Sobota
18
listopadu

Hormonální jógová terapie pro ženy podle Dinah Rodrigues© Jógová terapeutická metoda, která pomáhá harmonizovat hormonální systém. Cvicky sestavy jsou velmi jednoduché a můžou je cvičit také ženy, které nemají žádné zkušenosti s jógou.
Velmi vhodné pro všechny ženy, které potřebují řešit problémy s hormonální nerovnováhou – např. ženy s problémy s otěhotněním, ženy, které chtějí odstranit a snížit symptomy s přicházející či probíhající menopauzou, problémy s bolestivou menstruací apod.

Jedná se o sestavu jógových cviků, doplněných o intenzivní dechové techniky. Sestava je dynamická a je složená ze cviků stimulujících žlázy s vnitřní sekrecí a rehabilitačních cviků, které jsou zaměřené na odstranění bloků v oblasti celého pohybového aparátu.
O autorce: Autorkou této terapeutické metody je Dinah Rodrigues, vystudovaná psycholožka, pocházející z Brazílie. Letos v květnu oslavila své 90. narozeniny. Józe se věnuje více než 50 let a je celosvětově známou a uznávanou jógovou lektorkou a terapeutkou. Sestavu HJT tvořila přibližně 20 let. Její práce obsahovala konzultace s uznávanými jógovými učiteli, lékaři a fyzioterapeuty. Jelikož je zastáncem propojení klasické a alternativní medicíny a zkušené lékaře klasické medicíny velice uznává, proběhla díky tomu v Brazílii VĚDECKÁ ANALÝZA. Té se zúčastnily ženy, které měly zdravotní problémy spojené s hormonální nerovnováhou. Před zahájením, než ženy začaly cvičit sestavu HJT, jim lékaři odebraly vzorky krve kvůli hormonálnímu profilu a vyplňovaly dotazníky, ve kterých uvedly diagnózu včetně intenzity symptomů. Výsledky této analýzy byly velice dobré. U 100% účastnic analýzy došlo po 3-4 měsících pravidelného cvičení sestavy HJT k vymizení všech příznaků bez užívání léků. Hladina ženských hormonů vzrostla o 154%. Procenta vypovídají o průměrném výsledku, tedy jsou i ženy, které měly ženské hormony vyšší, než je optimum, u těch se hladina snížila a naopak. Sestava HARMONIZUJE HORMONÁLNÍ SYSTÉM! Vede ženy k optimálnímu zdraví, tedy i optimálním hladinám hormonů.
Sestava působí na všech úrovních: fyzické, emoční, mentální a duchovní. Součástí sestavy je harmonizace energie a čaker, která má psychosomatické účinky, pomáhá tedy odstraňovat fyzické problémy, které vznikly na úrovni psychiky.
HJ pomáhá při následujících problémech (výsledky jsou podloženy vědeckou studií):

Menopauza, Předčasná menopauza
Cysty na vaječnících
PMS (Premenstruační syndrom)
Polycystické vaječníky (symptomy- nadměrné ochlupení, akné, přibývání na váze, neplodnost)
Ztráta menstruace a ovulace
Neplodnost (způsobená hormonální nerovnováhou nebo špatným prokrvením pánevní oblasti. Srůsty na vejcovodech, které jsou způsobeny svalovou křečí, můžou být pomocí HJT také odstraněny) 
Deprese, emocionální nestabilita, snížení paměti (způsobené nízkou hladinou hormonů)
Nízké libido
Inkontinence
Osteoporóza
Syndrom karpálního tunelu
Nedostatečná činnost štítné žlázy
Nespavost 
Padání vlasů, lámavé nehty, suchá pleť a akné 
Preventivně by se Hormonální jóga měla cvičit po 35. roce života.

A při dalších potížích způsobených hormonální nerovnováhou.
HJ celkově podporuje plodnost, pomáhá posilovat imunitu a omlazovat tělo.
BĚHEM JEDNOHO KURZU SE NAUČÍTE CELOU SESTAVU HJ, KTEROU PAK MŮŽETE  CVIČIT DOMA. Naučíte se i antistresové techniky.
Kontraindikace:

Těhotenství
Rakovina prsu
Krátce po hysterektomii (důležitý je důvod provedení tohoto zákroku)
Krátce po operacích
Velký myom
Pokročilá endometrióza
Po operaci srdce
Zánět slepého střeva (před operací a těsně po operaci)
Srdeční zdravotní problémy
Pokročilá fáze osteoporózy (při riziku zlomenin)
Zánět vnitřního ucha (způsobující poruchy rovnováhy)
Nediagnostikovaná bolest v břišní dutině

Zvýšená funkce štítné žlázy

Vyučuje  Anna Preclíková - Certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie pro ženy podle  Dinah Rodrigues©
Jsem žena, která v životě ráda hledá a objevuje nové cesty osobního rozvoje a růstu. Do cesty mi krom jiného vstoupila psychosomatika, které ovšem do doby, než přišly zdravotní potíže, byla pouhou teorií. Před několika lety mi moje tělo začalo dávat jasné signály toho, že je třeba si dát do pořádku celý život a překopat ho od základů. Nechat nepotřebné být a uzdravit se.
Když jsem se setkala s Hatha jógou a poté s Hormonální jógovou terapií, bylo mi jasné, že to je pro mě způsob jak zpět získat ztracenou rovnováhu. Emoční i fyzickou. Začala jsem napřed cvičit a poté lektorovat.  A tak jsem tu pro Vás a těším se na společné lekce a kurzy.

Termíny: 22. a 23.9., 17. a 18.11. Pátek 17-21 hodin, sobota 9–15.00 hodin (13–14.30 pauza na oběd).
Cena kurzu: 2490 Kč (maminky na MD sleva 300 Kč). 
V ceně kurzu jsou výukové  podklady k domácímu cvičení, nápoje během kurzu a ovoce. :o)
Přihlašování na: anna.preclikova@hotmail.com nebo tel.: 602 223 658
Storno podmínky: Při zrušení rezervace 14 dní před zahájením semináře je účtován storno poplatek 25%, 7 dní před zahájením semináře 50 %. Jeden den před seminářem a v den zahájení semináře 100%. Je však možné poslat za sebe náhradnici.
Absolvování tohoto semináře neopravňuje k další výuce sestavy Hormonální jógové terapie dle Dinah Rodrigues! Jedinou školitelkou lektorů HJ je Dinah Rodrigues.
Přihlášení na akci: http://www.acentrum.eu/program/hormonalni-jogova-terapie-pro-zeny-podle-dinah-rodrigues-2017-11-17-1700 .

Vybrané akce:

21.1. – 4.3.2019, 43 dnů
Art jóga podle Yogi Bhajana
Šestý smysl, Široká 14, Praha 1
22.1.2019, 2 hodiny, 10:00 – 12:00
Gravidjóga
A centrum o.s.
12.3.2019
JÓGA SMÍCHU
Dům osobního rozvoje MAITREA
14.4.2019, 10 hodin, 10:00 – 20:00
Emoční fitness CZ - celodenní
Move Studio 123
Cena: 180 Kč
Lektor:
Místo konání:
A centrum o.s.
A centrum je ojedinělé rodinné centrum v Praze, které nabízí široké spektrum kontinuálních pohybových a vzdělávacích aktivit pro těhotné, rodiče s dětmi.
Dostanete se k nám tramvají č. 8 nebo 24 na zastávku Karlínské náměstí nebo pěšky přímo od metra Florenc.
Adresa: Vítkova 10, Praha 8, 186 00
Pořadatel: A centrum o.s., podpora rodiny
Váš průvodce těhotenstvím a rodičovstvím

Kontakt: A centrum o.s.
Tel.: 224 811 190