Digitální nomádství jako cesta osobního růstu

Digitální nomádství může být úzce spojeno s osobním růstem. V práci trávíme většinu svého času. Tak proč nespojit osobní růst, práci a k tomu ještě to co nás baví? V tomto článku se dozvíte, co je to vlastně digitální nomádství a proč to není úplně lehké.
Rozvojem moderních technologií se otevírá cesta k modernějšímu způsobu života. Kdo by si představil před pár lety, že vývoj v tomto oboru půjde takto dopředu.
Začínáme se věnovat sami sobě, svému osobnímu rozvoji, své pohodě a svobodě.
Digitální nomádství je o své vlastní zodpovědnosti. Už nedáváme vedení své práce do rukou svým nadřízeným. My sami jsme svým nadřízeným. Musíme si práci zajistit, vyhledat, rozvrhnout a vytvořit výsledek. Slyšeli jste už o prokrastinaci? Zkuste si pracovat z domova. Není to tak jednoduché, jak se zdá.
Mnozí závidí tzv. Digitálním nomádům, ale už nevidí práci, kterou všichni musí vykonávat. Jsou páni svého času, ale jejich cesta rozhodně nebyla jednoduchá. Je to vše o odvaze vkročit do neznáma.

Digitální nomádství otevírá brány ke svobodě a k osobnímu růstu.

Kdo je digitální nomád?

Digitální nomád je člověk, který pracuje přes internet tzv. na dálku a většinou u toho ještě cestuje. Spojuje svou práci s cestováním.
Člověk už nechce být zavřený celý život na jednom místě, zjišťuje, že se dá žít jinak a svobodněji.
Digitální nomádství je životní styl. Je to o cestování, ale ne takové jaké myslíte. Je to o cestování hlavně sami v sobě. Poznáváme nové situace, neustále se učíme a pracujeme hlavně na sobě. Je to touha cítit život v žilách, prostě prožít život jinak.
Může se zdát, že tohle je ta práce snů, kterou bychom chtěli. Jenže tato práce není jen o práci pro klienty, ale hlavně o práci na sobě.
Digitální nomád může být freelancer, podnikatel i zaměstnanec. V tomto článku se hlavně věnuji digi nomádům na volné noze.  

Proč to teda není tak jednoduché?

Musíš se neustále vzdělávat

Bez toho to prostě nejde, ty chceš nabídnout klientům to nejlepší, co umíš. Tím si můžeš zajistit klienty, kteří chtějí také to nejlepší a dokážou tě dostatečně finančně ohodnotit. Tím získáváš čas, který můžeš věnovat sám sobě nebo někomu jinému.

Naučit se hospodařit s penězi

Ne každý měsíc je posvícení. Jsou slabší nebo silnější měsíce, takže nemůžeš hned všechno utratit. Část peněz si necháš na vzdělání, cestování či investování.

Naučit se jednat s lidmi - klienty

Naučíš se vyjednávat s klienty i odmítat nabídky, které nejsou pro tebe ty pravé.

Naučit se spolupracovat

V tomto oboru si pomáháme, spolupracujeme a radíme si. Další pokrok v myšlení.

Naučit se plánovat

V tom je síla tvého času, organizace projektů tak, aby zbyl čas i na tebe.

Prokrastinace se netoleruje

Ach to odkládání. Všechno je důležitější než ten otravný e-mail pro klienta. Ale stejně musíš zasednout a napsat to. A vidíš? Je to hotové, jen se do toho pustit!

Je to prostě podnikání jako každé jiné, musíš mít v sobě dostatek odvahy a sebedisciplíny. Není to práce pro každého, je to dlouhá a občas i trnitá cesta.Autorka článku: Petra Frenzelová.
 

Komentáře

zatím žádný. Napište svůj komentář jako první - klikněte zde.

Tento článek je zařazen do kategorie Životní styl.
Pro výpis všech článků pokračujte na hlavní stránku blogu.
Kromě článků na LetáčkuCZ najdete hlavně katalog kurzů, seminářů a akcí pro osobní růst různých pořadatelů v ČR (a zahraničí).

Vybrané akce

Akce osobního růstu v zahraničí:
26. – 31.7.2019, 5 dnů
KRAJINOU NÍZKÝCH TATER
Markéta Černocká, Jiří Žemlík, Nízké Tatry, Muráňská planina, údolí Hronu
18.7.2019, 4 hodiny, 18:00 – 22:00
Večerní konstelace
Rybalka
21.7.2019, 9 hodin, 9:30 – 18:00
konstelace v Brně
Domeček, Antonína Procházky 5, Brno
21.9.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
7. – 11.8.2019, 5 dnů
Holotropní dýchání
Skřidla 8
7.8.2019, 3 hodiny, 9:00 – 12:00
Hrajeme si montessori
A centrum o.s.
13. – 15.8.2019, 3 dny
Tantrická masáž
Dům osobního rozvoje MAITREA