Neděle
19
března

Kreslení pravou mozkovou hemisférou-tužka

Helena Kukrálová
Dvoudenní kurz 19.3. neděle a 26.3. neděle. Vždy od 9-18 hodin.
Kurz je určen pro ty, kteří by rádi kreslili realistické obrazy, přestože si myslí, že kreslit neumí. Také je určen pro ty, kteří v sobě chtějí objevit nové schopnosti a dovednosti.
Kreslení pravou mozkovou hemisférou vychází z poznatků o funkci mozku z druhé poloviny 20. století, kdy rozsáhlými výzkumy a experimenty bylo zjištěno, že mozek se skládá ze dvou hemisfér, které mají rozdílné funkce, zaměření a jinak zpracovávají data. Do určité míry dokáže každá z nich samostatně pracovat a vnímat, i když zcela odděleně to nelze.
Na kurzu se nebudeme učit správně pohybovat tužkou, ale správně vidět. Vidět věci takové, jaké jsou v realitě a nezkreslovat je logickým myšlením. Budeme aktivovat pravou mozkovou hemisféru řadou kreslířských, fyzických, dýchacích i relaxačních cvičení, budeme probouzet své skryté schopnosti a dovednosti a nakonec nakreslíme realistický portrét.

Sami jste se v životě naučili mnoho různých činností, od jednoduchých ke složtým...umíte mluvit, násobilku, vařit, běhat, pracovat s počítačem, řídit automobil. Každý z nás se zaměřil na nějakou činnost a v té může být dobrý. Stejně tak pokud si zvolíte kreslení, je možné se to naučit. Kurz se zaměřuje na několik jednoduchých dovedností, které je třeba učit se jednu po druhé, krůček po krůčku tak, jako to dělají malé děti. Potom se jen dílčí dovednosti spojí do větších a větších celků, až se stanou všechny automatickými. Budeme dělat mnoho základních a jednoduchých cvičení, při kterých budeme nejprve pracovat s liniemi, po té přibudou plochy, prostor, proporce a teprve nakonec přijdou světla a stíny.

Cíl kurzu
Cílem kurzu je, abyste začali vidět to, co jste doteď neviděli, abyste se uvolnili, relaxovali, užívali si to a především se zbavili přesvědčení, že zrovna vy se kreslit nemůžete naučit. Uděláte pokrok, který byste dříve považovali za výsledek dlouhodobé práce.

Úkolem kurzu je probudit pravou mozkovou hemisféru tak, aby se srovnala s levou mozkovou hemisférou, a tím v sobě objevíte netušené tvůrčí oblasti.

Více zde: http://centruminspirace.webnode.cz/kresbatuzka/

Vybrané akce:

1.10.2021, 1 hodina, 19:00 – 20:00
KONCERT SPOLEČNÁ VĚC 2021
Městská hudební síň
15. – 17.10.2021, 2 dny
Zvuk duše dřeva s Petrem Bronišem - výroba kantele a/nebo koncovky
Horní Mlýn u Chotěboře
Datum není stanovené
Bydlení v souladu
~Online
Datum není stanovené
ONLINE kreativní kurzy
IzabellART
Datum není stanovené
Keramická dílnička pro dospělé
Zvoleněves 77 u Slaného
Datum není stanovené
Beaux-Arts-atelier francouzské malby
Malování kresleni - Balbínova 28
29.7.2021, 4 hodiny, 18:00 – 22:00
Večerní konstelace
Rybalka
7.8.2021, 8 hodin, 10:00 – 18:00
Biodanza - Tanec života, Jednodenní seminář: SEXUALITA - VÁŠEŇ & SMYSLNOST
Studio ITAKA, Korunní 35, Praha 2
18. – 22.8.2021, 5 dnů
Festival Radosti ze života 2021
Ekocentrum Loutí, Rabyně
Cena: 1800 Kč
Lektor: Helena Kukrálová
Místo konání:
Jirkov
Galerie - Kostelní 47
Pořadatel:

Kontakt: Helena Kukrálová
Tel.: 608400514