Pátek
2
června
Sobota
10
června

SLOVENKSO! NAOZAJ?

Markéta Černocká a Jiří Žemlík
Slovensko! Naozaj?
2.- 10.6. 2017
Velká okružní Cesta Slovenskem.
Pouť do krásné země našich východních bratrů.

Autoputování ve dvou dodávkách po silných místech Slovenska. Spát budeme ve stanech v divočině, s celodenním stravováním vařeným na ohni nebo plynových vařičích. Navštívíme historická města, národní parky, přírodní rezervace, památky Unesco, hory, kaňony, řeky, vodopády, jezírka, jeskyně, hrady, kostely, tunely, železničky, skanzeny, cikánské osady a komunitní centra Kosénku a Záježku.

Společná vlast Čechů a Slováků se stala minulostí. Vypravíme se teď do druhé naší rodné země, která se podobá čarovnému ořechu, ukrývajícím v sobě všechno, téměř všechno. Nádherná země s pestrou přírodou jako málokde jinde. Nocovat se dá všude, na trávě, pod stromem, u dobrých lidí na seně. Také večerní oheň pod skálou skoro nikomu nevadí a voda v potocích je sladká.

Předběžný program:

1.den - 2.6. pátek – odjezd z Brna v podvečer, přejezd do Valaškých Klobúk, přespání na základně ČSOP Kosénka na valašské dřevěnici, na večeřu kyselica a frgál, též po kalíšku slivovice dáme a setkání s místním patronem Mirou Janíkem. Oslava narozenin.
2.den - 3.6. sobota – překročení hranice a cesta podél Váhu mezi Malou a Velkou Fatrou k přírodnímu termálnímu jezírku Kalameny – koupání a příprava na malou ochutnávku NP Vysoké Tatry – lanovkou do téměř 2000 m.n.m a pak cestou zpět kosodřevinou a výhledy na Štrbské Pleso. KRAJ JEZERNÍCH ŠTÍTŮ.
3.den - 4.6. neděle – přesun kolem majestátních Vysokých Tater k dalšímu NP, tentokrát Pieniny s peřejnatou řekou Dunajec a její splutí na pltích nebo raftech. Červený Kláštor – sídlo Kartuziánů, památka na okraji mohutné řeky. KRAJ ZELENÉ ŘEKY.
4.den - 5.6. pondělí – Spišský hrad (Unesco), neboli největší hrad ve střední Evropě, Sivá Brada, Dreveník, Žehra, živé travertiny, stolová hora a gotický kostelík, to vše v krajině Spiše, osobitém regionu. Večer přesun do Prešova.
5.den - 6.6. úterý – návštěva Solivaru, unikátního komplexu na čerpání a vaření soli. Přejezd do Košic - prohlídka východoslovenské metropole, historické centrum katedrála, zpívající fontána, električky, cikánské sídliště Luník IX
6. den - 7.6. středa – Rožnava a okolí - NP Slovensky kras, putování krasovou krajinou plnou jeskyní, závrtů, propastí. Krátký přesun a prozkoumání technické památky z dob Slovenského štátu za II. sv. války, nedokončená železnice s přístupným tunelem a viaduktem u Slavošoviec. KRAJ BEZVODÝCH PLANIN.
7. den - 8.6. čtvrtek – přesun do NP Slovenský raj, konkrétně Zajmarská rokle – žebříky, schůdky, vodopády. Koupáni v přehradě Dědinky. Prohlídka Dobšinskej ľadovej jaskyně (Unesco) – jedinečné místo ledu a skal, a procházka malebným údolím Stratenský kaňon na okraji NP Slovenský raj. KRAJ VODNÍCH ROKLÍ.
8. den - 9.6. pátek – Route 66, honosný název pro silnici mezi horami, která nás přesune až na slavný Čierny Balog - lesní úzkorozchodná železnička, nejzachovalejší na celém Slovensku a originální lesnický skanzen. Následuje přejezd do komunitního společenství Záježová nedaleko Zvolenu. Historie, přírodní společenství, přespání. Úplněk a poslední noc.
9. den - 10.6. sobota – Banská Štiavnica (Unesco) – prohlídka významného hornického města, vstup do báňské štoly, koupání v oprámu. KRAJ STŘÍBRA, ZLATA A RŮŽÍ. poté návrat zpět do ČR ve večerních hodinách.

Cesta zabírá 5 pracovních dnů + dva víkendy.

Doprovodný program:
Na silových místech budeme pobývat, sdílet v kruhu, číst o historii, slovenské rozpravky, zpívat a třeba i tančit. Budeme se hodně koupat, zpívat s kytarou i acapela, nejen slovenské pesničky. A určitě nás čekají překvapení a nápady, které vyplynou v různé okamžiky. Cestu vede Markéta Černocká a Juráš Žemlík.

Cena: 6.900 Kč.
Cena zahrnuje: dopravu minibusy (půjčení vozů z půjčovny, DPH, spotřeba nafty, příspěvek na účast řidičů, dálniční známky, parkování), příspěvek na organizaci, ubytování na Kosénce, prohlídku Záježky, plavbu po Dunajci, jízdu vláčkem na Balogu, zpěvníky a plnou penzi po celou dobu.
Cena nezahrnuje: vstupné do Ledové jeskyně, Červeného Kláštora, Solivaru, Spišského hradu, baňského skanzenu a jízdu lanovkou. Vstupenky si platí každý účastník na místě sám. Dále nezahrnuje noclehy na Slovensku - budeme přespávat ve volné přírodě. Pokud by situace někdy vyžádala nocleh v kempu, mějte raději připraveno pár eur i na tuto možnost.

Stravování: celodenní strava vařená na ohni nebo plynových vařičích ve velkém hrnci. Ráno sladké obilné kaše, přes den pečivo, sýry, ovoce, zelenina, sušenky, svačinky, večer vegetariánská teplá jídla. V rámci naší zájezdní polní kuchyně několikrát ochutnáte i speciality vařené místními (pravá valašká kyselica, frgále, slivovice, halušky s brynzou, korbáčky).

Ubytování: ve vlastních stanech v přírodě. Počet stanů vyladíme podle počtu přihlášených lidí. Možnost spát i pod přístřeškem, který zbudujeme mezi dodávkami. K dispozici pitná voda z barelu. Mytí v řekách.

Velikost skupiny: minimálně 7, maximálně 15 účastníků.

přihlášky k Cestě na Slovensko:
Markéta Černocká, jezi@centrum.cz, 776 662 435 www.praminky.cz

Vybrané akce:

18.10.2021, 1 hodina, 9:00 – 10:30
Upgrading Motherhood
A centrum o.s.
23. – 24.10.2021, 2 dny
Workshop ájurvédského vaření
chalupa Orlička, Výprachtice, Orlické hory
31.10.2021, 8 hodin, 10:00 – 18:00
Připravte se dobře na nejisté období v roce 2022
Praha
Datum není stanovené
61. Setkání příznivců masáží v Praze
Centrum Rybalka na Praze 10
Datum není stanovené
On-line program Šťavnatý návyk
Facebook
Datum není stanovené
Na vlně ženství - jsi nádherná
~Online
22.10.2021, 19:00 – 19:45
Energetické léčení na dálku se Svatou trojicí
Léčení v klidu a pohodlí vašeho domova
23.10.2021, 8 hodin, 9:00 – 17:00
VÝUKA JÓGOVÝCH POZIC od A do Z
Králův Dvůr - Beroun
23.10.2021, 8 hodin, 10:00 – 18:00
Životní konstelace v Jičíně
Lázně Hilarion
27.10.2021 – 5.1.2022, 2 měsíce 9 dnů
VÝJIMEČNÝ ONLINE KURZ TAROTU: STAŇTE SE TAROTOVÝMI MISTRY A PROFESIONÁLY
Kdekoli - online akce
27.10.2021, 2 hodiny, 19:00 – 21:00
Tajemství slov aneb co se ukrývá pod slovy
Dračí Blaho, Jánská 8, Praha 1
Cena: 6.900 Kč
Lektor: Markéta Černocká a Jiří Žemlík
Místo konání:
chaty Osika v České Kanadě
Pořadatel:
Nabízím semináře Rodinných konstelací, individální terapii (regrese, NLP, osobní konstelace a další techniky), pobyty v přírodě s programem, cesty do zahraničí a další

Kontakt: Markéta Černocká
Tel.: 776 662 435
Další způsob kontaktu: http://www.praminky.cz