Pondělí
5
března

Hatha jóga (nejen) pro těhotné

Začátek hodiny je věnován cvikům na uvolnění a odblokování bederní a krční páteře, následuje výuka plného jógového dechu, cvičení pozic na protažení a uvolnění lymfatického, cévního a nervového systému, zpevnění zádových svalů, posílení svalů dna pánevního, uvolnění a protažení nohou a paží. Dotkneme se hormonálního systému ženy. Prostor bude i na individuální rady. Závěr hodiny patří hluboké relaxaci joganidra. Jedná se o vědomou relaxaci, dochází k uvolnění svalstva a nervové soustavy. Žít v symbióze s jógou, znamená pěstovat si vnitřní citlivost a intuici, které se nekonečněkrát hodí.
HATHA jóga je maminka jógy a dala základy všem jógovým stylům. Cvičit může každá žena, včetně těhotných od začátku těhotenství až do porodu. Hatha jóga NEJEN pro těhotné dává ženám sílu i odpočinek zároveň. Pomáhá udržovat si fyzickou kondici – zbavuje nás přebytečného tuku v těle, zbavuje nás celulitidy, zjizvení, křečových žil, hemeroidů, problémů s močovými cestami, přirozeně posiluje pánevní dno. Má velký vliv na psychiku – dodává sebevědomí a vnitřní sílu, pomáhá s depresemi.
Ženy, které cvičí v těhotenství, se pak snadněji po porodu vrací k původnímu stavu a mnohdy je i kondice a psychika ženy lepší, než před začátkem těhotenství.
Reference:
"Hatha jóga (nejen) pro těhotné mě vždycky neuvěřitelně protáhne! Mám tři týdny do porodu, ale po ranním cvičení, jsem lehčí o deset kilo a celý den doslova protančím," maminka Veronika
 
"Je to systém velmi jemných ale hlubokých jógových pozic aktivuje lymfatický, cévní a nervový systém. Krásně se protáhnete, prodýcháte, ale zároveň zpevníte a zrelaxujete. Vhodné i pro úplné začátečníky."Tuto lekci vede Jana Votipková.
Přihlášení na akci: http://www.acentrum.eu/program/hatha-joga-nejen-pro-tehotne-2018-03-05-0930 .

Vybrané akce:

29.11.2020, 2 hodiny, 18:30 – 20:00
Cyklus jógy pro těhotné - 5. setkání
A centrum o.s.
12.12.2020, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Adventní konstelace
A centrum
Cena: 180 Kč
Lektor:
Místo konání:
A centrum o.s.
A centrum je ojedinělé rodinné centrum v Praze, které nabízí široké spektrum kontinuálních pohybových a vzdělávacích aktivit pro těhotné, rodiče s dětmi.
Dostanete se k nám tramvají č. 8 nebo 24 na zastávku Karlínské náměstí nebo pěšky přímo od metra Florenc.
Adresa: Vítkova 10, Praha 8, 186 00
Pořadatel:
Váš průvodce těhotenstvím a rodičovstvím

Kontakt: A centrum o.s.
Tel.: 224 811 190