Pátek
28
července
Středa
2
srpna

KRAJINOU KYSUCE A ORAVY

Markéta Černocká a Jiří Žemlík
KRAJINOU KYSUCE A ORAVY
28.7.-2.8. 2017
Cykloputování krajem Kysuce, Oravy a Liptova s tábořením v přírodě a programem

Pět dnů putování na kolech, pět nocí v přírodě v horách pod širákem či pod stanem. Jídlo vařené v hrnci, sdílení v kruhu u ohně, hory a My. Propojování s živly, chrámy přírody, skanzeny, večery u ohníčku, čtení, hry, společná zpívání

Cena: 2.250 Kč zahrnuje jídlo 3x denně po celých 5 dnů, sladké svačinky k tomu, jízdenky na historickou železničku Vychylovka, příspěvek na organizaci, společný materiál (opravy kol, věci na hry, tisk zpěvníků, lékárnička…). Vstupné do dalších skanzenů si hradí každý účastník sám (doporučení mít s sebou celkem 5 Euro).

S sebou bude potřeba: pojízdné kolo, nosič a cyklistické brašny. Skutečně doporučujeme pořídit brašny na kolo nebo se dá také přivázat obyčejný batoh provazy na nosič. Varianta vyrazit s batohem na zádech se nám v praxi opravdu neosvědčila. Potřeba budou i gumicuky (natahovací gumy s háčky na obou stranách) na pořádné přichycení zavazadel k nosiči. Také jednu náhradní duši ke svému kolu - každý má jinou a ne všechno se dá zalepit.
Dále bude potřeba: stan (hlaste kdo hledáte i nabízíte volné místo ve stanu), teplý spacák, karimatka, dobrá pláštěnka, baterka – nejlépe čelovka, nůž, ešus, lžíce, 2x1,5l láhve na vodu, hygienické potřeby, oblečení do každého počasí, pokrývka hlavy, plavky, šátek, propiska. Vše dobře zabalit a připevnit ke kolu.

Doprovodné vozidlo… Putování se uskuteční úplně bez doprovodného auta. Juráš poveze kárku za kolem, kde se uskladní materiál na hry, potraviny a nádobí na vaření. Každý schopný účastník dostane vézt kromě osobních věcí i část společných potravin.

Noclehy: Spát budeme ve volné přírodě ve stanech, případně pod širým nebem či přístřeškem. Mytí po cestě v potocích a tůních.

Jídlo na putování bude zajištěno 3x denně. Ráno čaj a sladké obilné kaše (či polévka a pečivo), přes den chléb, máslo, vajíčka, sýry, zelenina, ovoce a každý den také sladké svačinky. Večer se bude vařit na ohni v hrnci vegetariánská kuchyně. Za nepříznivého počasí možná i na vařičích v menších skupinkách (zajistíme). Začínáme v pátek večeří, končíme ve středu snídaní.

Trasa Cykloputování: začínáme v Krásnu nad Kysucou. Odtud se vydáme po horských cyklostezkách přes CHKO Kysuce, CHKO Orava do kraje Liptova. Pět dnů budeme putovat v horských krajinách. Navštívíme skanzeny, přírodní útvary, skály, rašeliniště, potůčky. Putování zakončíme koupáním v Tatralandii.

Program: denně ujedeme pomalým tempem 25-45 Km na kole, k tomu se budeme kochat krásami slovenské horské krajiny, možná dívat se do vnitřního světa přes šamanské chvilky, hrát zábavné i sebepoznávací hry, navštěvovat vyhlídky pro získání nadhledu, tábořit, sdílet v kruhu u ohně, číst příběhy a zpívat s Jurášem – s krásným kytarovým hudebním doprovodem.

Abychom dlouho žili, je potřeba jednou za den mít pocit hladu, unavit se a zpotit se. A hlavně to musí být doprovázeno dobrosrdečnou náladou. (S.N.Lazarev, Diagnostika karmy, 9.díl)

Začátek akce: pátek 28.7. večer na nádraží KRÁSNO NAD KYSUCOU po příjezdu vlaku od Hranic na Moravě a Čadci. Odtud se přesuneme k pozdní večeři a noclehu.

Konec akce: ve středu 2.8. dopoledne v LIPTOVSKÉM MIKULÁŠI – ke stihnutí vlakových spojů do Česka nebo přesun do Tvrošína k řece Oravě na pokračování putování Po proudu Oravy a Váhu.

Fotofilm z předchozích putování krajinou na kolech: https://www.youtube.com/watch?v=nMmqWgmQhG8

Putování na kolech Slovenskem vede: Markéta Černocká, Jura Žemlík a Boží Přítomnost.

Přihlášky: Markéta Černocká,
jezi@centrum.cz, 776 662 435
www.praminky.cz

Na tuto akci přesně navazuje vodácké plutí PO PROUDU ORAVY A VÁHU 2.-6.8.2017, ke kterému se můžete s námi také připojit - dát si kompletní desetidenní prožitkovou dovolenou - konferenci ORAVÁH SLOVENSKÝ.
Přidejte se k nám! Pošleme bližší informace, jak obě akce propojíme (kde schováme kola...)

Vybrané akce:

23. – 24.10.2021, 2 dny
Workshop ájurvédského vaření
chalupa Orlička, Výprachtice, Orlické hory
23.10.2021, 3 hodiny, 13:00 – 16:00
Imunita u dětí z pohledu celostní medicíny
A centrum o.s.
31.10.2021, 8 hodin, 10:00 – 18:00
Připravte se dobře na nejisté období v roce 2022
Praha
Datum není stanovené
61. Setkání příznivců masáží v Praze
Centrum Rybalka na Praze 10
Datum není stanovené
On-line program Šťavnatý návyk
Facebook
Datum není stanovené
Na vlně ženství - jsi nádherná
~Online
23.10.2021, 8 hodin, 9:00 – 17:00
VÝUKA JÓGOVÝCH POZIC od A do Z
Králův Dvůr - Beroun
23.10.2021, 8 hodin, 10:00 – 18:00
Životní konstelace v Jičíně
Lázně Hilarion
27.10.2021 – 5.1.2022, 2 měsíce 9 dnů
VÝJIMEČNÝ ONLINE KURZ TAROTU: STAŇTE SE TAROTOVÝMI MISTRY A PROFESIONÁLY
Kdekoli - online akce
27.10.2021, 2 hodiny, 19:00 – 21:00
Tajemství slov aneb co se ukrývá pod slovy
Dračí Blaho, Jánská 8, Praha 1
29.10.2021, 1 hodina, 19:00 – 20:00
Koncert Společná věc 2021
Besední dům
Cena: 2.250 Kč
Lektor: Markéta Černocká a Jiří Žemlík
Místo konání:
Slovensko
Pořadatel:
Nabízím semináře Rodinných konstelací, individální terapii (regrese, NLP, osobní konstelace a další techniky), pobyty v přírodě s programem, cesty do zahraničí a další

Kontakt: Markéta Černocká
Tel.: 776 662 435
Další způsob kontaktu: http://www.praminky.cz