Pátek
25
října
Pondělí
28
října

Podzimní retreat ve SVATÉ MÁŘÍ s rituálem Samhainu (sebepoznání, hluboké uvolnění, regenerace, pohybová terapie)

Dagmar Volfová
Prodloužený víkend od pátečního podvečera do pondělí (státní svátek)

na nádherném místě v srdci přírody v Pošumaví

Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

Podzim je pro nás částí roku, kdy padající listí připomíná, že nechat něco odejít, ukončit, může být i pří~jemné. Kromě somatických praxí pro probouzení vědomí ve svém těle a různé formy meditací v klidu i pohybu toto podpoříme i skrze keltský rituál Samhainu.

Těšit se můžete na příjemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, vnitřní sílu a rovnováhu

Vede Dagmar Volfová a rituál pro Samhain povede Klára Marušincová

https://simhayoga.cz/vikendove-seminare

Tento prodloužený víkend je čas pro vyživení sebe sama a svých zdrojů. Až skrze vnímání svého těla a usazení v něm můžeme najít ukotvení a vnitřní klid.

Podzim je pro nás částí roku, kdy padající listí připomíná, že nechat něco odejít, ukončit, může být i pří~jemné. Kromě somatických praxí pro probouzení vědomí ve svém těle a různé formy meditací v klidu i pohybu toto podpoříme i skrze keltský rituál Samhainu. Proč rituál? Protože dokáže být nápomocný při posunu vědomí.

Můžete se těšit opět na laskavé usazení ve vlastním těle pro více klidu a vnitřní síly.
Hledání a nalézání své jedinečné rovnováhy a středu, kam se můžeme stále navracet.

To vše pak můžete přenést v jedno~duchosti i do své každodennosti.

Zažijete jaké to je, když se tělo a léčivé životní vibrace v něm probouzí i skrze hlas a jemný pohyb. Pomáhají rozpustit stará zamrznutí, která již mohou odejít. Léčí se tak nervový systém a regeneruje celé tělo i mysl.

Samhain je staré keltské slovo označující svátek podobný našim dušičkám. Jeho původní význam však daleko přesahuje uctění předků. V srdci slova je „sam“ – léto (pozdější anglické summer) a „fuin“ – konec, uzavření. Přichází období roku, kdy se světlo stahuje do ústraní a my se můžeme nechat obejmout tmou. Spočinout. Samhain je přechodem. Důležitým přechodem pro ty chvíle v našich životech, kdybychom rádi něco ukončili. Odpoutali se od aspektů, které jsou již připravené odejít. Samhain je období, které uzavírání napomáhá. A přesně tento moment si během rituálu ve Dvoře Svatá Máří dopřejeme. S laskavostí k sobě a s důvěrou i ve tmě. Rituálem vás provede Klára Marušincová, psycholožka a konstelářka se šamanským přesahem.

Co vás na retreatu čeká?

Jemné praxe pro probouzení energie a vědomí – 10 bloků v prodlouženém víkendu:

~ synergie tantrické hatha jógy a Continuum movement (kontinuum a jóga terapie najemno pro rozpouštění starých zamrznutí v těle, vyživená páteř, psoas a uvolnění proudění životní energie ~ rozšíření vědomí do těla, být přítomní se Sebou a umění pozorovatele),

~ životodárné vibrace vlastního hlasu ~ hlasová cvičení, která probouzejí život v nás ~ otevírání možnosti zvučit, dovolit si to a objevit cestu k sobě a sebepřijetí skrze jemné zvučení, vnímání těla a přijetí vlastního hlasu

~ jemná pohybová meditace Tandava – tanec Šivy pro rozšířené vědomí a léčení srdce (praxe kašmírského Šivaismu)

~ zpěv bhadžanů a manter s harmoniem

~ tématická konstelační cvičení – konstelační náhledy (hravou formou a s lehkostí pro hlubší pochopení některých našich postojů a vzorců chování které nám jsou užitečné a nebo které už nám neslouží a můžejem je propusit)

~ Samhainový rituál, který povede Klára Marušincová

Součástí budou i tichá rána ~ čas po probuzení a po ranní praxi, abyste si mohli opravdu odpočinout sami se sebou. Praxe bude probíhat, ale ve společném prostoru a při snídani si užijeme více sami sebe a přítomnost klidu.

Jako vždy, veškerý nabízený program je dobrovolný ~ kdykoliv můžete nějakou část vynechat a užít si třeba sami čas v přírodě nebo prostě spočinout

Dále si dle chuti můžete užít koupání v zahradním jezírku a biotopu, objednat si bylinkovou saunu, která je přímo v areálu, projít se na rozlehlých pozemcích, jen tak spočinout u krbu na pohodlné pohovce s knihou (je zde i knihovna plná zajímavých knih), seznámit se zvířecími obyvateli… A třeba i vyrazit na výlet po Šumavě, na procházku do Boubínského pralesa aj.

Nově je tu stojí i speciální velká meditační titanová pyramida Zlatonka (více info u majitelky, Aničky). V prostoru Dvora Svaté Máří najdete i velké množství krystalů a několik malých meditačních tianových pyramid ~ pokud vás tato forma meditace zajímá, Anička vám ráda vysvětlí jak s krystaly či malými meditačními pyramidami zacházet.

Pro koho je retreat určen?

Pobyt je vhodný pro ženy, muže i páry.

Praxe není fyzicky náročná a není nutné mít zkušenosti přímo s jógovým cvičením – esence praxe není v praciznosti jógových pozic. Je ale nutné mít zájem o sebe, svůj vnitřní prostor neb jemné somatické praxe vás povedou k Sobě.

Retreat je vhodný čas pro osobní regeneraci.

Jak probíhá společná pohybová praxe?

Praxe je vedená jemně s ohledem na všechny přítomné,

není nutná fyzická zdatnost. Lze se účastnit i v případě různých zdravotních omezení – prosíme info předem a domluvíme se.

Výživa pro nervový systém

Možná už jste přečetli spousty duchovních knih, mnohé z nich mluví o vnitřní svobodě a o tom, jak zacházíme se svou myslí

My ale půjdeme hlouběji. Do praxe, do těla. Protože ve staženém těle a v místech, kde necítíme, jsou uloženy naše staré programy, které nás podvědomě ovládají a nedovolují nám být tak vnitřně svobodní, jak bychom si přáli

Proto bude uvolňovat ~ skrze zvuk a jemný pohyb ~ postupně různé části našeho těla a opečujeme nervový systém

Když je tělo a nervový systém v napětí, nepustí nás to totiž ani do meditace

Skrze blahodárné uvolnění budeme meditovat v našem těle v jemném vyživujícím pohybu i klidu

Praxe je obohacená i o poznatky Petera Levina, který přišel s prohloubením pochopení somatického prožívání

a také aplikaci polyvagální teorie Stevena Porgese, která nejen vysvětluje jak pracuje náš nervový systém, ale také nás vede ke snadnějšímu znovu-nalézání vnitřní rovnováhy skrze pochopení toho, jak my sami jedinečně fungujeme

Využijeme jedinečnou polyvagální teorii v praxi – tonizaci bloudivého nervu, který reguluje naše důležité životní funkce, homeostázu a pocit pohody …či jeho absenci. Také spolu s naší vývojově nejstarší částí mozku – „plazím mozkem“ a v propojení se svalem psoas jsou informátory o tom, zda se cítíme ve svém těle a v životě v bezpečí. Pokud se cítíme v ohrožení, tělo ani nervový systém se nemůže regenerovat. Proto je důležité, aby praxe byly vedeny jemně a lektory, kteří mají povědomí o práci s traumatem. Budeme také podporovat zdravé a živé hranice našeho těla. Aby si mohlo dovolit se uvolnit a my mohli plynout životem s důvěrou.

Díky praxi tekutinového těla opečujete do hloubky tělo fyzické a energii v něm a uvolníte i mysl, která si také bude moci konečně odpočinout. Vyživíme a opečujeme i páteř a mozkomíšní pulzaci života v páteři (praxe funguje podobně jako kraniosakrální terapie) ….a uvolníme i psoas ~ sval duše

vše v klidu a jemnosti

Můžete se těšit na sváteční pří-jemný čas spočinutí pro vyživení sebe sama a napojení na své zdroje

Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie. Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné ásany (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.
Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i Continuum movement (kontinuum), tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla.

Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché
Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše
a také pánevní dno a bránici – spolu tvoří živý střed těla a jemná péče tak přináší úlevu od bolestí zad i dalších obtíží.

Těšit se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu

Kurzovné: „early bird“: snížená cena kurzovného 4300 Kč (prvních 7 míst)

Plná cena kurzovného je 4900 Kč

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 4600 Kč za 4 dny pobytu (3 noci). Strava je kvalitní vegetariánská plná penze (případné potravinové alergie prosíme hlásit předem).

Stravování: skvělá domácí vegetariánská plná penze formou švédských stolů a pokud nám dáte vědět předem tak i s možností vegan, bezlepek, bezmléka aj.

Vařit bude ajurvédská specialistka Hanka Svíčka a my se na ní a její moudrou výživu už moc těšíme!

Termín: 25.10. – 28.10. 2024 (pátek až pondělí, což je státní svátek)

Začínáme v pátek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří, končíme v pondělí pozdnějším obědem.

místo: Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

Lektorky:

Dagmar Volfová (Kala Aryavrat)
Jógové semináře vedu jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a vede do hloubky. Vycházím ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, kterou jsem se vydala před 12 lety studovat do Indie a Thajska (RYT 550) a také čerpám z 6 letých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Další roky mi pak probuzenou kundalini pomohly integrovat somatické přístupy a spojení s moudrostí těla, zejména metoda Continuum movement, tj. praxe tekutinového těla, kterou jsem pak studovala 5 let na Somatische Akademie Berlin. Tato praxe jemně opečovává fyzické tělo a nervový systém, pomáhá rozpouštět stará traumata, která již mohou odejít a žít ve zdravém vědomém těle. Studium nikdy nekončí. Aktuálně se učím být mámou dvouletého syna. Mám ráda čas v lese, zelenou barvu, hořkou čokoládu, zpívám, tančím a hraju na harmonium. Píšu články o cestách světlem i stínem a provázím na cestě vnitního poznání.

Klára Marušincová:
„Jsem psychoterapeutka a konstelářka. Ale nejvýstižněji se cítím jako překladatelka. Kromě toho, že miluji cizí jazyky, tak jádrem mé práce je propojování různých světů, tak, aby si mohly porozumět a setkat se ve větší blízkosti. V praxi rodinné psycholožky překládám svět dětí do světa dospělých a obráceně. V mé šamanské praxi přináším obrazy z rituálů do našeho moderního světa. A věřte, že to funguje i obráceně, protože ten nehmotný svět je zvědavý na ten náš 🙂 Jsem velmi vděčná, že na tomto retreatu budu moci spolu-tvořit rituál Saol. Spolu s vámi a úchvatným duchem místa ve Svaté Maří.“ www.klara-mar.cz

A jaké jsou zkušenosti ze seminářů?

„Děkuji Dáši, ano, tato praxe je velmi to ono, mnohovrstevnatá, vyplavující, odkrývá to co bylo zapomenuto, zázrak těla…celého Vesmíru.

Děkuji za Tvoji cestu, že jsi mohla dojít až sem a děkuji za sdílení a nabízení toho co jsi poznala. Jsme takoví archeologové 🙂

Vím, že hledám hluboké poznání, či spíše pravdu o životě, a jednou z ní je i toto: nechat Vesmír, mé tělo činit zázraky…“

~ Renáta

„Jsem naprosto nadšená, nad tou transformací a tím, co v sobě pozoruji za změny. Cítím i rozdíl v terapiích a jsem i více nacítěná na sebe. Hlava už není tolik v popředí a nej myšlenka pro mě nemít lineární cíl. Dovolim si říct, že ty jsi tím posledním dílem do skládanky mého učení, porozumění sobě samé i v mé profesi. Necítím změnu jen na této úrovni, ale i na té nejhlubší nejintimnější. Žádné cvičení, přístup mě tak nezměnil, jako tvé vedení. Ráda tě poslouchám, je mi příjemný tvůj hlas i projev a naprosto si to užívám s tebou.“
~ Silvie

„Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete. Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a velmi rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.“
~ Petr

„Chtěla jsem Ti moc poděkovat, bylo to skvělé se dostat zase k sobě a potkat se sama se sebou.“
~Petra

„Bylo to krásné. Objevuji nové světy a to mám ráda.“
~Ivana

„Děkuji Vám za skvělý seminář. Spoustu věcí jsem si díky Vám srovnal. Od semináře téměř denně cvičím pozdrav slunce, podle videa, které máte na youtube. Moc se nám s přítelkyní líbí, s jakým nadšením říkáte mantry, každé slovo opravdu pohladí duši.“

~ Tomáš

Do akce ještě 4 měsíce
Cena: 4300 Kč early bird
Lektor: Dagmar Volfová
Místo konání:
Dvůr Svatá Máří
Dvůr Svatá Máří je oáza v přírodě Pošumaví, kousek od Vimperka.
Jedno z nejkrásnějších retreat center v ČR.
Nová stavba, pohodlné pokoje, krb, sauna, úchvatný výhled,
samota, lesy, potok, zahradní biotop a opravdu nádherné prostředí uvnitř i vně
Pořadatel:
Jsem lektorkou tantrické hatha jógy, rituálů tantry pravé ruky a somatické praxe zvané kontinuum movement. Několik let jsem žila a studovala v Indii, získala mezinárodní certifikaci RYT Yoga Instructor 500+ a také absolvovala šestiletá studia tradiční tantry pravé ruky po jejichž dokončení jsem obdr…

Kontakt: Dagmar Volfová
Další způsob kontaktu: https://simhayoga.cz/vikendove-seminare

Články

Meditace, upřesnění pojmu
Nishkam
"Meditace" je slovo, které se využívá v několika významech a tak velmi často způsobuje nedorozumění a nepřesnosti.
Co je a co není EZOTERIKA
Redakce Letacek a AI
"Ezoterika" (nebo esoterika) je slovo, které se často využívá nepřesně. Všiml jsem si nepřesnosti dvou druhů - buď se ezoterika používá pro něco ducho...
Petr Litvák. Kořeny lotosu #1 video-rozhovor.
Nishkam
Příprava tohoto rozhovoru trvala 3 roky. Konečně vám s radostí představujeme skvělého člověka a našeho kamaráda Petra Litváka. Muže z Havířova, který ...
Proces životní integrace - LIP
Mgr. Petra Pejchalová
Co je metoda LIP, kdo ji vytvořil, jak vypadá práce s LIP, co vše tato poměrně nová technika umí a další se dozvíte v článku od Petry Pejchalové. Dalš...
Plačící miminko může pomoci své matce řešit její minulost. Zkušenosti z terapie.
Lenka Lorien Kolárová
Vilma si představovala krásný porod, skutečnost však byla úplně jiná. Její malé miminko navíc po porodu neustále plakalo a nešlo utišit. Rozhodnutí mu...
“Necítím sama sebe” aneb kam může vést dětství s agresivním otcem. Zkušenosti z terapie.
Lenka Lorien Kolárová
Dnes dvacetiletá Jitka prožila traumatické dětství, které vedlo k mnoha pozdějším problémům. Terapeutické postupy spolu s důvěrou však udělaly v jejím...
Metoda TRE®. Uvolňování napětí, stresu a traumat z těla.
Mirek Sedlák
Co je metoda TRE®, kdo ji objevil, jak vypadá práce s TRE®, co vše tato poměrně neznámá technika umí a další se dozvíte v článku od Miroslava Sedláka....