Sobota
28
dubna
Neděle
29
dubna

Čtyři živly - země

šaman Ivo Musil
Každý ze 4 živlů má své vlastnosti a projevy v tomto světě a každý reprezentuje i jeden ze 4 typů energie člověka. Oheň a vzduch jsou mužské energie, země a voda ženské. V cyklu 4 setkání se postupně naučíme vnímat jednotlivé živly tak, abychom jim porozuměli a jejich prostřednictvím porozuměli sobě samým i našim vztahům.
Součástí každého setkání je i obřad potní chýše, kde se všechny 4 živly setkávají v jednotě, aby nás podpořily, léčily nás a pomohly nám najít to, co zrovna potřebujeme. Aktivní účast na obřadu (pobyt v potní chýši) není povinná, přítomnost při obřadu (venku) je důležitou součástí semináře.
Druhé setkání cyklu je zaměřeno na živel Země. Země jako živel reprezentuje formu a vše hmotné. Energie země je zodpovědná za realizaci našich záměrů, jejich převedení z vize do hmoty. Nedaří-li se nám naše záměry naplňovat a realizovat, je možné, že nám schází právě zemská energie. Nadbytek energie živlu země naopak může vést k „uvíznutí“ v hmotné realitě, připoutanosti k penězům, majetku, přílišnému důrazu na vzhled. Je proto důležité najít rovnováhu.
Protože k živlu země patří vše hmotné, náleží k ní i hmotný základ nás samotných, naše tělo. Funkcí těla je držení, drží naši hmotnou podobu. Občas ale držíme i něco, co nám brání v radostném a naplněném životě. Staré křivdy, staré vztahy, traumata. Ty nám pak v těle mohou vyvolat bloky a nemoci. Je proto dobré se ponořit do temnoty našeho těla a tyto staré bloky pustit – odpustit. Energie země nám pomáhá odpouštět a léčit naše tělo.
Element země je také spojen s ženskou mateřskou energií. Energie země je láskyplná a pečující. Stará se o každé zaseté semínko (hmotné i v podobě záměru), souvisí s plodností, životem v hojnosti. K energii živlu země se tedy můžeme obrátit vždy, když potřebujeme obejmout, propojit se s Matkou, posílit své mateřské a pečující vlastnosti nebo požádat o hojnost. Živel země souvisí s druhou čakrou a skrze ni se také naučíme uzemňovat, zakořeňovat.
Pro jeden z rituálů budete potřebovat cca ½ až ¾ kila syrových hovězích jater a svoji oblíbenou košili, halenku či svetr (rozpínací, nikoliv přes hlavu).

Začátek je v sobotu v 12:30 hodin, konec očekáváme v neděli ve večerních hodinách.

A nezapomeňte, prosím, minimálně 4 dny před obřadem/seminářem žádný alkohol ani jiné omamné látky a - je-li to možné - vyhněte se také sexu!

Cena: 1 200 Kč (při platbě alespoň 14 dní předem 1 000 Kč) a ti, kteří u mě absolvovali alespoň 2 semináře, mají 10% slevu

Registrace na jana@samani.cz, více informací na http://www.samani.cz/index.php?Z=2#akce871

Na seminář si vezměte: oblečení k ohni, oblečení na ven (budeme venku za každého počasí), pohodlné oblečení dovnitř, karimatku nebo deku (abyste si během semináře mohli sednout a lehnout), domácí obuv, šátek na zakrytí očí, psací potřeby a – pokud máte – buben a chřestidlo.

Na obřad potní chýše si vezměte: oblečení do chýše (muži šortky, ženy šaty nebo sukně a trička tak, aby byla zakrytá ramena a kolena), 2 ručníky a jídlo na feast (hostinu), který je součástí obřadu, a bude z toho, co přineseme - podrobnosti viz Rituály -> Potní chýše.

Popis cesty: Po Strakonické na Dobříš, kde je odbočka na Mokrovraty 6 km. V Mokrovratech první odbočka vlevo, po 100 m opět vlevo po polní cestě asi 500 m až k lesu, kde už uvidíte stát jurtu. Přespání v jurtě ve vlastním spacáku na vlastní karimatce je možné za příspěvek 150 Kč/noc. Příspěvek za nocleh je možné si po dohodě s majitelkou také odpracovat - drobné zahradní a úklidové práce na pozemku apod.

Vybrané akce:

27. – 29.5.2022, 3 dny
Základní seminář Šamanská cesta
Ekocentrum Vrátkov, Vrátkov 78
24.5.2022, 2 hodiny, 14:00 – 16:00
Moudrost traumatu - promítání a beseda s režiséry filmu
Komunitní centrum Unitaria, Anenská 186/5, Praha 1 - Staré M
26.5.2022, 2 hodiny, 18:00 – 20:30
Večerní cesta do hlubin těla i duše
Prostor Duševna, Mánesova 811/8, Praha 2
27.5.2022, 1 hodina, 19:00 – 20:00
Duchovní energetické léčení na dálku
Léčení v klidu a pohodlí vašeho domova
4. – 5.6.2022, 2 dny
Kurz reflexní masáže plosek nohou podle pěti elementů
Institut RM na Statku Bernard
4.6.2022, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Rodinné konstelace - štěstí
Rybalka
Cena: 1 200 Kč (při platbě alespoň 14 dní předem 1 000 Kč)
Lektor: šaman Ivo Musil
Pořadatel:
Zážitkové semináře jsou postaveny na základě dlouholetých zkušeností, mnoha let praxe a učení se jak u Foundation for Shamanic Studies tak i u nativních šamanů z celého světa, v posledních letech pak především učitelů a medicinmanů z řad severoamerických Indiánů.

Kontakt: Jana Hanzlová
Tel.: 777648072
Další způsob kontaktu: www.samani.cz