Středa
5
července

Manipulace až do nebe

Zita Pavlištová a Jakub Zeman
5. – 6. července 2017

Pohybově improvizační dílna, tělesná hra, v níž poznáváme, co je to perfektní fyzické propojení. Je překvapivé, jak příjemné může být v takovém propojení vzájemné ovládání. Poznáme, jak je to účinné, o co přicházíme, když odmítáme manipulaci. Pocítíme, jak skvěle nás vede, ocitneme se na zemi i ve vzduchu, a poddáme-li se vnímavému vedení, odchýlí nás to od běžných pohybových cest a bez úsilí nás to vede do poloh, na které nejsme zvyklí.

Fyzické rozhovory se z našeho života téměř vytratily. Tohle je tedy návrat pro všechny, koho zajímá pohyb, kontaktní improvizace, tanec, bojová umění, a chtějí objevit způsob fyzické komunikace v kontaktu, zkoumat nové cesty a užít si spolu letní čas. Čeká nás atmosféra objevování, úsměv a vtip, náhlá pochopení sebe sama skrz to, co děláme fyzicky.

Rozvineme umění poddat se manipulaci i aktivně ovládat partnera, a zároveň se u toho vzájemně vnímat. Začneme rozpoznávat další nové vrstvy v lidské interakci, k nimž jsme dosud neměli přístup a které jsme nepoužívali. A dokážeme-li přečíst nový význam v akcích, které jsme zvyklí chápat jedním způsobem, rozšiřuje se škála možností a východisek…

Práce oživuje zakrnělé smysly. Učí nás zůstávat ve spojení, dokud se nepromění, plynule přecházet od tlaku k lehkosti, být přímí i přizpůsobiví, nenechat se strhnout formou, ale spíš sledovat princip, udržovat ho a rozvíjet, až se na jeho základě dokážeme líp dorozumět.

Zita Pavlištová

Je jednou z mála učitelů kontaktní improvizace v Čechách. Působí v Praze i ve světě (Španělsko, Německo, Polsko, Thaiwan) a její kurzy navštěvují profesionální tanečníci i ti, kteří jsou přitahováni tímto druhem tance a chtějí prozkoumat neznámé krajiny. V jejím okruhu se přirozeně vytváří komunita otevřených, odvážných lidí, kteří zkoumají svět skrze tělo a nechávají se jím vést do situací, které běžný život nenabízí.

Předává umění pohybu, jehož základem je naslouchání tělu – organismu s neobyčejnou inteligencí a neprozkoumanými možnostmi, který nám zprostředkuje spojení se sebou i se světem. Ve své práci hledá hranice a miluje extrémy. Je jí stejně vlastní dlouhé, klidné a vědomé pozorování vnitřního pohybu, jako rychlost, ztráta kontroly a risk – situace, kdy je třeba dát tělu bezvýhradnou důvěru.

Jakub Zeman

Mou inspirací byla vždy touha poznávat svět okolo sebe a proniknout k podstatě věcí. A také spojovat lidi, aby mohli sdílet příběhy, jež formují naše životy.

Svou vášeň pro pohyb jsem od malička sytil, kde se dalo. Hledal jsem učitele, kteří přinášejí silné sdělení ve snaze udělat svět lepším místem. Měl jsem štěstí cestou potkat mnohé inspirující lidi, a navštívit rozličné pohybové světy. A hlavně jsem našel sdělení, které zarezonovalo s mou duší. Fighting Monkey od Rootlesroot pro mě reprezentuje unikátní přístup, který napovídá, jak pracovat aby se jeden stal lepším, přizpůsobivějším a silnějším člověkem, který je způsobilý podporovat lidi okolo.

Změnil jsem sebe, i to jak vnímám okolní svět. Je načase udělat svůj kus práce, a dále sdílet věci, jež považuji za to nejlepší, co jsem zatím potkal. To mě neskonale těší. A věřím, že mohu inspirovat ostatní, aby našli a probudili ve svých životech aspekty, které tam třeba nyní chybí.

Dílna je intenzivní (středa a čtvrtek 10 – 17 h).

Cena 2 100 Kč při platbě zálohy do 16. června. Po tomto datu je cena 2 300 Kč. Pro rezervaci je třeba uhradit zálohu 1 000 Kč.

Vybrané akce:

Datum není stanovené
Nábor do tanečního souboru
Praha
22. – 24.2.2019, 2 dny
Hlasový workshop s Idou kelarovou
Centrum LORETO
16.3.2019, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Rodinné konstelace - s vůní jara
A centrum
5. – 7.4.2019, 2 dny
MUŽSKÁ SÍLA - Masculine Power
Meditační centrum Lažánky
14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
25. – 28.4.2019, 3 dny
I. STUPEŇ Mohendžodáro - Tantra jóga pro ženy, základní kurz 25.-28.4.2019
Meditační centrum Lažánky
Cena: 2 100 Kč při platbě zálohy do 16. června. Po tomto datu je cena 2 300 Kč. Pro rezervaci je třeba uhr
Lektor: Zita Pavlištová a Jakub Zeman
Místo konání:
Druna
náhorní planina - tanec, hlas a meditace. Trojická 10, Praha 2
(kousek od Palackého náměstí pod Emauzy)
Pořadatel: Druna o.s.
Prostor pro kontaktní improvizaci, tanec, pohyb, meditaci...

Kontakt: Bára Vahalová
Tel.: 725 449 409