Sobota
8
prosince

Porod je krásný: kurz úplné předporodní přípravy s technikami hypnoporodu a gravidjógy Hypnoporod je osvědčená metoda, která používá systém relaxací, vizualizací, afirmací a dýchání. Jedná se o velmi jednoduchou metodu, které funguje na principu Pavlovova reflexu (naučená podvědomá reakce na určitý podnět). Pokud žena v těhotenství hypnoporodní techniky pravidelně procvičuje, může si stejný stav uvolnění a sebedůvěry nezbytný pro hladký porod navodit v průběhu porodu. 

chcete se na porod TĚŠIT?
chcete se naučit hluboce RELAXOVAT a pracovat se svou MYSLÍ?
chcete pochopit JAK FUNGUJE porodní proces?

​​Pak jste tu správně. Sestavily jsme pro vás unikátní kurzy předporodní přípravy s technikami hypnoporodu. Abychom docílily co možná nejlepší přípravy na přirozený porod sestavily jsme kurzy jako dvoudenní (víkendové) pro páry. Na kurzu je tak dostatečný čas techniky si vyzkoušet a procvičit a prožít tak na vlastní kůži jak fungují a jak mocná je naše mysl. Na kurzu zažijete také mnoho AHA momentů. Zjistíte, proč je příprava tak důležitá a co vše ovlivňuje průběh porodu. Kurz je koncipován jako interaktivní, včetně projekce videí, názorných ukázek meditací, relaxací a cvičení.
​Hypnoporodní techniky jsou navíc přínosné pro všechny. Jak pro budoucí maminku, tak pro děťátko i pro tatínka. Pomáhají efektivně pracovat jak s tělem, tak s myslí, odstraňují stres a posilují sebedůvěru. 
​Díky praktickým ukázkám a návodům během kurzu jsou i tatínci schopni nalézt svou roli během těhotenství a porodu. Techniky jsou velmi jednoduché a logické, a hlavně fungují... To ostatně potvrzují i četné výzkumy. Jejich dalším přínosem je, že miminko samotné není vystaveno stresu a negativním myšlenkám. Navíc díky nim dochází k navázání hlubšího vztahu mezi rodiči a dítětem.

LEKTORKY:
Petra Zavadilová
Jsem certifikovaná lektorka KG Hypnobirthing, studentka vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství a velká fanynka přirozeného porodu. Zkušenosti jsem sbírala například na kurzech Radhy Rosecké Píšové, Lucie Groverové Suché a seminářích porodní báby z Kanárských ostrovů Marisy Alcalá. ​Jsem máma dvou dětí, Adámka a Natálky. Zatímco syn přispěchal na svět již ve 27tt ve velké porodnici. Porod dcery doprovázely už hypnoporodní afirmace a relaxace. Náš první pohled z očí do očí a nepřerušený bonding, to je zážitek dokonalé blaženosti. Každá těhotná žena je v mých očích bohyně a je mi ctí podporovat ženy v tomto období. Je mým velkým přáním navrátit důstojnost a krásu do aktu zrození a podpořit každou ženu a jejího partnera tak, aby prožili porod jako nádhernou posilující zkušenost.
Kateřina Plzáková
Jsem vystudovaná pedagožka, certifikovaná lektorka KG Hypnobirthing a studentka vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství. Jsem máma dvou synů Maxmiliána a Teodora. Znalosti v oboru přirozených porodů jsem sbírala například na kurzech Radhy Rosecké Píšové a seminářích porodní báby z Kanárských ostrovů Marisy Alcalá. Můj prvorozený syn přišel na svět "akutním" císařským řezem. V druhém těhotenství jsem se připravovala na VBAC (vaginal birth after cesarean) technikami hypnoporodu a cítím velkou vděčnost, že můj druhorozený syn se narodil za podpory mého muže, porodní asistentky a duly přirozeně a hladce do vody. Přeji si podpořit ženy (nejen) po císařských řezech, že byly stvořeny pro přirozený porod.

Informace o kurzu a přihláškách
Doba konání: Sobota 8.12., 10 až 18 hodin a neděle 9.12., 10 až 17 hodin.
Cena: 3300 Kč pár/ 2500 Kč jednotlivec.
Přihlášení: na e-mailu info@porodjekrasny.cz, na webu Porod je krásný, na telefonech 723 03 76 70, 774 674 700.
 
Další informace k tématu najdete v následujících odkazech:
www.porodjekrasny.cz
https://www.facebook.com/kghypnobirthing/
https://www.instagram.com/porod_je_krasny/
Přihlášení na akci: http://www.acentrum.eu/program/porod-je-krasny-kurz-uplne-predporodni-pripravy-s-technikami-hypnoporodu-a-gravidjogy-2018-1 .

Vybrané akce:

16.5.2021, 2 hodiny, 18:30 – 20:00
Cyklus jógy pro těhotné - 1. setkání - online
A centrum o.s.
22.5.2021, 7 hodin, 10:00 – 17:00
Rodinné konstelace - štěstí
Rybalka
Datum není stanovené
ZMUŽ SE! Online kurz.
on-line
Cena: 180 Kč
Lektor:
Místo konání:
A centrum o.s.
A centrum je ojedinělé rodinné centrum v Praze, které nabízí široké spektrum kontinuálních pohybových a vzdělávacích aktivit pro těhotné, rodiče s dětmi.
Dostanete se k nám tramvají č. 8 nebo 24 na zastávku Karlínské náměstí nebo pěšky přímo od metra Florenc.
Adresa: Vítkova 10, Praha 8, 186 00
Pořadatel:
Váš průvodce těhotenstvím a rodičovstvím

Kontakt: A centrum o.s.
Tel.: 224 811 190