Sobota
8
srpna
Sobota
15
srpna

KOLA - LODĚ - RODINY aneb Ze života hmyzu

Markéta Černocká, Eva, Standa, Miloš a další
KOLA-LODĚ-RODINY aneb Ze života hmyzu
8.08.2020 – 15.08.2020
Chaty Osika, Česká Kanada
2.800/2.500/1.800
týdenní dovolená pro rodiny s dětmi v jižních Čechách

KOLA – LODĚ – RODINY aneb ZE ŽIVOTA HMYZU
Dovolená v České Kanadě
Chaty Osika v jižních Čechách
8.- 15.8.2020

Týdenní pobyt v jižních Čechách s programem pro rodiny, výlety na kolech po České Kanadě a výpravou na kanoích po řece.

Týdenní pobyt v jižních Čechách u Nové Bystřice v České Kanadě pro rodiny s dětmi od 5 do 11 let, můžete však klidně přijet i se staršími dětmi, miminky nebo bez dětí. Každý den bude dopoledne nebo odpoledne organizovaného programu pro děti s rodiči nebo bez rodičů na téma ZE ŽIVOTA HMYZU. Druhý půlden se můžete vydat na námi pořádané cyklovýlety pro rodiny s dětmi nebo dostanete mapu a tipy k vlastnímu programu ve vaší režii. Krajina nabízí výlety na kolech po zajímavých trasách malými asfaltkami krajinou lesů, tajemných balvanů a rybníků a historických míst. Nemohoucí malé cyklisty sbíráme cestou do auta s přívěsným vozíkem. Můžete přijet i bez kol. Lákavé jsou i procházky v okolních lesích – sběr hub a borůvek. Po večeři bude pro všechny děti nachystán večerníček a večerní hry, aby si rodiče oddechli, třeba v místní malinké hospůdce. Večer po uspání dětí nebo i s dětmi se můžete zúčastnit společného posezení u ohně, zpívání s kytarou, promítání v našem letním kině a jiných aktivit. Během pobytu vyrazíme společně na vodáckou výpravu na kánoích po Lužnici. Zúčastnit se mohou i začátečníci. Určitě bude i závod v orientačním běhu, stezka odvahy a nejrůznější hry pro všechny druhy hmyzu. I víly. A vezměte s sebou i babičky a dědečky!

Kdy: 8.-15.8.2020
Kde: Rekreační středisko Chaty Osika u Nové Bystřice: http://www.chatyosika.cz/
Cena týden program s jídlem: 2.800 Kč dospělí, 2.500 Kč děti, 1.900 Kč malé děti 2-5 let.
Ubytování zvlášť podle vašeho výběru.

REKREAČNÍ STŘEDISKO CHATY OSIKA - rodinný kemp s dlouholetou tradicí zasazený do krásné přírody České Kanady. Chatičky na louce a kolem lesy. Tábor zůstal stejný jako před lety – vzpomínka na prázdninová dobrodružství. Ideální místo k houbaření, koupání v nedalekém rybníku Osika, stejně jako prostor pro hry, posezení u ohně s kytarami. Kdo jednou kemp navštíví a prožije v něm svou dovolenou, velmi rád se vrací. Chaty Osika nabízí ubytování a rekreaci v areálu s 15 ti chatami. Krajinu mezi areálem s chatami a rybníkem Osika protíná známá úzkokolejka, která se svými parními turistickými vláčky dotváří kouzlo České Kanady.

Ubytování: chaty na slunné louce obklopené lesem nebo vlastní stany. K dispozici jídelna, sprchy, ohniště, hospůdka. Chatky jsou pětimístné (manželská postel nebo palanda + jednolůžko + dvě lůžka v podkroví). Velké rodiny mohou zkusit objednat celou chatu (5.800 Kč/týden) Rodinám s 1-2 dětmi stačí spodní části chaty (3.500 Kč/týden), osamělému rodiči s dítětem nebo i páru s 1 dítětem stačí podkrovní pokoj v patře chatky s odděleným vchodem (2.300 Kč/týden). Do všech částí chatky se dají vkládat matrace jako přistýlky (100 Kč/osoba/noc). Ceník ubytování v chatkách zde: http://www.chatyosika.cz/cenik/ Přírodní rodiny mohou postavit stan na louce u dětského hřiště nebo u naší polní kuchyně. Dá se přijet i s vlastním karavanem. Přístup ke koupelnám, o něco levnější cena. Ubytování se platí až na místě přímo majiteli kempu.

Stravování: celodenní 3x denně. Můžete si vybrat ze dvou variant, obě varianty budou letos opět vařeny našimi kuchaři v polní kuchyni na plynových bombách, servírované do ešusů venku:

1) strava blízká klasice - vaří Miloš - k snídani pečivo, džem, sýr, máslo, vajíčka, k obědu různé hotovky s masem (např. karbanátky, špagety se směsí, kuřecí rizoto...), k večeři opět teplé jídlo, víceméně už vegetariánské

2) strava blízká makrobiotice - kuchař v jednání - k snídani obilné kaše s ovocem, k obědu i večeři zelenina, luštěniny, tofu, uvařené obilí se zeleninou a rostlinnou bílkovinou na různé varianty. Bez mléka, bez cukru, bez předpisů.

S sebou: Vlastní povlečení a prostěradlo (možno na místě i zapůjčit od paní provozující kemp). Kola. Dále běžné věci na letní pobyt + sandály do lodě. Vlastní lžíce, hrníčky a misky (můžeme zapůjčit talíře a příbory, na místě jsou, jen ne pro všechny). Můžete přibalit buzolu pro orientační běh a cokoli hmyzího. Vítány jsou dětské kostýmy - broučci, berušky, čmeláci, včelky, potápníci, splešťule, ruměnice... ale klidně i pavouci, spidermani a nadpřirozené přírodní bytosti jako víly

Cena "týden programu s jídlem" ZAHRNUJE:
celodenní stravování, příspěvek na organizační zajištění této akce, ubytování organizátorů, vedoucích a kuchařů, pronájem kuchyně, 2 doprovodná vozidla s přívěsnými vozíky, mzda tří kuchařů a dětské vedoucí, diplomy, materiál na hry, odměny, poklady, zapůjčení a doprava vodáckého vybavení (lodě, vesty, pádla, barely) na vodácké putování.

Začátek akce: v sobotu 8.8.2020 odpoledne na místě
Konec akce: v sobotu 15.8.2020 po obědě.

Těší se na vás: Markéta Černocká, Eva Mališová, Standa Lysák, Miloš Marek, a další.

Přihlášky: Markéta Černocká, marketa@praminky.cz, 776 662 435

Česká Kanada - krajina jižně od Jindřichova Hradce, která připomíná Kanadu - hluboké lesy, roztroušené velké balvany, rybníky jako jezera, málo obydlená. Krajina roztroušených podivuhodných čertových balvanů, uspořádaných do rozsáhlých sestav, Setkáme se s kamennými miskami, kamennými bochníky porostlými zeleným mechem, rozpuklými kameny, kamennými plotnami a bránami, borůvkami… Hradisko, kamenný stůl, Čertův kámen, viklan Trkal, Kunžacký Stonhenge, Skalka, Stodůlky, Filipovy kameny, Čertovo koryto… vystoupáme na skalní útvary, z nichž vychutnáme zvlněnou krajinu České Kanady. Rybníky mají rezavou barvu, třeba Ratmírovský a Krvavý rybník - díky těžbě rašeliny. Nejvyšší bod České Kanady se jmenuje Vysoký kámen. Vstoupíme také do podzemí Kláštera u Nové Bystřice. Celou oblast protíná úzkorozchodný vláček.

Oblast Rajchéřov - krajina jižně od Landštejna, která byla 40 let odříznutá za „železnou oponou“ – neobydlená, se zbytky zbořených domů a alejí, hluboké lesy, roztroušené velké balvany, rybníky, nedotčená příroda rozložená na trojmezí Čech, Moravy a Rakouska.

Lužnice je řeka na jihu České republiky, přítok Vltavy. Lužnice reguluje vody mnoha rybníků ve svém povodí (například Rožmberku již od dob Jakuba Krčína z Jelčan nebo napájecím kanálem Zlatá stoka). V minulosti byla na řece provozována voroplavba. Celý horní tok Lužnice až k Veselí nad Lužnicí je součást CHKO Třeboňsko, jednoho z přírodně nejcennějších území jižních Čech, které je zařazeno do systému biosférických rezervací UNESCO. Lužnice patří u vodáků k oblíbeným českým řekám pro rekreační kanoistiku. Letos je v plánu plout buď loňský oblíbený úsek ze Suchdola do Majdaleny nebo "Starou řeku" z Majdaleny do Staré Hlíny.

Spolujízda, pozitivní zkušenosti a doporučení

Cena: 2.800/2.500
Lektor: Markéta Černocká, Eva, Standa, Miloš a další
Místo konání:
chaty Osika u Nové Bystřice
Pořadatel:
Nabízím semináře Rodinných konstelací, individální terapii (regrese, NLP, osobní konstelace a další techniky), pobyty v přírodě s programem, cesty do zahraničí a další

Kontakt: Markéta Černocká
Tel.: 776 662 435
Další způsob kontaktu: http://www.praminky.cz