí další. Hned mi zní v hlavě písnička Jana Wericha: „Ten umí to a ten zas tohle, a všichni dohromady udělají moc.“

Jsem šťastná, že chutí tvořit a spoluprací můžeme mnohé změnit v místě, kde žijeme, ve svých vztazích, ve svých životech. My i vy.
Za nás všechny z Všehosti vám ráda posílám pozvání do České Lípy. Festival se koná vždy na podzim. Sledujte aktuální dění na stránkách festivalu. www.vsehost.cz

Můžete s námi zažít zázraky a nemožné ve 3 dnech.

Katka Nesvadbová, Česká Lípa 
 

Komentáře

zatím žádný. Napište svůj komentář jako první - klikněte zde.

Tento článek je zařazen do kategorie Sebepoznání.
Pro výpis všech článků pokračujte na hlavní stránku blogu.
Kromě článků na LetáčkuCZ najdete hlavně katalog kurzů, seminářů a akcí pro osobní růst různých pořadatelů v ČR (a zahraničí).

Vybrané akce

18. – 23.7.2022, 5 dnů
6 dní transformační dovolené
Katka Nesvadbová a Jana Grohmanová, Radomyšl u Strakonic
6. – 7.8.2022, 2 dny
Relax víkend pro ženy
Katka Nesvadbová, Žandov u České Lípy
8.7.2022, 1 hodina, 19:00 – 20:00
Duchovní energetické léčení na dálku
Léčení v klidu a pohodlí vašeho domova
9.7.2022, 8 hodin, 9:00 – 17:00
Komorní konstelace
Blanická 25, Vinohrady
16. – 31.7.2022, 16 dnů
Žít svůj design - Edice Dream Rave
On-line
30.7. – 5.8.2022, 7 dnů
Hledání vize - vision quest 2022 v Osinalicích
Centrum DoNitra, Osinalice 24, Kokořínsko
4.8.2022, 4 hodiny, 18:00 – 22:00
Večerní konstelace
Rybalka
9. – 30.10.2022, 22 dnů
Panchakarma - 21 denní očistný program v Indii
Goa Indie
25. – 26.7.2022, 2 dny
Šamanův buben
K Úvalům 115, Praha - Úvaly
30.7. – 5.8.2022, 7 dnů
Hledání vize - vision quest 2022 v Osinalicích
Centrum DoNitra, Osinalice 24, Kokořínsko
3. – 7.8.2022, 5 dnů
Healing festival 2022: Pátý Element
Holešov