Sobota
16
března

MinervaFest – Festival poznání a kreativního života

MinervaFest – Festival poznání a kreativního života
16. – 17. 3 2019 v Michnově paláci na pražské Malé Straně

Kde najdete kořeny svého zdraví na jaře
Rovnodennost je čas plození, kdy narůstající světlo přemáhá tmu. Probuzení bujné bohyně, barvení kraslic, setí semen. Svátek jarní rovnodennost má název Alban eilir čili také Ostara. Svátek Easter (Velikonoce) byl původně jarní festival plodnosti, oslavovaný od pradávna. Při obřadní jarní očistě se lidé šlehali zelenými ratolestmi a polévali pramenitou živou vodou. Podle víry předků můžeme i my v prvních teplých jarních dnech zkusit přivítat rusalky na březích řek, potoků či rybníků. Probouzí se ze zimního spánku, vychází na břeh, kde tančí a přivolávají na zem potřebnou rosu a vláhu. Aby se měly lépe, přiložme ruku k dílu a pomozme s čištěním studánek, ve kterých víly podle dávných pověr žijí. Vzpomeňme také na obřadní potraviny, které měly svůj význam a rozhodně nebyly nabízeny ani požívány nahodile, ve spěchu, bez úcty a vděčnosti. Při hostině, která vyjadřovala poděkování za nové síly, vzkříšení a obnovu, se podávalo sváteční pečivo z nejlepší mouky, životadárná vejce, tvaroh, máslo, med, vše doplněno jarními bylinkami jako posly prvních nových jarních sil přírody. Hledejme i my kořeny svého zdraví a síly v probouzející se přírodě. Jak na to a čím si sami můžeme pomoci, nám poradí zkušení terapeuti a praktici. Máme pro vás pár prověřených tipů:
Kořeny zdraví
MUDr. Eva Moučková vám poskytne praktické rady do vaší kuchyně, jak se můžete očistit s pomocí bylinek a koření. Vaše jídlo tak může být vaším lékem, přesně jak to učil své žáky již Hippokrates.
Radim Jakeš terapeut TČM s desetiletou praxí vás seznámí s použitím znalostí čínské medicíny v jarním období. Podle tradičního čínského kalendáře jaro přichází v druhé polovině února. Je charakterizováno prvkem dřeva a energií větru. Dozvíte se, jak o sebe pečovat a kterým jídlům dávat přednost.
Terapie vodou
Eva Třezalka Poláková terapeutka s pětadvacetiletou praxí v oblasti masáží a péče o tělo vás seznámí s vodoléčbou podle Kneippa. Jak ji můžete snadno použít v běžném životě vy sami, kdykoli a kdekoli, v přírodě i doma.
Tajemství spánku
Člověk zhruba třetinu z celého života prospí. První spánek si užíváme už v době nitroděložního vývoje a bez rozdílu ho potřebujeme všichni. Přesto jde o oblast, která je stále zahalena mnoha tajemstvími a dodnes se přesně neví, k čemu všemu ho vlastně potřebujeme.
Jaro podle tradiční čínské medicíny
Tradiční čínskou medicínu (TČM) oceňují zejména lidé s dlouhotrvajícími chronickými
obtížemi, kterým konvenční medicína nedokázala pomoci. TČM totiž od ní
vnímá člověka jako celek, nezaměřuje se na potírání příznaků, ale hledá opravdovou
příčinu potíží. Chcete se o ní dozvědět více? V sobotu 16. března vás na MinervaFestu čeká celodenní maraton přednášek a workshopů právě na téma TČM.
Xin Guang: Učte se od mistra mistrů

V současnosti v ČR neexistuje větší expert na TČM. Doktor Xin Guang studoval
na Institutu biologických věd Univerzity FuDan a následně na Univerzitě TCM v Šanghaji, kde získal i doktorát. Specializuje se na akupunkturu, propaguje cvičení taj-či, či-kung a
dao-jin. V ČR působí od roku 2016, kdy se stal hlavním lékařem centra TČM ve
Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Jeho přednášku o meridiánech a pěti pilířích
TČM můžete navštívit v sobotu 16. března ve 14 hodin.
MUDr. Jana Pruklová vás provede teorií pěti prvků v TČM, Radomír Klimeš přidá své bohaté zkušenosti s léčbou jednotlivých potíží a Igor Mayer se zaměří na antiageing, tedy možnosti boje s příčinami a projevy stárnutí.

celý program na www.minervazdravi.com
Můžete si vybrat .

Vybrané akce:

27.5.2019, 1 hodina, 17:00 – 18:00
Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou
Sál JZ
12. – 13.10.2019, 2 dny
Posílení léčivé energie
Praha
1.6.2019, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Rodinné konstelace - štěstí
A centrum
9.6.2019, 5 hodin, 14:00 – 19:00
Rodinné konstelace a pohyby duše s Jankou Ľorkovou
Náměstí Kinských 601/3
9. – 15.6.2019, 6 dnů
Jóga ve Vysoké Lípě v NP České Švýcarsko - týdenní kurz
Vysoká Lípa, Jetřichovice
28.6. – 2.7.2019, 4 dny
KUM NYE - JEDNODUCHÝ ŽIVOT V RADOSTI
Jagava permafarma, Veselice 16, Dolní Bousov
3. – 7.7.2019, 4 dny
PUTOVÁNÍ DO SKAL
Šluknovský výběžek
Cena:
Lektor:
Místo konání:
Praha

Michnův palác

Nachází se nedaleko kostela Pražského Jezulátka v prostorách Tyršova domu (Újezd 450/40, Praha 1, tram. 12, 20 a 22, zastávka Hellichova) a je považován za skvost Malé Strany.
Pořadatel:

Kontakt: Helena Erdélyiová
Tel.: 777556871