Pátek
18
června
Neděle
20
června

Slunovrat

Letní slunovrat je vrcholem plného potenciálu v přírodě, a zároveň je okamžikem křehké rovnováhy a zastavením na vrcholu mezi vzestupem a sestupem. Zveme k cestě k objevení a projevení těchto kvalit v sobě a k jejich oslavě.

- kakaový obřad beija-flor

Zpívané modlitby a meditace vedou ke zklidnění mysli, uvolnění těla a sjednocení pozornosti v Jednotě a Přítomnosti, jsou oslavou bytí v přítomném okamžiku Teď a Tady.
prožitková sebepoznávací setkání

- labyrint

Je to jednoduchý univerzální zdroj zrcadlení jedinečného způsobu, jakým putujeme životem a otevíráme se příležitosti k transformaci a růstu.

- rituál

rituál pro různé příležitosti - setkání v osobní i kolektivní pozornosti, modlitba pro podporu konkrétního záměru a energie

Program:

pátek od 20h: úvodní kruh a tanec pro uvolnění těla i mysli

sobota dopoledne: Labyrint – vydáme se na cestu dovnitř k setkání s plným potenciálem svého srdce.

sobota od 17h: Kakaový obřad Beija-flor – propojíme Srdce v kruhu písní a modliteb, v oslavě Slunce a Kolibříka, s podporou ceremoniílního Ka­kaa.

neděle dopoledne: Despacho – modlitba a dar pro Matku Zemi. Despacho je pradávný šamanský rituál pocházející z rodové tradice Inků, který se praktikuje dodnes. Jeho význam spočívá v propojení materiálního a duchovního světa. Budeme tvořit mandalu z přírodních naturalií jako je zrní, květy, ovoce a jiné, kterou následně darujeme Matce Zemi. Tímto se jí poděkujeme za život, za každodenní dary, které od ní přijímáme. Despacho budeme pokládat s jasným kolektivním záměrem – docílit rovnováhu a harmonii v životě na Zemi.

neděle odpoledne a večer: nejkratší noc v roce je z neděle na pondělí – necháváme otevřený prostor pro to, co vyplyne ze společné energie prostoru i nás. Můžeme nejkratší noc v roce probdít v tichu lesa, zajít ke studánce či k řece, protančit u ohně nebo zajít na západ či východ slunce někam na kopec…

S sebou: Spacák nebo lůžkoviny (mohou být zapůjčeny na místě), osvojené hudební nástroje, zpěvník (máte-li), oblečení na pobyt v přírodě a u ohně.
Příspěvek:

Pobyt: 550 Kč /den (nocleh 250 Kč, plná vegetariánská penze 300 Kč)

Program: minimum 600 Kč/den, maximum neomezeno (vědomý příspěvek dle vašich možností a přínosu setkání pro vaši cestu. Celý program = 2 dny).

PŘIHLÁŠKA: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeTc5xrMP3pKWay-oiiJOml6lnzRyh5FAsRO3qG2pcFsZ843g/viewform

WEB: https://www.sklenarka.cz/kalendar/17-slunovrat

Vybrané akce:

17. – 22.8.2021, 5 dnů
Láska, sex a duše
Janovická louka v Krkonoších
4. – 8.8.2021, 5 dnů
Kurz: Jak porozumět svým emocím
Statek Anglická sezóna, Hobšovice 11
7.8.2021, 8 hodin, 10:00 – 18:00
Biodanza - Tanec života, Jednodenní seminář: SEXUALITA - VÁŠEŇ & SMYSLNOST
Studio ITAKA, Korunní 35, Praha 2
18. – 22.8.2021, 5 dnů
Festival Radosti ze života 2021
Ekocentrum Loutí, Rabyně
Cena:
Lektor:
Místo konání:
Sklenářka
Centrum meditace a přírodního učení Sklenářka
Kostelec nad Orlicí
Pořadatel:

Kontakt: Tereza Dlabalová
Další způsob kontaktu: http://www.floresta.cz