Středa
27
července
Neděle
31
července

PO PROUDU VÁHU

Markéta Černocká a Jiří Žemlík
PO PROUDU VÁHU
27.-31.7.2022
vodácké letní putování

Vodácké putování na kánoích po slovenském Váhu. Táboření v kempech, návštěva pamětihodností, večery u ohně s kytarou a recesní program. Tentokrát na téma PRAVĚK! Plout budeme na dvoumístných kánoích po proudu Veliké řeky. Naučíte se lovit v tlupách, modelovat Venuše, kreslit na jeskyně, vařit na ohni, potkáte dinosaury a jako vrchol všeho společně ulovíme mamuta! Vítáme Vás na letní plavbě!

Cena: 3.450 Kč zahrnuje ubytování na divoko nebo v kempech, jídlo 3x denně + svačinky po celé 4 dny, příspěvek na organizaci, materiál a program, vstupné do pamětihodností, příspěvek na naftu a parkování doprovodného vozidla s přívěsem, půjčovné přívěsu, zapůjčení veškerého vodáckého vybavení (lodě, pádla, vesty, sudy), dopravu lodí. Cena byla oproti loňsku zdražena o 30 Kč/den/osoba z důvodu navýšení cen snad všeho, hlavně jídla a nafty.

S sebou bude potřeba: stan, spacák, karimatka, dobrá pláštěnka!, baterka, nůž, ešus nebo miska, lžíce, láhev na vodu, hygienické potřeby, oblečení do každého počasí! Povinně kompletní oblečení navíc na převlečení pro případ převrácení lodě a namočení. Další věci potřebné na recesní program obdrží přihlášení do mejlu. Rozhodně budete potřebovat kůže a oštěpy...

Noclehy: Spát budeme kde se dá (stany si musíte zajistit sami, případně kdo nemá, může být ubytován u někoho, kdo má - hlaste se oběma směry). V kempu bývají umývárny, WC, pitná voda, mimo kempy vždy dovezeme alespoň barel s pitnou vodou.

Jídlo na putování bude zajištěno 3x denně. Ráno teplé obilné kaše, přes den chléb, máslo, sýr, pomazánky, zelenina, ovoce, někdy i teplý oběd. Večer bude nachystáno navařené vegetariánské jídlo. Občas možná k tomu opečete i něco od masa. Začínáme večeří ve středu, končíme obědem v neděli. Každý den dostanete i sladké svačinky.

Doprovodné auto pojede s přívěsným vozíkem podél řeky, přiveze každý večer do tábořiště nádobí na vaření, potraviny, i vaše spacáky a stany (aby byly v suchu), takže můžete po celý den jet v lodi nalehko jen se sudem se svými věcmi. V případě nouze naloží i nemohoucího vodáka.

Lodě: řeku budeme sjíždět na dvoumístných gumových kánoích z české půjčovny. K lodi bude mít každá loď půjčený i vodotěsný pytel na osobní věci a 2 pádla a vesty. Zamilovaní partneři mohou plout v lodi stále spolu, ostatní účastníci se budou v lodích střídat a poznávat plutí ve dvojicích s různými lidmi pro atmosféru party.
Počet účastníků: 16 (8 lodí) + 1 organizátorská

Trasa a zkušenosti: Toto putování přibírá i účastníky s málo zkušenostmi a začátečníky. Vodáckým dovednostem se naučíte. Kdo na vodě nikdy nejel, bude první den ve dvojici s někým zkušenějším. Plavit se budeme po Veliké řece z Púchova přes Ilavu, Dubnicu nad Váhom, Nemšovou, Trenčín, Nové Mesto nad Váhom do Piešťan.
Podmínka účasti je umět plavat.

Doprava vlakem 27.7.2022 tam:
Brno hl.....................................14:02 RegioJet
Hranice na Moravě...................15:42

Hranice na Moravě....................16:25 Ec Valašský expres
Púchov.......................................18:15

Sraz na nádraží v Púchově v 18:15.

PRAVĚKOU PLAVBU PO PROUDU VÁHU VEDOU: JURA ŽEMLÍK a MARKÉTA ČERNOCKÁ.

Přihlášky: Markéta Černocká,
jezi@centrum.cz, 776 662 435

Akce PO PROUDU VÁHU přesně navazuje na cykloputování Krajinou Javorníků 22. - 27.7.2022, ke kterému se můžete s námi také připojit - dát si kompletní desetidenní prožitkovou dovolenou ČESKOSLOVENSKÁ JÍZDA. Pošleme bližší informace, jak obě akce propojíme (kde schováme kola...) .

Váh je nejdelší řeka Slovenska, která protéká čtyřmi kraji. Jde o levý přítok Dunaje. Jeho délka činí 403 km. Řeka vzniká nedaleko Kráľové Lehoty soutokem Bílého a Černého Váhu. Pramení ve Vysokých a Nízkých Tatrách. Převážnou část protéká v horách a až pod Novým Mestem nad Váhom vtéká do Podunajské nížiny. Ústí do Dunaje u města Komárno. Na Váhu, stejně jako např. na Vltavě, existuje soustava vodních přehradních nádrží – Vážská kaskáda. Celkem je jich 22. Nejznámější přítoky Váhu: Nitra, Orava, Kysuca, Vlára, Malý Dunaj. Města na Váhu: Žilinský kraj – Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Vrútky, Žilina. Trenčínský kraj – Považská Bystrica, Púchov, Ilava, Dubnica nad Váhom, Nemšová, Trenčín, Nové Mesto nad Váhom. Trnavský kraj – Piešťany, Leopoldov, Sereď. Nitranský kraj – Šaľa, Kolárovo, Komárno.

Fotkofilmy z našich vodáckých akcí:
PO PROUDU ŘEK 2014-2015: https://www.youtube.com/watch?v=J2psb7fqvws
PO PROUDU ŘEK II. díl 2016-2017: https://www.youtube.com/watch?v=j9mlVH9-9rM&t=125s
PO PROUDU ŘEK III. díl 2018: https://www.youtube.com/watch?v=-un-LpUh2K4&t=167s
PO PROUDU ŘEK IV. díl 2019-2020: https://www.youtube.com/watch?v=xRbaOU0TJww

Vybrané akce:

2. – 3.9.2022, 2 dny
Zdraví a Duše 2022
Černá louka, Ostrava
Datum není stanovené
61. Setkání příznivců masáží v Praze
Centrum Loreto na Praze 8 (Štorchova 1555/5)
Datum není stanovené
Pohybová terapie - zdravotní cvičení
Příbram
Datum není stanovené
On-line program Šťavnatý návyk
Facebook
Datum není stanovené
Na vlně ženství - jsi nádherná
~Online
13.8.2022, 8 hodin, 9:00 – 17:00
Skupinové konstelace
Blanická 25, Vinohrady
13.8.2022, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Konstelace s Katkou Zachovou v Praze
Prostor Duševna, Mánesova 811/8, Praha 2
13.8.2022, 8 hodin, 10:00 – 18:00
Biodanza - Tanec života, Jednodenní seminář v PRAZE: LEHKOST BYTÍ
Studio Itaka
8.9.2022, 4 hodiny, 18:00 – 22:00
Večerní konstelace
Rybalka
9. – 30.10.2022, 22 dnů
Panchakarma - 21 denní očistný program v Indii
Goa Indie
Cena: 3.450 Kč
Lektor: Markéta Černocká a Jiří Žemlík
Místo konání:
řeka Váh, Slovensko
Pořadatel:
Nabízím semináře Rodinných konstelací, individální terapii (regrese, NLP, osobní konstelace a další techniky), pobyty v přírodě s programem, cesty do zahraničí a další

Kontakt: Markéta Černocká
Tel.: 776 662 435
Další způsob kontaktu: http://www.praminky.cz