Čtvrtek
1
června
Neděle
4
června

Zrození bubnu a chřestidla

Aleš Fodor
Chceš si vyrobit šamanský buben snadno a rychle? Tak dál nemusíš číst, protože to nenabízím. Chceš-li si však se svým bubnem projít očistným procesem, který může být i velmi náročný, pak jsi tu správně.

Šamanský buben je pro mě přítel, s nímž sdílím těžké i veselé chvíle už mnoho let. Stal se mým průvodcem, učitelem, podporou. Dává mé práci sílu a pomáhá mi držet pozornost. Palička mě naučila držet rytmus. Je to na jedné straně hudební nástroj, jehož zvukové vibrace působí blahodárně na celou mou bytost, tak na druhé straně můj průvodce na šamanských cestách.

Výroba každého bubnu je pro mě velmi intimní záležitost. Aby mohl šamanský buben vzniknout, musí zemřít dvě bytosti. Musí zemřít strom, který poskytuje dřevo pro rám a musí zemřít zvíře, které poskytuje svou kůži. Tím pro mě vzniká velmi silné pouto. Pokaždé, když vezmu svůj buben do rukou, uvědomuji si, jak obrovskou má sílu. Buben je pro mě posvátný předmět, jehož výrobu i užívání vždy zasvěcuji vyšším záměrům.

Stejné je to i pro chřestidlo. Šamanská chřestidla jsou dle mého velmi nedoceněná. Sám jsem jim dlouhá léta nevěnoval žádnou pozornost. Až když jsem si vyrobil své vlastní, najednou jsem poznal jeho neuvěřitelnou sílu.

Pro zájemce nabízím možnost přijet se podílet na výrobě rámů a naučit se i to. Nevím přesně, kdy to budu dělat. Máte-li zájem, ozvěte se nám a domluvíme se.

Co se určitě naučíte?

jak očistit kůži
ušít buben
ušít paličku
ušít chřestidlo
Co zažijete?

proces propojení se se svým bubnem v průběhu rituální výroby
potní chýši
spolupráci v kmeni
zasvěcení bubnu duchům živlů
Lektor: Výrobou bubnu a chřestidla vás provede Aleš Fodor.

Úroveň: Zakladní – pro seminář nejsou potřeba žádné předchozí šamanské zkušenosti.

Harmonogram: Začátek je ve čtvrtek v 18 hodin. Konec je v neděli v odpoledních hodinách.

Místo konání: Akce probíhá na krásném místě uprostřed přírody na Zuckerově mlýně, poblíž vesnice Vidžín, okres Plzeň sever.

Ubytování: Celý pobyt je velmi přírodní. Zázemí Zuckerova mlýna tvoří malý srub, týpí a venkovní zastřešená jídelna. Ubytování je na louce ve vlastních stanech. Na místě je suchý záchod a k umývání slouží potok u louky. (Ale v případě potřeby si samozřejmě můžeme ohřát vodu na mytí podle potřeby).

Strava: Je zajištěna výborná vegetariánská strava z kvalitních surovin. Pokud potřebujete speciální dietu, dejte nám prosím vědět předem.

Cena:
Chceme, aby si seminář mohl dovolit každý. Cena je proto rozdělená na dvě části:
– na skutečné náklady
– a odměnu za vedení a organizaci, kterou si určíte sami podle hodnoty, kterou pro vás seminář má, a vašich finančních možností.

Skutečné náklady
Opravdové náklady vyčíslené na jednotlivce jsou 4850 Kč. Tato částka je pevnou součástí ceny.

Tato částka zahrnuje:

hotový rám na buben z masivního dřeva
surovou neočištěnou kůži z divokého zvířete
veškeré potřebné vybavení (to vám jen půjčím)
materiál na výrobu paličky
odvezete si buben, paličku a chřestidlo
vegetariánskou stravu
pronájem areálu
ubytování ve vlastním stanu
dřevo a bylinky na potní chýši
Odměna za vedení a organizaci
Volitelnou složku ceny semináře tvoří odměna za práci lektora, který vás bude seminářem provázet, a za organizaci semináře. Tuto částku si určíte sami na základě hodnoty, kterou pro vás seminář má, a na základě vašich možností.
Pokud jste momentálně ve špatné finanční situaci, je po dohodě možné si tuto složku nebo její část odpracovat formou pomoci na semináři.

Platba:
2500 Kč je záloha splatná při rezervaci
doplatek do ceny skutečných nákladů 2350 Kč je k úhradě do 15.5.
volitelná část odměny je splatná v hotovosti na semináři

Přihlášení: Přihlaste se pomocí formuláře na stránce https://www.samani.cz/zrozeni-bubnu-a-ch…
Do akce ještě 2 dny
Cena: 4 850 Kč + volitelná odměna pro lektora
Lektor: Aleš Fodor
Místo konání:
Zuckerův mlýn, poblíž vesnice Vidžín
Pořadatel:
Zážitkové semináře jsou postaveny na základě dlouholetých zkušeností, mnoha let praxe a učení se jak u Foundation for Shamanic Studies tak i u nativních šamanů z celého světa, v posledních letech pak především učitelů a medicinmanů z řad severoamerických Indiánů.

Kontakt: Jana Hanzlová
Tel.: 777648072
Další způsob kontaktu: www.samani.cz

Články

Intuitivní malování
Silvia Skalová
V článku se dozvíte, jak intuitivní malování vzniklo, s čím a jak může pomoci a další zajímavé informace. Autorkou je Silvia Skalová, průvodkyně nejen...
Osobní transformace Martin Skala. Konstelace.
Martin Skala
Skoro každý lidský příběh by vydal na knihu. Tohle je ten můj. O tom, jak jsem se dostal ke konstelacím a proč jimi žiji dodnes.
Enneagram
Anand Subhuti
Co je to enneagram, jak s ním pracovat, jak nám může ulehčit život a další se dozvíte v článku od lektora a terapeuta Ananda Subhuti. Magii práce s en...
Životní rovnováha - nejlepší podmínky pro život.
Jiří Černák
Často se hovoří o tzv. duchovní a materiální stránce života. Někteří lidé zdůrazňují důležitost duchovního života, jiní zase dávají přednost materiáln...
Co znamenají symboly Jin a Jang
Letacek a UI
Jin a Jang jsou symboly vycházející z korejské filozofie a kultury a jsou považovány za základní principy vesmíru a všech věcí v něm. Jin představuje ...
Monte Perdido. Kontakt s mimozemskou inteligencí (UFO), meditace, Ricardo González.
Bernadeta Hodková
Existuje UFO? Jak vypadá setkání s ním? Jsou nějaká vědecká studia o setkání s UFO? Kde o tomto tématu zjistit víc a kam se vydat na takové setkání? T...
Regresní terapie - hlubinná abreaktivní psychoterapie HAP
Martina Sloupová
Co je to regresní terapie, neboli hlubinná abreaktivní psychoterapie HAP, kdo ji vytvořil, s čím a jak nám může v životě pomoci a další zajímavosti se...