Tak už jdu! Aneb překroč svůj strach. Přechod přes žhavé uhlíky na Ptýrově

Už dlouho jsem “to” chtěla vyzkoušet. Chodit po žhavém uhlí. A “náhodou” na mě na Facebooku vykoukla akce “Circle of Life”. Skvělá kombinace! Rodinné konstelace a přechod uhlí. Bylo rozhodnuto. Jedu.

80 km severovýchodně od Prahy, za Mladou Boleslav. Do malé vesničky Ptýrov, hodinku cesty za Prahou. Na krásný zrekonstruovaný statek, ve kterém najdete “venkovské sídlo” Institutu pro zrychlené učení Hampson. Tam to všechno proběhlo...

Moc se mi tam líbilo a akce dle mě perfektní. Když jsem se pro tuhle akci rozhodovala, byly pro mě důležité hlavně 2 věci. Osobnost lektora (průvodce) a náplň akce. Výhodou bylo, že Pavla Sudíka, našeho průvodce celým víkendem, osobně znám. Mám k němu plnou důvěru a vím, že je to člověk se spoustou životních zkušeností a vnitřní moudrosti. Akci překrásně vedl. Žádný tlak, velký prostor pro všechny, ale zároveň jasný záměr a vedení.

Také kombinace rodinných konstelací a přechodu ohně jako rituálu po konstelacích se mi zdá super. Prostě “jen přechod ohně” - to pro mě ještě nebylo to ono :) A tohle? Parádní. Vnímám to tak, že v konstelacích jsme měli příležitost “odkopat a pročistit” přesně to téma, které nás v životě nejvíc blokovalo nebo omezovalo a rituálem přechodu přes uhlíky ho plně uvolnit, pustit a přejít na novou úroveň.

Co se mi ještě líbilo:

 • Klid a ticho, žádný provoz, zpěv ptáků a řehtání koní (hned za statkem jsou velké výběhy), možnost jít na procházku do přírody.

 • Autem se dá zaparkovat přímo v areálu, takže žádný stres, jestli se mi s ním něco stane.

 • Po příjezdu dostanete kartičku, kde je napsaný kód od Vašeho pokoje a hlavního vchodu. Bezproblémově tak můžete kdykoliv dovnitř i ven a nestaráte se o klíče… A cítíte se velmi bezpečně, protože nezvaná návštěva se dovnitř prostě nedostane.

 • Žádné trapasy se jmény - na kartičku z druhé strany totiž napíšete, jak si přejete býti oslovováni a nosíte s sebou na krku. Což je fakt praktické :) Už žádné věty typu “Ehm, sorry, já zapomněl/a, jak se jmenuješ...”

 • Útulné jednolůžkové pokojíčky s vlastní sprchou a WC.

 • Zapomněli jste zubní kartáček nebo ručník? Není problém, na místě se dají koupit.

 • Celý den si můžete sami uvařit kávu, čaj, nalít džus, filtrovanou vodu, dát něco na zub.

 • Velmi chutná vegetariánská kuchyně a příjemný pak kuchař

 • Kávičku nebo jídlo si můžete vychutnat i na terásce, když je pěkně. Je tu i místečko pro kuřáky, kde se dá dobře pokecat.

 • Relaxační místnost s matracemi a lehkými dekami pro případ, když by Vám bylo chladno. Využívá se jak pro výuku, tak na konstelace.

 • Další učebna s krásnými velkými křesly.

 • Velký sál pro pohybové aktivity se 2 velkýma reprobednama.

 • Zahrada, venkovní bazén, lezecká stěna, karimatky, různé sportovní vybavení.

 • Ozvučená zahrada, místnosti i pokojíčky.

 • Menší skupinky, větší intimita v procesu. Proto vzniká velmi rychle pocit, že se všichni dobře známe a celý statek je pro nás a náš. Prostě pohoda a zábava, i když se učíme nebo jde do tuhého… Kapacita je 12 lidí pro výukové programy, pro přechody a teambuildingy až 17 osob.

Mírné nedostatky:

 • místo není bezbariérové, ale maminka s kočárkem by si nějak poradila
 • když jsem přijížděla, nemohla jsem to na návsi najít. Ale to může být jen moje "nevidění" obrovského nápisu na domě, hihi.

Vřele doporučuji na Ptýrov někdy zavítat. Sami nebo i s Vašimi dětmi. Nejen na přechod uhlíků :) Může to být na víkend s angličtinou, na teambuildingovou akci, nebo si areál můžete pronajmout pro vaše účely.

A když byste chtěli poslechnout a vidět Pavla, koukněte na video. Na Večeru setkání v roce 2013 mluví o tajemství zrychleného učení a o tom, že on sám je málomluvný introvert, který nevěří na to, že je dobré dávat lidem rady :)
https://www.letacek.cz/blog/pavel-sudik-tajemstvi-zrychleneho-uceni-29

Super, že jste článek dočetli až sem! Jestli Vás inspiroval nebo pomohl v rozhodování, budeme vděční za jeho sdílení. Ať se informace dostanou k těm správným lidem :)

Tak krásné dny a přechodům zdar!


červen 2019

 

 

Autorka článku: Mgr. Magdaléna Januševská Polanská, spolutvůrce a průvodce na Letacek.cz
Osobní rozvoj je moje srdcovka. Můj, i ten váš 🍀 Občas dělám kurzy vaření a Emoční fitness, konzultace s využitím astrologie, jsem podnikatelka, matka, manželka. Prostě obyčejná žena, která žije na vesnici v domě s velkou zahradou a dělá, co miluje. Nar. 1976. Vystudovala jsem obor biologie-chemie na PřF Univerzity Karlovy (vaření a péče o tělo a ducha na molekulární úrovni :), prošla manažerskou kariérou v korporátu a spoustou rozvojových seminářů. Více než 15 let žiju a vařím pro skupiny osobního růstu v meditačním centru blízko Karlových Varů. Potkat se můžeme virtuálně přes telefon nebo na internetu, osobně v Lažanech u Karlových Varů a vlastně kdekoliv po světě. Těším se na naše propojení. 💗
www.dotknise.cz
https://www.letacek.cz/poradatel/magdalena-jp
https://www.letacek.cz/individualni/magdalena-jp
RECEPTY a vhledy prozatím na blog.dotknise.cz


 

Komentáře

zatím žádný. Napište svůj komentář jako první - klikněte zde.

Tento článek je zařazen do kategorie Konstelace.
Pro výpis všech článků pokračujte na hlavní stránku blogu.
Kromě článků na LetáčkuCZ najdete hlavně katalog kurzů, seminářů a akcí pro osobní růst různých pořadatelů v ČR (a zahraničí).

Vybrané akce

Výběr akcí ve Středních Čechách:
17. – 21.7.2024, 4 dny
VELKÁ LETNÍ HUDEBNÍ DOVOLENÁ
Dan a Jana Čadovi, Roztěž 26, 284 01 Vidice
19. – 24.7.2024, 5 dnů
KRAJINOU BRD A KŘIVOKLÁTSKA
Markéta Černocká a Jiří Žemlík, Brdy a Křivoklátsko
20. – 21.7.2024, 2 dny
Léčba lesem
Ivo Musil, Hájenka Vrátkov, Vrátkov 78
24. – 28.7.2024, 4 dny
PO PROUDU BEROUNKY
Markéta Černocká a Jiří Žemlík, řeka Berounka
27.7. – 2.8.2024, 7 dnů
Hledání Vize
Ivo Tříska, Roztěž u Kutné Hory
9. – 11.8.2024, 3 dny
Základní seminář Šamanská cesta
Ivo Musil, Hájenka Vrátkov, Vrátkov 78
22. – 25.8.2024, 4 dny
CESTA (do) SRDCE
Dan a Jana Čadovi, Roztěž 26, 284 01 Vidice
9.8.2024, 4 hodiny, 17:00 – 21:00
RODINNÉ SYSTEMICKÉ KONSTELACE ♥ 9.srpna Daniela Anna Andělová
Angel's Studio
15.8.2024, 4 hodiny, 18:00 – 22:00
Večerní konstelace
Maitrea - malý sál
15.8.2024, 3 hodiny, 18:00 – 21:00
Konstelace - CCP Fontána Plzeň
CCP Fontána Plzeň