?
-----

61. Setkání příznivců masáží v Praze

Lenka Lorien Lakshmi
Po delší vynucené pauze se blíží další setkání, v rámci kterého si společně s Lenkou posvítíme na tradiční Thajskou masáž.

Těšit se můžeme na 2 hodinovou ochutnávku, v rámci které zažijeme, jaké to je stát se thajským masérem/masérkou. Důkladně se ve dvojicích protáhneme a naučíme základní masážní hmaty.

Masáž je prospěšná když je potřeba ulevit od bolesti, obnovit svalovou rovnováhu, zvýšit flexibilitu a rozsah pohybu/energie v těle.

V druhé části setkání se tradičně zaměříme na vzájemné sdílení, výměny masáží a volnou zábavu.

Těším/e se na viděnou. ????

???? Bližší informace k Lence:
https://lecivy-dotek.cz/

???? Více o Setkávání příznivců masáží:
https://masazzamasaz.cz/

THAJSKÁ MASÁŽ V KOSTCE

Tradiční thajská masáž je dynamická forma terapeutické masáže, která má původ v Indii. Stala se pevnou součástí chrámové kultury s šířením buddhismu do jihovýchodní Asie. V minulosti byly thajské masáže poskytovány pouze v klášterech a buddhistických chrámech. Zakladatelem a průkopníkem této starodávné masáže je uváděn indický lékař Jivaka Kumar Bhoccha.

Díky protahování a tlakové stimulaci akupresurních bodů, využití meridiánů a reflexních zón, dosahuje uvolnění napětí a důkladného rozcvičení celého těla, které se provádí na zemi, přes pohodlné oblečení. Thajská masáž je masáž těla, která spojuje prvky akupresury a jógy. Díky častému protahování se často používají popisy jako „aplikovaná hatha jóga“ či „jóga pro líné“, nejlépe vystihující název je však „jógová masáž“, neboť terapeut používá palce, kolena, dlaně, předloktí či nohy a současně zahrnuje houpání, strečink a pozice z jógy.

Díky thajské masáži se u masírovaného vyvolává pocit maximálního uvolnění, dostane se tak do dobré fyzické kondice, psychické pohody a pročistí energetické dráhy. Thajská masáž je účinným prostředkem pro léčbu svalových potíží, ale také pro léčbu dlouhodobých chronických onemocnění.

Skvěle funguje, máte-li například zablokovaná záda, krk, namožená ramena, lopatky či naražený kotník. Častým důvodem, proč nás klienti navštěvují, je bolest hlavy. Pomáhá unaveným chodidlům, bolavým kloubům, uvolňuje natažené svaly, posiluje nervový systém, napomáhá správnému oběhu krve. Zejména je pak vhodná jako prevence před všemi těmito zdravotními problémy.

Masér používá celého těla, ale doteky chodidel či lokty jsou vždy cílené a není používáno síly. Důležité pro thajské masáže je obrovské soustředění a dokonalé sladění pohybů.

Není doporučena krátce po uzdravených zlomeninách, při zánětu šlach, kdy je nutný klid pro uzdravení.

???? Pro inspiraci, Lenčina skupina zaměřená na Thajské masáže:
https://www.facebook.com/LenkaLorien/

Komu jsou setkání určena?
• zajímají vás masáže/terapie/dotek (zkušení i nezkušení)
• zaujal vás host či téma setkání
• zajímá vás sdílení zkušeností

Harmonogram:
17:30 otevření dveří Prostoru Rybalka
17:45 doporučený čas příchodů
18:00 zahájení setkání
22:30 ukončení setkání

Místo setkání:
Prostor Rybalka (Rybalkova 55, Praha 10)

Kudy kam:
Prostor Rybalka najdete ve spodní části Rybalkovy ulice v blízkosti jednoho ze vstupů do parku Grébovka (velký nápis 'Rybalka' a zvonek).

Co s sebou:
Volný oděv (tepláky/legíny, tričko), otevřenost a zvědavost.

Vstupné: 300 Kč
Kapacita: 20 účastníků

Rezervace místa na setkání:
https://forms.gle/UZuJ4ZVRKTnDq8VJ6

Spolujízda, pozitivní zkušenosti a doporučení

Cena: 300
Lektor: Lenka Lorien Lakshmi
Pořadatel:
Setkávání příznivců masáží a příbuzných oborů, kterým dává smysl sdílet a inspirovat se navzájem. (workshopy pro zkušené maséry i úplné laiky, sdílení, networking)

Kontakt: Marek Šťastný
Tel.: 724913720