Pátek
10
února
Pátek
17
února

LYŽÁK NA ŠUMAVĚ

Markéta Černocká a Jiří Žemlík
LYŽÁK NA ŠUMAVĚ II

běžkařský týden na horách

Filipova Huť
10.- 17.2.2023

Po předpředpředpředloňské romantické chatě v Jizerkách, předpředpředloňské Chaloupce v Jeseníkách, předpředloňské chatě v Krkonoších, předloňské tajné lockdownové výpravě a loňské chatě na Šumavě, tu máme Šumavu pokračování. Byli jsme běžkovat v Jizerských horách, byli jsme v Jeseníkách, byli jsme v Krkonoších, a byli jsme na Šumavě. A protože ta Šumava byla se sněhem nejvíc super, jedeme tam ještě jednou!

Hory a lyžování: chata leží ve Filipově Huti, v nadmořské výšce 1.100 m n.m., přímo na lyžařské stopě. Dle svých běžkařských schopností se můžete kvalifikovat do družstva Aáá a jet s Jurou větší okruh nebo do družstva Béé a jet s Markétou menší okruh. Obě družstva obvykle postupují spolu, družstvo Á si pak místo odpočinku v hospodě dá výstup na nějaký kopec nebo okruh navíc. Občas existuje i družstvo Cééé, které postupuje s námi, bez běžek. Vydáme se na Kvildu, Horskou Kvildu, Modravu, Zadov, Železnou Rudu, šumavská plesa a jiná známá místa. Družstvo CH pak sáňkuje a bobuje u chaty. Aneb kdo umí na běžkách, jede, kdo neumí, běží bez nich, nebo zůstane sáňkovat u chaty. (Kdo chce, může jet i na sjezdovky do nedaleké Kvildy)

Cena: 6.380 Kč – zahrnuje vše – ubytování na pokoji na posteli, vytápění, celodenní jídlo námi vařené, doprava surovin z Brna, organizace, materiál a ostatní). Cena byla oproti loňsku o 10% zdražena, jelikož chatu nám také o 10% zdražili, a jídlo ani nepočítáme. Pro ty, co byli s námi loni, tu máme absolventskou slevu právě těch 10%, tedy původní cenu, jako jste měli loni (5.800 Kč). Možnost čerpat ze socfondu. Cena nezahrnuje případné lanovky, vleky, sauny… Pobyt možno i zkrácený – vystřídání s jinými zkrácenými zájemci – ozvěte se, kdo potřebujete nebo chcete (preferujeme ale účastníky celotýdenní – organizačně jednodušší). Dětem se nebráníme, ale chata neposkytuje slevy na děti.

Ubytování: přímo v centru Šumavy v osadě Filipova Huť se nachází chata Fram. Kapacita objektu je 25 osob. Chata je svou polohou ideální pro zimní rekreaci. Má statut turistické ubytovny, je vyhledávanou základnou pro lyžařské túry po srdci Národního parku Šumava. Nejbližší obce jsou Modrava (2 km), Horská Kvilda (4,5 km) a Kvilda (5 km).

V chtě je místnost pro úschovu lyží, společenská místnost, vybavená kuchyně sprchy s WC pro muže, ženy a invalidy. V patře jsou jednoduše zařízené pokoje: 4L, 7L, 3L, 4L, 5L, 2L. Pokoje jsou vybaveny postelemi bez lůžkovin. Nutný je vlastní spací pytel. Objekt je nekuřácký. Parkoviště je u objektu.

Doprava: autem na parkoviště přímo u chaty. Spojení vlakem a autobusem z Prahy, Brna napíšeme přihlášeným. Vlak Horažd’ovice -Sušice. Ze Sušice autobusem Sušice – Modrava, resp. Filipova Huť

S sebou: běžecké lyže, hůlky a boty – vlastní nebo z půjčovny. A nebo sáňky, boby. Zimní sportovní oblečení, termosku, spacák, domácí obuv. Kdo má, tak vosky a hudební nástroj, společenskou nebo karetní hru.

Jídlo: bude 4x denně. Teplá snídaně, studený oběd s sebou, čaje, hned po návratu na chatu teplá polévka, večer pak teplá večeře. A nějaká tatranka a ovoce k tomu. Začínáme páteční večeří a končíme pátečním obědem – balíčkem na cestu.

Lyžařský odpočinek řídí: Markéta Černocká a Jura Žemlík

Program: večery naplníme dle schopností a nálady skupiny zpěvem. A též večery deskových her – společenské deskohraní, případně kartohraní. Některé večery bude i kino promítané dataprojektorem na stěnu. Rozhodně musí být oblíbené večerníčky. Program necháváme uzrát. A taky oslavíme Valentýna!!

Datum: od pátku 10.2. do pátku 17.2.2023 (turnus). Příjezd možný brzy odpoledne nebo taky klidě až pozdě večer, jak se vám to hodí. Odjezd poslední den dopoledne.

Přihlášky: Jura Žemlík,
jzemlik@email.cz,
telefon: 608 380 802

Přírodní, technické a historické zajímavosti okolí
Poloha chaty se jeví takřka ideální. Z Filipovy Huti je možné podnikat lyžařské túry pro náročné i méně náročné do všech stran. Je možné se za chvilku dostat na Horskou Kvildu nebo na Modravu, delší výlet představuje trasa na Roklanský potok na Rybárnu a odtud na Tříjezerní slať, na Javoří pilu, na Poledník nebo na Oblík. Jinou možnost výletu představuje trasa směrem na Lovčí skálu, na Ptačí nádrž na Březník nebo do SPR Prameny Vltavy. Přes Kvildu, kde jsou dobré podmínky pro sjezdové lyžování, se lze dostat dál, pokud návštěvníkovi nestačí okolí Filipovy Huti. Podobně přes Modravu lze dojít nebo dojet na Vydru, na Srní nebo až do Rejštejna.

Filipova Hut‘ – nejvýše položená šumavská osada, součást „Šumavských plání“. Rázovitá stavení se zachovalými původními stavebními prvky. Dobré rozhledy, velmi pěkný výhled na Roklan (Velký Roklan 1453 m n. m., druhý nejvyšší vrchol Šumavy).
Antýgl (4 km) – kulturní Památka. Původně skláma, později Královácký dvorec, pak hostinec.
Březník (8 km) – nad soutokem Luzenského a Březnického potoka hájenka. Dobrý výhled na Luný (1373 m n. m.).
Bučina (13 km) – dříve nejvýše položená osada (1153 m n. m.) Čechách. Nově vybudovaná kaple. Nádherná vyhlídka na jižní část Šumavy a Alpy. Hraniční přechod pro pěší a cyklisty. Informační středisko NP Šumava.
Buková slať (995 m n. m.) – horské vrchoviště v původním stavu převážně porostlé klečí. Rezervací vyhlášena v r.1923 J. Schwartzenbergem. Nepřístupná.
Horská Kvilda (4,5 km) – typická šumavská horská obec. U Famerského potoka se zachovala sejpová pole, pozůstatky středověkého rýžování zlata. 0 životě zdejších dřevorubců psal Karel Klostermann ve své povídce „Bílý samum“ a v dalších.
Modravské slatě (5 km) – největší a nejzachovalejší komplex vrchovištních rašelinišť na Šumavě. Klidové území, žije zde tetřev hlušec, čečetka zimní aj.

Vybrané akce:

11. – 16.4.2023, 6 dnů
Čištění jezírka
Sklenářka
Datum není stanovené
61. Setkání příznivců masáží v Praze
Centrum Loreto na Praze 8 (Štorchova 1555/5)
Datum není stanovené
Roční online kurz Ekozahrady 2023
https://kurzy.ekozahrady.online
Datum není stanovené
Pohybová terapie - zdravotní cvičení
Příbram
Datum není stanovené
On-line program Šťavnatý návyk
Facebook
Datum není stanovené
Na vlně ženství - jsi nádherná
~Online
6.4.2023, 4 hodiny, 18:00 – 22:00
Večerní konstelace - období transformace
Rybalka
8.4.2023, 5 hodin, 9:00 – 14:00
Andělské rodinné konstelace ve Znojmě
ul. Holandská 2732/8,Znojmo
16.4.2023, 3 hodiny, 18:30 – 21:30
AUTOGENNÍ TRÉNINK – ÚČINNÁ MEDITACE, RELAXACE A AUTOSUGESCE (2 VEČERY-AT)
Maitrea, Týnská ulička 6/1064, Praha
21. – 23.4.2023, 3 dny
Základní kurz focusing
Pertoltice u Frýdlantu v Č. příp. Roškopov u Staré Paky
22.4.2023, 7 hodin, 10:00 – 17:00
KONSTELACE s Emou Kuby - PRAHA - Staré Město
Železná 18, Praha 1
Cena: 6.380 Kč
Lektor: Markéta Černocká a Jiří Žemlík
Místo konání:
Chata Fram, Filipova Huť, Šumava
Pořadatel:
Nabízím semináře Rodinných konstelací, individální terapii (regrese, NLP, osobní konstelace a další techniky), pobyty v přírodě s programem, cesty do zahraničí a další

Kontakt: Jiří Žemlík
Tel.: 608 380 802

Články

Enneagram
Anand Subhuti
Co je to enneagram, jak s ním pracovat, jak nám může ulehčit život a další se dozvíte v článku od lektora a terapeuta Ananda Subhuti. Magii práce s en...
Životní rovnováha - nejlepší podmínky pro život.
Jiří Černák
Často se hovoří o tzv. duchovní a materiální stránce života. Někteří lidé zdůrazňují důležitost duchovního života, jiní zase dávají přednost materiáln...
Co znamenají symboly Jin a Jang
Letacek a UI
Jin a Jang jsou symboly vycházející z korejské filozofie a kultury a jsou považovány za základní principy vesmíru a všech věcí v něm. Jin představuje ...
Monte Perdido. Kontakt s mimozemskou inteligencí (UFO), meditace, Ricardo González.
Bernadeta Hodková
Existuje UFO? Jak vypadá setkání s ním? Jsou nějaká vědecká studia o setkání s UFO? Kde o tomto tématu zjistit víc a kam se vydat na takové setkání? T...
Regresní terapie - hlubinná abreaktivní psychoterapie HAP
Martina Sloupová
Co je to regresní terapie, neboli hlubinná abreaktivní psychoterapie HAP, kdo ji vytvořil, s čím a jak nám může v životě pomoci a další zajímavosti se...
Panchakarma
Lenka Lorien Kolárová
Co je to panchakarma, jak a kde vznikla, jak funguje, jak může zlepšit naše zdraví, redukovat stres, omladit naše buňky a další se dozvíte v článku od...
Theta Healing
Petra Frenzelová
Co je Theta Healing, kdo ho vytvořil, s čím nám může v životě pomoci a další zajímavosti se dozvíte v článku od Petry Frenzelové, která s touto metodo...