Dagmar Volfová

Jsem lektorkou tantrické hatha jógy, rituálů tantry pravé ruky a somatické praxe zvané kontinuum movement. Několik let jsem žila a studovala v Indii, získala mezinárodní certifikaci RYT Yoga Instructor 500+ a také absolvovala šestiletá studia tradiční tantry pravé ruky po jejichž dokončení jsem obdržela od Gurudžího i nové jméno Kala Aryavrat.

V Indii jsem vedla také jógovou školu zaměřenou na transformační kurzy tantrajógy.

Původně jsem však vystudovala VŠCHT v oboru potravinářství a biochemie.

Jak se z biochemika stane alchemik těla a duše?

Mým pohledem na svět a vnímání sebe sama významně zamíchala náročná životní situace, kdy jsem před 9 lety prodělala autoimunitní onemocnění, které mě na několik měsíců přimělo „sedět doma“. Nemohla jsem používat ruce, měla velké bolesti těla i duše a když jsem nemohla ven, zaměřila jsem svůj pohled dovnitř a začala objevovat to své univerzum a léčit vnitřní bolavý příběh, který se projevil právě nemocí.
A tak mě začala zajímat psychosomatika, moderní psychologie léčení traumatu a také otázka, jaký smysl má vlastně praxe jógy a tantry a v čem spočívá. Tato pestrá cesta mě v roce 2012 zavedla do Indie, která se pak stala na řadu let mým druhým domovem.
Studovala jsem jógu, tradiční tantru i lidskou psýché do hloubky, cestu srdce, naslouchala inspiračním satsangům osvícených mistrů, absolvovala tiché retreaty v Indii i Thajsku, studovala Bardo Thodol, tibetské provázení umíráním a smrtí, vedla jsem i mezinárodní jógovou školu v Rišikéši a později začala pořádat transformační cesty do Indie i pro klienty z ČR a Slovenska.

Praktický inženýrský a uzemněný vědecký přístup se mi hodí i nyní, ovšem moje životní cesty mě zavedly i do nových končin: uvnitř i vně. Kromě vedení seminářů a cest píšu i články o cestě světlem i stínem, hraju na harmonium, zpívám a baví mě propojovat jak vědecké poznání, biochemii, tak alchymii těla a ducha.

Nyní online lekce zde: https://simhayoga.cz/online-seminare-a-lekce/

Akce Dagmar Volfová

Znáte Dagmar Volfová? Přihlaste se a přidejte své doporučení.