Pondělí
20
srpna

Pilates pro ženy 
 
Chcete se cítit dobře ve svém těle? Přijďte si zacvičit Pilates pro ženy! 
 
Lekce Pilates v menší skupině žen. Zaměříme se na zlepšení postavení těla (nejen) při cvičení, včetně zapojení svalů středu těla. Budeme postupovat krok za krokem směrem k co nejlepšímu provedení cviků.  Náplní hodin jsou cviky Prepilates směřující k osvojení všech Pilates principů a na ně návazné cviky Pilates na podložce.
 
Lekce jsou určeny pro ženy, které chtějí zpevnit a protáhnout své tělo, dát svému tělu prostor pro lepší fungování. Vítány jsou samozřejmě i ženy po porodu. Vzhledem k individuálnímu přístupu lektorky není překážkou ani rozestup břišních svalů (diastáza), budeme s ním jemně pracovat a naučíme se rozlišovat vhodné a nevhodné cviky. 
 
Není potřeba žádných předchozích zkušeností. Lekce na sebe nenavazují, tvoří volný cyklus. 
 
Pilates je cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Cvičení Pilates je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna. Tím, že metoda klade důraz na zpevnění hlubokých břišních svalů jako opory pro páteř, je páteř více chráněna. Veškerý pohyb zde vychází ze stabilního středu - tzv. Powerhouse (centrum síly) do všech periferních částí těla. 

Tento přístup ke cvičení je mimořádně efektivní, ale zároveň náročný na detaily a procítění pohybu. Tělo se postupně zpevňuje a získává novou stabilitu, záda se narovnávají a nový způsob dýchání zabezpečuje více kyslíku v plicích. Aktivizují se hluboké břišní svaly, které se nedají cvičit běžnými technikami, a buduje se pevné ploché břicho. Mění se rozložení podkožního tuku, klesá nadváha. Změna je na první pohled patrná z držení těla, chůze a estetiky pohybu. 
 
Důraz je kladen na postupný rozvoj uvědomování si tělesného pohybu a pro metodu je charakteristická přesnost provedení jednotlivých pohybů každého cviku. Proto mohou mít mnohdy i nepatrné pohyby výrazně prospěšný účinek. Po bližším seznámení s metodou se ukáže, že tento systém je tak účinný právě díky koncentraci na každý pohyb.

Přihlášení na akci: http://www.acentrum.eu/program/pilates-pro-zeny-2018-08-20-1900 .

Vybrané akce:

Datum není stanovené
Propagační grafika
Malování kresleni - Balbínova 28
22.5.2021, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Rodinné konstelace - štěstí
Rybalka
Cena: 180 Kč
Lektor:
Místo konání:
A centrum o.s.
A centrum je ojedinělé rodinné centrum v Praze, které nabízí široké spektrum kontinuálních pohybových a vzdělávacích aktivit pro těhotné, rodiče s dětmi.
Dostanete se k nám tramvají č. 8 nebo 24 na zastávku Karlínské náměstí nebo pěšky přímo od metra Florenc.
Adresa: Vítkova 10, Praha 8, 186 00
Pořadatel:
Váš průvodce těhotenstvím a rodičovstvím

Kontakt: A centrum o.s.
Tel.: 224 811 190