Čtvrtek
27
srpna
Neděle
30
srpna

Sebelaskavost a radost do života

Ing. Kamila Dvořáková, M.A., Ph.D.
S Ing. Kamilou Dvořákovou, M.A., Ph.D.
"Mít se rád" je hezká myšlenka, ale co dělat, když nám to nejde? Všímavá sebelaskavost je o rozvíjení vnitřního bezpečí a důvěry v sebe sama - bezpodmínečně. Je to o jemné práci s vnitřním kritikem, nepříjemnými emocemi a našimi stíny. Odvážná sebelaskavost je o síle podívat se dovnitř a se zdravým a laskavým odstupem vnímat vše, co je naší součástí - to, na co jsme pyšní i to, co schováváme před druhými.

Je důležité vědět, že sebelaskavost není sebelítost, sebestřednost ani změkčilost. Naopak, je to schopnost sám sebe pevně podpořit a namotivovat k dosažení svého cíle. Je to schopnost všímavě naplňovat svoje potřeby a zároveň brát ohledy na potřeby druhých. A také je to odvážná akceschopnost měnit to, co nám neprospívá a s laskavostí přijímat to, co již změnit nelze. A díky tomuto kurzu budete mít příležitost si schopnost sebelaskavosti rozvinout a prohloubit!

Na tomto prakticky zaměřené a prožitkové víkendovce se budeme učit rozvíjet přátelský a laskavý postoj k sobě a zaměříme se na to JAK "mít se rád". V rámci víkendu se budeme věnovat:
1. Meditačnímu zkoumání laskavosti a nelaskavosti, jak se spřátelit s vnitřním kritikem a jak v klidu zpracovat náročné emoce a situace.
2. Dobrovolnému sdílení (ve dvojicích a ve skupině) zaměřenému na praktické rozvíjení laskavosti v osobním životě a ve vztazích .
3. Praktickým a konkrétním způsobům prohlubující přátelský a laskavý postoj v každodenních i náročných situacích.

Společně budeme meditovat, rozvíjet svůj laskavý moudrý hlas, reflektovat skrze psaní, všímavě sdílet, do hloubky si užívat drobných radostí a vychutnávat si přítomný okamžik se vším, co nám poskytuje.

Těším se na vás!
Kami

Více informací na www.centrum-nesmen.cz

Spolujízda, pozitivní zkušenosti a doporučení

Do akce ještě 19 dnů
Cena: 3400 Kč
Lektor: Ing. Kamila Dvořáková, M.A., Ph.D.
Pořadatel:
Hledáte klidné, otevřené a přátelské místo pro sebepoznávání a vnitřní práci? Toužíte prožít pár dní společně s podobně smýšlejícími přáteli? Přijeďte do krásné přírody v Nesměni u Českých Budějovic na kurzy s našimi i zahraničními lektory.

Kontakt: Ludmila Chrášťanská