Pondělí
19
října
Neděle
25
října

Jógové a meditační ústraní

honza dlabal
Zveme Vás na sebepoznávací a prožitkové soustředění v nerušeném prostředí přírody, u příležitosti indického svátku Navaratri. Motivem setkání je prohlubování osobních zkušeností a jejich společné sdílení a na cestě sebepoznání, na cestě Domů.

Pravidelná jógová cvičení, védántická praxe a modlitba pomůžou uvolnit mentální a tělesné napětí a nechají soustředit pozornost z vnějších podnětů “dovnitř” (praxe nididhjásana, meditace, pránájáma, ásany, očistné krije).

Denní program vede ke zklidnění a snížení vlivů mysli, uvolnění těla a odpočinku organismu. Poskytuje znovunabytí rovnováhy a tvůrčích sil, a také jiný úhel pohledu na svůj přirozený potenciál a osobní kvality.

Zaměříme se na otázky přirozených potřeb člověka, a na prostředky k jejich dosažení, za účelem setrvání ve vnitřní spokojenosti, klidu a míru. Tyto prostředky vycházejí z původních technik (návodů) tradiční Indie, vedoucích k přímé zkušenosti a rozpoznání reality:

Jóga-védánta- návody, vedoucí k úplnému zklidnění mysli a sjednocení s Životní tvůrčí silou.
Džnánajóga- učení o pravé podstatě Vědomí, o ne-duálním principu Skutečnosti.
Bhaktijóga- jóga oddanosti. Cesta osobní služby Nejvyššímu
Karmajóga - jóga konání v oddanosti

Setkání je vhodné pro začátečníky i pokročilé, intenzita cvičení a praxe je individuální. Programem ášramu provází Honza Dlabal (www.floresta.cz)

Příspěvky:
Ubytování a strava: 600,- / den
Náklady na prostor: 200,-/den
Program: vědomý příspěvek průvodcům

S sebou: Spacák nebo lůžkoviny (možno zapůjčit), oblíbené kuchyňské náčiní, zápisník a tužku, podložku/podsedátko na cvičení/sezení.

Přihlášky: V případě zájmu o účast se závazně PŘIHLAŠTE ONLINE ZDE: https://goo.gl/forms/htren2tw3iSwoXst2 , spolu se zasláním nevratné zálohy 500Kč na účet: 2200509951/2010 (záloha se vrací v plné výši v případě, že za sebe naleznete náhradníka).

PROGRAM:
Pondělí
19.00 večeře
20.00 úvodní společný večer, sdílení, meditace

Út - So
rozcvička / meditace
snídaně
jóga-védánta
příprava oběda, oběd
volný čas - práce na zahradě, odpočinek, procházka
jóga-védánta
příprava večeře, večeře
společný večer

Ne 14. června
rozcvička / meditace
snídaně
jóga-védánta
příprava oběda, oběd

Účast na jednotlivých částech programu je dobrovolná. V případě, že nemůžete na celý program, je možné přijet i na jednotlivé dny.

Spolujízda, pozitivní zkušenosti a doporučení

Do akce ještě 24 dnů
Cena: 5000 Kč
Lektor: honza dlabal
Místo konání:
Sklenářka
Meditační centrum Sklenářka
Kostelec nad Orlicí
Pořadatel:

Kontakt: Tereza Dlabalová
Další způsob kontaktu: http://www.floresta.cz